"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Merkür, Boğa burcunda geri gidiyor

22 Mayıs tarihine kadar Boğa burcunda geri hareketine başlayan Merkür’ün geri harekette olduğu dönemde, hayatımızdaki maddi veya somut konuları yeniden gözden geçirme fırsatı bulabiliriz.

Bütçemizin yeniden yapılandırılma ihtiyacı varsa yeniden yapılandırabilir, yeteneklerimizi daha fazla para kazanmak için nasıl kullanabileceğimiz üzerine daha fazla düşünebilir, yeni yollar arayabiliriz.
Detaylar önemli ama asıl olan önümüzdeki üç haftalık süreçte, beyin kaslarımızı daha çok maddi başlıklı konular, ödemeler ya da yeni kazanç yolları üzerine yoracağımız gerçeği.
Yatırımlarımız, maddi girişimlerimiz, ödemelerimiz, harcamalarımız ve gayrimenkul başlıklı konularda yorucu uğraşılar ön plana çıkabilir.
Bu başlıklarda yer alan evraklarla ilgili ya da iletişim bağlantılı sorunlar dikkat gerektirebilir.
Bugünden itibaren, mayıs ayının son haftasına kadar yanlış giden mesajlara, elektrik elektronik araçlarla ilgili problemlere dikkat etmekte ve yanlış anlaşılmalara bağlı iletişim problemlerine dikkat etmekte fayda vardır.
Unutulan eşyalar, karışan evraklar, çöken bilgisayar sistemleri dikkat gerektirebilir. Ancak, eski tanıdıklarla görüşmek, karşılaşmak ya da geçmişle bağlantılı proje ve işlere hız kazandırmak için uygun zamanlardır.
Eğer bu karışıklıkları doğru yönetebilirsek birbirimize karşı anlayışlı olabiliriz.


Koç
Parasal konularınız üzerinde ince eleyip sık dokumalısınız. Özellikle şu sıralar yanlış anlaşılmalara ve hatalara çok müsaitsiniz. Dolayısıyla maddi başlıklı konuları çok daha detaylı ele almanızda yarar var. Bütçenizi, gelir-gider dengenizi doğru yönetmelisiniz.

Boğa
Merkür’ün burcunuzda geri hareketi sebebiyle, önümüzdeki üç hafta boyunca, hisleriniz ve görüş alanınız bulanıklaşabilir. Birtakım konuları netleştirme ihtiyacı duyabilirsiniz. Bu noktada çevrenizden somut bir destek alamayabilirsiniz. Son dönemlerde alınan kararların yeniden gözden geçirilmesi yararlı olabilir.

İKİZLER
Önümüzdeki üç hafta boyunca aklınızdakileri ya da içinizdekileri paylaşmamanız sizi huzursuz etmeye başlayabilir. Bunları görmezden gelip, yüzleşmemeniz işleri yokuşa sürebilir. Korkmayın. Hatta güvendiğiniz kişilerin desteğiyle enerjiniz ve üretkenliğiniz artabilir.

YENGEÇ
Önümüzdeki üç hafta sosyal ilişkileriniz açısından hassas ve kritik bir süreç olabilir. Zira yanlış ufak tefek yanlış anlaşılmalar ya da alınganlıklar söz konusu. Sabırlı ve toleranslı davranmanızda yarar var. Bu esnada eski dostlarınızla yeniden görüşme fırsatı da yakalayabilirsiniz.

ASLAN
Merkür’ün gerilemesi önümüzdeki üç hafta boyunca özellikle statünüzü, kariyerinizi ve imajınızı ilgilendiren konularda bazı iletişim kopuklukları yaşamanıza neden olabilir. Yöneticilerinizle ufak tefek anlaşmazlıklar sonucunda işleriniz sekteye uğrayabilir.

BAŞAK
Önümüzdeki üç hafta boyunca hukuk, eğitim, seyahatler ya da yurtdışı bağlantılı işlerinizde bazı yolunda gitmeyen durumlar olabilir. Özellikle ticaretle ilişkili durumlarda detaylara çok dikkat etmeniz gerekebilir. Dikkatiniz dağınık. Toplantıya gecikmemeniz için dikkatinizi bir an önce toplamalısınız.

TERAZİ
Önümüzdeki üç hafta boyunca, ortak kaynak kullanımı gerektiren kredi, sigorta, vergi, komisyon, prim, nafaka, miras gibi konularda yeni düzenlemeler yapmanız var olan eksikleri giderebilir. Müşterilerle yaşadığınız sorunları bir an önce çözmek istiyorsanız, bir uzmana danışın.

AKREP
Gerek iş gerekse sosyal hayatınızdaki tüm ikili ilişkilerinizde iletişim sorunu yaşanabilir. Tutarsız söylemler, aklınızı karıştırdığı gibi, önemli kararlara da olumsuz etki edebilir. Belli başlı konularda karşınızdakini yargılamadan önce öz eleştiri yapmanızda yarar var.

YAY
Üç hafta boyunca iş hayatınızı doğrudan etkisi altına alacak Merkür’ün geri hareketi sizi demotive edebilir. Bu alanlarda yaşanabilecek aksilikler, iletişim kopuklukları ya da yanlış anlaşılmalar sizi yorup yıpratabilir. Öte yandan bazı planlarınızı yeniden düzenleme fırsatı da yakalayabilirsiniz. Ortağınızla ya da çalışma arkadaşlarınızla yaşanan polemiklerin sarpa sarmasına engel olmalısınız.

OĞLAK
Aşk hayatınızı, çocuklarınızla ilişkilerinizi veya yaratıcılık gerektiren işlerinizi ilgilendiren konularda tatsızlıklara açıksınız. Hisleriniz ve mantığınız arasında bir denge kurmaya çalışabilirsiniz. Öte yandan ilişkilerinizin geleceği kafanızı kurcalayabilir.

KOVA
Ev hayatınızda ve bununla ilişkili tüm konularınızda ne yazık ki aksilikler söz konusu. Aile bireyleriyle olan ilişkilerde yüzleşmeniz ve çözüm üretmeniz gereken konular olabilir. Ancak şu an doğru zaman değil. Durumu dışarıdan daha sağlıklı gözlemleyebilir ve aksilikleri ortadan kaldırabilirsiniz.

BALIK
Üç hafta süresince iletişim sorunlarına, elektrik elektronikle ilgili problemlere, yazılı ya da sözlü her türlü diyaloğa dikkat etmelisiniz. Yeni imzalar atmak, önemli kararlar almak için ideal bir süreç olmayabilir. Yeni bir araba, bilgisayar ya da telefon satın almak niyetindeyseniz, bir süre erteleyin.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI