"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Tartışmalara açık bir gün

Birbirimizi anlamaya çalışacağımız bir günde olmamıza rağmen, gerek haftanın gergin etkileri gerekse öğle saatlerindeki Ay’ın ters açısı nedeniyle, öğle saatlerinde tartışmalardan uzak durmakta fayda var.

Kırıcı konuşmamak veya yanlış anlaşılmalara dikkat etmek gerekiyor. Akşamüzeri saatlerinden itibaren ise koşullar rahatlamaya başlıyor. Ancak günün genelinde aksi tepkiler vermekten, acele hareketlerden veya kararlar almaktan kaçınmakta fayda var.

KOÇ
En ufak bir istek veya beklentiyi dev aynasında görebilirsiniz. Dolayısıyla vereceğiniz tepkiler ya da talep ve istekleriniz bu doğrultuda şekillenirse, stresi azaltmak ve işleri hafifletmek daha kolay olacaktır.

BOĞA
Belli işleri özel bir yolla ele almak konusunda istekli olabilirsiniz. Ancak, işleri ortaya koyma biçiminizi eleştiren ya da bu alanda size daha yenilikçi yollar gösteren kişiler olursa, tavsiyelerine kulak vermenizde fayda var.

İKİZLER
Belli işbirlikleri oluşturulması ya da anlaşmalar düzenlenmesi konusunda liderliği ele almanız gerekebilir. Diğer kişilerin duygusal iniş-çıkışlarını beklememek veya olayları diğerlerinin insafına bırakmamak elinizi güçlendirebilir.

YENGEÇ
Diğerlerinin karşılanması zor isteklerini bir kenara bırakıp, kendi iş ve ilişkilerinize zaman ayırmanız gerektiğini fark edebilirsiniz. Diğerlerini memnun etme çabası kendi ilişkilerinizi veya işlerinizi ihmal etmenize neden oluyor.

ASLAN
Doğrulara ulaşabilmek, gerçekleri öğrenebilmek için çok hassas çalışmalar yapmanız gerekebilir. Karşınızdaki kişiler yeterince dikkat ettiğinizin farkında olmadan hareket edebilirler. O anları iyi yakalamalısınız.

BAŞAK
Planlara uygun anlaşmalar yapmaya gayret etmeniz gerekiyor. Akşam yemeğine 6 kişi davetliyken, evde 4 sandalye olması kimsenin hoşuna gitmez, öyle değil mi?

TERAZİ
Bazı girişimleriniz, planlarınız, işbirlikleriniz ya da anlaşmalar konusunda kafanızın bir köşesinde soru işaretleri ya da şüpheler varsa, kalbinizin sesini dinlemenizde fayda var.

AKREP
Eğer kafanızda belli konularda yapmayı düşündüğünüz değişiklikleri sorguluyorsanız, uzun vadeli hedef ve amaçlarınıza odaklanmalısınız. Bazı plan veya işlerde eninde sonunda belli değişiklikler yapılması şart gibi duruyor.

YAY
Eğer ortak kaynak kullanımı gerektiren işbirliklerinizi veya ortaklıkları yeniden organize etmek istiyorsanız, sizi gizlice destekleyen kişiler olduğunu fark edebilirsiniz. Zaman yararınıza işliyor. Olayları hızlandırmaya veya zorlamaya çalışmak yerine, bırakın akışında devam etsin. Yakında istediğiniz noktada olabilirsiniz.

OĞLAK
Bugünlerde sinirlerinizi bozan ve tartışmaların içerisine çekmeye çalışan kişilerle karşılaşabilirsiniz. Ne olursa olsun sakinliğinizi korumalı ve ani tepkiler vermekten kaçınmalısınız.

KOVA
Bazı plan, proje, iş ya da anlaşmaların sizi kısıtlayan tarafları ön plana çıkıyor. Pek çok kişi bunun farkında olsa bile yine de sınırlamalardan veya kurallardan kurtulmak zor olabilir.

BALIK
Gözünüz kulağınız açık olsun. Sadece sizi mutlu eden değil, ilerleme olasılığı da olan iş ve aktivitelere ağırlık vermenizde fayda var. Üstüne üstlük hoşunuza da gidiyorsa, hiç zaman kaybetmemelisiniz.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI