"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Eğitmen gezegen Satürn Yay burcunda

Geçtiğimiz cuma günü itibarıyla Yay burcuna geçen Satürn, önümüzdeki 2,5 yıl boyunca felsefeler, inanç sistemleri, etnik başlıklar, uluslararası konular, seyahatler, medya ve iletişim gibi konuları ön plana çıkaracak.

Bu konularda hayata yeni bir gözle bakmamızı sağlayacak zorluklar olabilir.
2018 yılında Satürn Yay burcunu terk ettiğinde ise, bu alanlarda yeni düzenlemelere gitmiş ve aldığımız derslerle olumlu değişiklikler yapmış olacağız.
Özellikle inançlar, ideolojiler ve farklı felsefeler üzerine kurulu politiklara bağlı, zorlayıcı olaylar gündeme gelebilir.

KOÇ: Uluslararası konular, seyahatler, akademik kariyer ve medya alanlarında yeni sorumluluklar alabilirsiniz. Bu alanlarda daha gerçekçi olmanız gerekebilir ve daha hızlı ilerleme sağlayabilirsiniz.

BOĞA: Ortak kaynak kullanımı gerektiren konularda yeni derslere açığız. Mali başlıklar, borç-alacak konuları, ortağınızın veya eşinizin maddi durumundaki gelişmeleri ön planda olacaktır.

İKİZLER: İkili ilişkileriniz, işbirlikleriniz, ortaklıklarınız esnasında daha ciddi sorumluluklar alabilirsiniz. Her şeye daha ciddi yaklaşmanız gereken bir dönemde olduğunuzu unutmamalısınız.

YENGEÇ: Yoğun çalışmalarınız ve alacağınız sorumluluklar sizi zorlayabilir. Ama süreç sona erdiğinde zorlandığınız alanlarda kendinizi daha tecrübeli hissedebilirsiniz.

ASLAN: İş hayatınızda daha fazla gayret gösterebilir, daha önemli görevler alabilirsiniz. Sevdiğiniz işlere vakit ayırabileceğiniz, kişisel gelişiminize ağırlık vereceğiniz bir süreçte olacaksınız.

BAŞAK: Evinizi, yaşadığınız yeri veya gayrimenkul başlıklarını ilgilendiren konularda zorlayıcı olaylar gündeme gelebilir. Sabırlı olmanız gerekecek. Geleceğinizi ilgilendiren başlıklarda istikrarlı olun.

TERAZİ: İş hayatınızda ve kariyerinizde geçmişe kıyasla daha rahat bir sürece girebilirsiniz. İş seyahatleri, fikirlerinizi aktarabileceğiniz kanallar, eğitim hayatına yön verme fırsatları ön planda.

AKREP: Maddi sorumluluklarınız artacaktır. Ödenmesi gereken krediler, kapatılması gereken borçlar birkaç yıl sizi finansal anlamda eğitebilir. Gereksiz harcamaları kısmalısınız.

YAY: Sizi yepyeni ama oldukça zorlu bir dönem bekliyor. Artan sorumluluklarınız ve problemler nedeniyle hayal gücünüzü kaybedebilirsiniz. Sağlığınızı da asla ihmal etmemelisiniz.

OĞLAK: Kendinizi daha iyi tanımak isteyebilir, yalnız kalma ihtiyacı duyabilirsiniz. Kapalı kapılar arkasında yürütülen işler veya gizli düşmanlıklar gündeme gelebilir. Fazlasıyla yorulabilirsiniz.

KOVA: Rahat koşullara sahip olabilirsiniz. Görevleriniz hafifliyor, ama bu sefer de sosyal sorumluluk projelerinde daha fazla görev alabilirsiniz. Maddi konularda risk almamalısınız.

BALIK: İş hayatınızı ilgilendiren konular sizi zorlayabilir. Gözler çoğu zaman üzerinizde olacaktır. Ama zaman zaman sizi kötü gösteren olaylarla veya kişilerle uğraşmanız gerekebilir.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI