"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Olumsuzluklardan uzak durun

Arkadaşlar dikkat! Bu hafta gündemde hem iyi hem de kötü başlıklarımız olabilir.

Sert açılar ile güzel başlangıçlar yapmaya olanak tanıyan enerjiler bir arada. Bir taraftan ilişkilerde uyumsuzluklar, anlaşmazlıklar yaşanırken, diğer taraftan da yeni ilişkiler ya da ilişkileri canlandıracak enerjiler bu hafta aynı anda gündeme oturuyor.
Biz sadece olumlu tarafını yaşamaya bakalım, kötü açıların yaratacağı uyumsuzluklardan uzak duralım derim Niobe’ce.

Koç
Kendinizi geliştirecek ve hayatınıza daha geniş bir perspektiften bakmanızı sağlayacak işlerle meşgul olmalısınız. Üzerinde çok çalıştığınız işlerde takdiri hak ediyorsunuz. Ancak sürekli tekrar edilen işlerle uğraşıyor olmanız yaptığınız her şeyi kanıksamanıza yol açabilir.

Boğa
Gündeme gelen tartışmalar mevcut işlerinizin ilerlemesine ya da aksamanıza neden olabilir. Bu konuyu enine boyuna düşünüp karar vermesi gereken sizsiniz. Öte yandan fikir alışverişleri de hafta gündemde olacak.

İkizler
Bu hafta harekete geçmenizin tam vaktidir. Neden mi? Çünkü gerekli ilk adımı atabilirseniz, ilerlemeye devam edeceksiniz ve sizi kimse durduramayacak. Gerekli değişiklikleri yapmak istiyorsanız Sevgili İkizler, beklemeyin ve ilk adımı siz atın.

Yengeç
“Yerimde saymak değil, ilerlemek istiyorum” dediğiniz konular var. Bunun için tek yapmanız gereken hazırlıklı ve planlı-programlı olmak. Zira gerekli tüm hazırlıklarınızı yaparsanız, günü geldiğinde size sadece düğmeye basmak kalacak.

Aslan
Hedef ve stratejilerinizi tekrar gözden geçirebilirsiniz. Çünkü bazı konularda hâlâ yanlış kişilerle, yanlış hedeflere doğru yol almaya çalışıyorsunuz. Siz en iyisi emin olana kadar, iyice bir düşünün.

Başak
Sevgili Başaklar! Haydi, bu hafta bazı planlarınızı gözden geçirin, kendinizi yenileyin ya da yepyeni programlar yapın. Artık size hitap etmeyen, verimliliğini yitirmiş iş veya girişim ne varsa geride bırakabilir, yeni bir sayfa açabilirsiniz.

Terazi
“Dediğim dedik çaldığım düdük” insanlara karşı hoşgörülü ve anlayışlı davranmak epey zor, haklısınız. Şimdiye kadar bunun üstesinden çok iyi geldiniz. Yine yapabilirsiniz, sükûnetinizi koruyun.

Akrep
Gündeminizde bu hafta iki önemli konu var: İş ve sağlık. Her ikisine de gereken önemi vermeli ve zaman ayırmalısınız. Şu an için bunları önemsiz buluyor olabilirsiniz, ama gerekli adımları attığınızda, harcanan zamana değdiğini siz de göreceksiniz.

Yay
Özel hayatınıza veya ailenize yeterince zaman ayırmıyor olabilirsiniz. Siz başka önceliklerinizle meşgulken, özel yaşamınızda veya ailenizle ilgili konularda pek çok şey değişmiş olabilir. Dolayısıyla şu an için dikkatinizi biraz da bu taraflara yöneltmeniz gerekiyor.

Oğlak
Sevgili Oğlaklar, kontrolün her zaman sizde olmasını seviyorsunuz. Ancak siz elinizden gelenin en iyisini zaten yaptınız. Bu noktadan sonra yapmanız gereken sadece olayları biraz akışına bırakmak olacak.

Kova
Fikirlerinizi anlatmakta zorlanmayacağınız, etkileyici konuşmalar yapabileceğiniz ve karşı tarafın da sizi dinlemeye hevesli olduğu bir gündesiniz. İkna edici yönünüz size çok şey kazandırabilir. Bu verimli günü, sizin için önemli olan konularda yapacağınız görüşmelerle değerlendirmelisiniz.

Balık
Sevgili Balıklar, şansınızı zorlamak ve daha fazlasını elde etmek istiyor olabilirsiniz. Kim istemez ki? Yeni ilişkilere çok açık bir dönemdesiniz. Ancak hiçbir şey kendiliğinden olmuyor. Mücadeleye hazırsanız, girişimde bulunmalısınız.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI