"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Kayıtsız kalan kişiler

Bu hafta sonu (ağırlıklı olarak pazar günü), bazı kişilere söylemek istediğiniz birkaç sözünüz olmasına ya da bazı konularda uyarmak istemenize rağmen, fikir veya yorumlarınızı kendinize saklamanızda fayda var.

Zira, fikirleriniz ne kadar ikna edici, mantıklı ve sebepli olsa da, konunun muhatabı kişiler açıklanamayacak veya anlamsız bir şekilde yorumunuza, bakış açınıza ya da önerilerinize kayıtsız kalabilir, sözlerinizden etkilenmeyebilirler.
Gün geneli olumlu olmasına rağmen, akşam saatlerinde yeme içme de dahil her tür abartılı tavırdan ve aşırılıklardan kaçmakta fayda var.
Hepinize keyifli günler, sağlık ve sevgi ile kalın...

Koç
Gücünüzü göstermek veya güçlü olabilmek için kendinizi zayıf duruma düşürebileceğiniz bir hafta sonundasınız. Biraz rahatlamalı ve yavaş hareket etmelisiniz. Aksi takdirde işbirliği yapmak kolay olmayabilir.

Boğa
Bu hafta sonu iniş çıkışlı bir ruh hali içinde olabilirsiniz. Sizi yapılması gereken işlerden uzaklaştıran veya konsantrasyonunuzu bozan kişilerle aranıza mesafe koyabilirseniz her şey yoluna girecektir.

İkizler
Bazı olaylar, fikirler ya da talepler bazı kişiler için radikal değişiklik anlamına geliyorsa düşünce ya da fikirlerinizin gerçekçi olup olmadığını sorgulamanızda fayda var.

Yengeç
Bazı kişileri eleştirmek yerine, yanlışlarını kendilerinin fark etmesini beklemelisiniz. Aksi taktirde tartışmalar kaçınılmaz gözüküyor.

Aslan
Sizi ilgilendiren veya en iyi sizin hakim olduğunuz konularda bildiğiniz noktalarda ısrarcı olmanız güzel ama bakış açınızı veya yaklaşımınızı bir kez daha gözden geçirmenizde fayda var.

Başak
Nelerin yanlış gidebileceğine yönelik düşünmek de faydalı gibi görünse de, asıl nelerin en faydalı ve kalıcı olduğuna odaklanmak ve devamlılığı olan şeyler üzerinden ilerlemek en iyisi olacaktır.

Terazi
Belli konularda fikirlerinizi veya gelecek öngörülerinizi açıklarken adil olmaya özen göstermelisiniz. Herkesin fikri var, ama herkes yeterince objektif değil!

Akrep
Bazılarımız topun ayağına gelmesini beklerken, bazılarımızsa topu almaya gider. İsteklerinizin gerçek olmasını istiyorsanız, gidip o topu alan kişi olmalısınız.

Yay

Bazı konuları farklı şekilde ele almak için bir neden göremiyor olabilirsiniz. Ancak, mevcut konuların ya da düzenlemelerin olduğu şekilde korunması gerektiğini düşünüyor olsanız dahi, üzerinden geçmenizde fayda var.

Oğlak
Dikensiz gül bahçesi olmaktan uzak günlerdeyiz. Dolayısıyla, esnek olunması ve mizah duygusunu koruyarak hareket edilmesi gerekiyor.

Kova
Çevrenizdeki kişilerin ya da fikirlerinizden haberdar olmasını istediklerinizin bilgilenmesi için türlü eleştirilerinizi paylaşmak isteyebilirsiniz. Ancak, bugünlerde hiç kimse eleştiri kaldıracak ruhta olmadığından düşüncelerinizi dile getirme meselesini ertelemenizde fayda var.

Balık
Gerilime açık günlerde olduğumuz göz önüne alınırsa etrafa direktifler vermek, risk almak veya insanları gruplaştırarak ilerlemeyi planlamak için doğru zamanda olmayabilirsiniz.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI