"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

2016’da sizi neler bekliyor (2016'da Yengeç burcu)

Yengeç burcunda doğanları 2016 yılı boyunca neler bekliyor? Aşk, iş ve sosyal hayatlarında ne gibi gelişmeler olacak? Dikkatli olmaları gereken dönemler hangileri? Hepsi bu yazıda...

Burcun özellikleri


Element: Su

Niteliği: Lider

Yönetici gezegeni: Ay

Değerli taşı: İnci

Zıt burcu: Oğlak

Felsefesi: Sezerim, çabuk anlarım, hissederim

Uyumlu burçları: Akrep, Balık

Finansal olarak uyumlu burcu: Aslan

Evlilik veya ortaklık burcu: Oğlak

Birlikte iyi vakit geçirdiği burç: Akrep

Yengeç burcu ünlüleri: Robin Williams, Lady Diana, Tom Cruise, Türkan Şoray, Deniz Baykal, Sezen Aksu, Aşkın Nur Yengi, Ata Demirer, Tan Sağtürk, Yıldız Tilbe, Tuba Büyüküstün, Gizem Özdilli, Kenan Evren, Harun Kolçak, Harun Tekin...


Sevgili Yengeç’ler, 2016 bir ihtimal evliliğe adım atma fırsatı bulabileceğiniz ya da aileden kişilerin evlenme şansı yakalayabileceği bir yıl sizin için.
Ancak aşk hayatınızı veya sevgi temalı ilişkilerinizi ilgilendiren konularda sabırlı ve duyarlı olmanız gerekebilir. Aksi takdirde bazı kişiler hayatınızdan çıkabilir.
Bu yıl iş hayatında çok çalışan Yengeç burçları, terfi alma şansını bulabilir ya da iş nedeniyle sık seyahatler gündeme gelebilir.
Yatırımsal konularda ise daha fazla dikkatli hareket etmeniz gerekebilir sevgili Yengeç’ler. Bu yıl sağlığınıza dikkat etmeniz gerekiyor ya da başkalarının sağlık sorunlarıyla uğraşabilirsiniz.
Öğrenci Yengeç’ler yılın çoğunda, kendileri için parlak bir geleceğin temellerini atabilirler. Suya yakın yerlere seyahatler, yılın rahatlatıcı başlıklarından olabilir.


KARİYER VE İŞ HAYATI


Kariyerinizi veya iş hayatınızı ilgilendiren konularda, eğitmen Satürn geçtiğimiz yıl olduğu gibi, bu yıl da öğrenecek dersleriniz olduğuna işaret ediyor.
İş hayatınıza ve sağlığınıza özen göstermek zorundasınız. Sorumluluklarınızı ve görevlerinizi ihmal etmeniz durumunda zorluklar yaşanabilir. İşten ne beklediğinizi ve iş hayatınıza nereye kadar önem vermeniz gerektiğini anlayabileceğiniz bir yıldasınız. Mart, mayıs ve ağustos, eylül dönemlerinde özellikle üst pozisyonunuzdaki kişilerle uyumu yakalayabilmek için oldukça çaba sarf etmeniz gerekebilir.
Mart ayı içerisinde maddi durumunuzu ve kariyerinizi etkileyebilecek olaylar yaşanabilir. Ani gelişmeler söz konusu olabilir ama son yıllarda o kadar çok oldu ki, asıl olmaması size değişiklik gibi gelebilir.
Dolayısıyla beklenmedik gelişmeleri kariyerinizde veya ait olduğunuz topluluklarda değişiklik yapmak için bir fırsata çevirebilirsiniz.
Olayları akışa bırakmasını öğrenmek lazım. İnsanlara kendinizi göstermek isteyebileceğiniz bir yıldasınız.
Eylül ayının ikinci haftasına kadar şans gezegeni Jüpiter, sizin için yazılı sözlü iletişim, yayıncılık, medya, halkla ilişkiler, eğitim, satış, pazarlama, fikirleriniz, akrabalar, komşular ve kısa mesafeli seyahatler başlıklarını temsil eden 3. evinizi koruma altına alacak ve bu başlıklarda size türlü fırsat ve olanak tanıyacak.
Bu süreçte kendinizi her zamankinden çok daha iyi ifade edebilir, iletişim araçlarını (telefon, e-posta, mesajlar, medya gibi) en iyi şekilde kullanabilir, yeni şeyler öğrenmeye başlayabilir, okulunuzla ilgili şanslar yakalayabilirsiniz.
Komşularınızı, kardeşlerinizi, teyze ve kuzen gibi akrabalarınızı ilgilendiren güzel haberler söz konusu olabilir. Evlenen veya çocuk sahibi olacak olan akrabalar yüzünüzü güldürebilir veya yakın çevrenizdeki kişilerin destekleriyle hayatınızda farklı olanaklara kavuşabilirsiniz.
Diyaloglarınızı ve ilişkilerinizi kuvvetlendirebilir, varsa dargınlıkları ortadan kaldırabilirsiniz.
Satış, pazarlama, yayıncılık, internet, ticaret, iletişim, yazarlık, insan kaynakları, danışmanlık, yazılım mühendisliği, halkla ilişkiler ya da eğitim alanlarında çalışan Yengeç burçları bu alanlarda başarı elde edebilirler veya daha kolay ilerleyebilirler.
İçinizdeki yazar ortaya çıkabilir veya eğitim dalında çalışanlar tezlerini tamamlayabilirler. Daha fazla öğrenmek ve öğretmek isteyeceğiniz bir yıldasınız. Web sitesi açmak veya kendi blogunuzu oluşturmak mı istiyorsunuz tam zamanı!


EV ALABİLİR VEYA EVLENEBİLİRSİNİZ!


Eylül ayının ikinci haftasından sonra burç değiştiren şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter, 13 ay boyunca bu sefer de ev ve aile alanlarınızda sizi korumaya ve size bu alanlarda belli olanaklar sağlamaya başlayacak.
Evinizi yenileyebilir, taşınabilir, yeni bir ev sahibi olabilir ya da evinize iyi bir kiracı veya iyi fiyata kiralık bir ev bulabilirsiniz. Arabanız yoksa bir araba sahibi olabilirsiniz veya sizin için önemli başka bir alışveriş gerçekleşebilir.
Aranılan türde bir ev arkadaşı söz konusu olabilir.
Aile üyelerini ilgilendiren olumlu gelişmeler (evlenen ya da çocuk sahibi olan kardeşler, güçlenen akrabalar gibi) gündeme gelebilir veya evlenme niyetiniz varsa, bu tarihten itibaren 13 ay boyunca bu alanda şanslı olabilirsiniz.


SIRA DIŞI İLİŞKİLER!


Ocak, şubat, haziran ve temmuz aylarında, nisanın ve ekimin son haftasında aşk hayatınız, sosyal yaşamınız, çocuklarınızla ilgili konular veya yaratıcılık gerektiren işler ön planda olabilir.
Bu alanda desteklendiğinizi hissedebilirsiniz. Gizli ilişkiler, bir süredir kafanızda olan kişilerle yakınlaşmalar söz konusu olabilir.
Alışılmadık ilişkiler kurabileceğiniz bir yıldasınız. Ancak evlilikler, uzun zamandır devam eden ilişkiler, işbirlikleri veya ortaklıklar uzun zamandır olduğu gibi bu yıl da, değişim sürecinde ve herhangi bir sorun yaşanmaması için dikkatle yaklaşılması gerekiyor. Aklınızda bulunmasında fayda var derim Niobe’ce.
Mart ayı içerisinde, seyahatler, komşular, uzaktaki akrabalar, kuzenler, kardeşler ya da eğitim başlıklı konular dikkat gerektirebilir.
Uzun mesafeli yolculuklar sizi rahatsız edebilir, uzaktaki bir tanıdığın sorunlarıyla ilgilenmeniz gerekebilir ya da sizin veya çocuğunuzun eğitimi çok fazla emek gerektirebilir ya da zaman alıcı olabilir.
Bir ihtimal de, size bir sığınmacı veya tutsak muamelesi yapan kişilerle sıkıntı yaşayabilirsiniz. İşinizi ya da eğitiminizi ilgilendiren başlıklar nedeniyle yer değişikliği söz konusu olabilir. Bu ay içerisinde ortaya çıkan haberler veya gelişmeler önemli olabilir.
Eylül ayında seyahat planlarınızda değişiklik yapmanız gerekebilir. Seyahat partnerinizi, seyahat aracınızı veya seyahate çıkacağınız yeri değiştirmek durumunda kalabilirsiniz.
Akrabalarınızın hayatlarındaki ani değişiklikler sizi de etkileyebilir. Ya da riskli ilişkiler kurabilirsiniz veya ani durumlara ani tepkiler verebilirsiniz. Zamanlama ve metotların ön plana çıkacağı bir ayda olacaksınız sevgili Yengeç’ler.


ÖNEMLİ TARİHLER


Sevgili Yengeç’ler, aşağıdaki tarihleri dikkate alırken, +/- bir ay açıklamasını özellikle dikkate almanızı rica ediyorum.
Mart ayı (+/- 1 ay) civarında, fiziki veya metafiziksel seyahatlere açık bir aydasınız. Uzun mesafeli yolculuklar yapabilir, farklı dünyaların farkına varabilir, farklı kültürlere, felsefelere ilgi duyabilir veya farklı inanç sistemlerini tanımak isteyebilirsiniz.
Ay genelinde hassasiyetiniz yüksek olabilir. Elinizden geldiğince rahatlatıcı aktivitelere zaman ayırmanızda ve ani tepkiler vermekten kaçınmanızda fayda var.


SAĞLIK KONULARI İHMAL EDİLMEMELİ


Evinizi, ailenizi veya yaşadığınız yeri ilgilendiren olaylarda yoğunluk yaşanabilir. Sevdiğiniz bir kişiyle önemli bir kırılma ya da dönüm noktası gündeme gelebilir veya taşınma, tadilat ya da evi yeniden dekore etmek türünde işlerle uğraşabilirsiniz.
Gayrimenkul başlıklı konularla uğraşmanız da gerekebilir.
16 Nisan-28 Mayıs aralığında enerjiniz düşebilir veya iş hayatınızda istediğiniz performansı almakta zorlanabilirsiniz.
Ağustos ayı civarında, ortak kaynak (vergi, sigorta, nafaka, komisyon, tazminat, miras, burs, kredi gibi) kullanımı gerektiren konularda ani gelişmeler yaşanabilir. Borç, alacak verecek konuları gündeme gelebilir.
Eylül ayı (+/- 1 ay)civarında, sözel veya yazılı yeteneklerinizi paraya çevirebileceğiniz, halkla ilişkiler, medya veya sosyal medya alanlarında kendinizi gösterebileceğiniz ya da işinizle ilgili değişikliklere gidebileceğiniz günlerde olacaksınız.
Mart ayında başladığınız işlerin neticeleri yüzünü gösterebilir veya yapamadığınız seyahat planlarını bu sefer uygulamaya koyabilirsiniz.
Araç gereçlerle ilgili problemler söz konusu olabilir veya kısa yolculuklar esnasında aksilikler yaşanabilir.
Sevgili Yengeç, hepinize tüm sevdiklerinizle birlikte mutlu, keyifli, sağlıklı bir yıl diliyorum.
Sevgi ile kalın...
NOT: Yükselen burcunuzun yıllık yorumunu da mutlaka okumalısınız.
Yarın Aslan burcu ile devam edeceğiz...

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

Koç

Bazı konularda size daha verimli sonuçlar sunabilecek, daha çok kazanç sağlamanıza yardım edecek veya bir şekilde size yararı olacak olumlu değişiklikler yapabilirsiniz.


Boğa

Bazı kişilerin yorumları, tavsiyeleri veya eleştirileri sizin için önemli ipuçları içeriyor olabilir. Onları daha dikkatle dinlemenizde fayda var.


İkizler

Bazı anlaşmaların arkasından gitmeniz durumunda ilerleme şansını da bulabilirsiniz. Dolayısıyla, sizi sıkan veya sabrınızı sınayan şeyleri bir kenara bırakıp, ilerlemeye odaklanmalısınız.


Yengeç

Bir süredir planlarınızın veya projelerinizin içindeki ışığı görmekte zorlanan kişilerle tekrar irtibata geçebileceğiniz birkaç günlük süreçtesiniz. Bir an önce telefona sarılmanızda fayda var.


Aslan

Bazı kişilerin tavsiye veya önerilerine soğuk yaklaşabilirsiniz. Bu esnada daha kibar bir dil kullanmanızda, duygularınızı çok fazla göstermemenizde ve daha parlak fikirleriniz varmış gibi yapmanızda fayda var.


Başak

Sizi anlamsız veya içerisinden çıkılması zor konularda tartışmaya çekmeye çalışan kişiler olabilir. Bu tür tartışmalara girmemeniz durumunda kafanız daha rahat olacaktır.


Terazi

Hayatınıza, yaratıcılık gerektiren işlerinize veya ilişkilerinize biraz daha fazla renk getirmek isteyebilirsiniz. Rutinin ne kadar dışına çıkarsanız elde edeceğiniz verim ve tatmin o kadar fazla olacaktır. Belli girişimlerinizin buna ihtiyacı var.


Akrep

Bazı işbirliklerinizde veya girişimlerinizde önemli virajlar alabilir veya içsel bulgulara ulaşabilirsiniz. Daha anlayışlı ve düşünceli davranmanız gereken günlerdesiniz. Bazı şeyleri saçma dahi bulsanız, ulu orta hissettirmemelisiniz.


Yay

Her zamanki açık sözlülüğünüz yine devrede. Siz dürüst olduğunuzu veya gerçekleri söylediğinizi zannederken, diğerleri söylediklerinizi eleştiri veya şikayet olarak algılayabilirler.


Oğlak

Bazı konuların yapılabilir taraflarını göstermeye çalışmanızda ve mazeret üretmekten vazgeçmenizde fayda var. Her ne kadar eldeki veriler tersini gösterse de, sizin olumlu olmanız olayların gidişatını da değiştirebilir.


Kova

Bazı konulara olmanız gerektiğinden daha çok iyimser bakıyor olabilirsiniz. Daha fazla araştırmacı olmalı, elinizdeki planların, işlerin veya projelerin gerçekten düşündüğünüz kadar faydalı, ekonomik, sonuç getirebilecek türden olup olmadığını gözden geçirmelisiniz.


Balık

Önünüzde bulunan konulara hassasiyetle yaklaşmalı ve kırılacak değerli bir obje muamelesi yapmalısınız. Konuya ne kadar tutkulu yaklaşıyor olsanız bile, yavaş ve planlı ilerlemenin faydası bambaşka olabilir.

 

X
YAZARIN DİĞER YAZILARI