"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Koç burcunda zorlu Yeni Ay

Bu hafta Koç burcunda meydana gelecek Yeni Ay, her Yeni Ay’ın hayatımıza yaptığı gibi yine, yeni başlangıçlar ya da bazı alanlarda yenilikler yapmak için bize motivasyon sağlayabilir (+/- 15 gün).

Bazılarımız yepyeni başlangıçlar yaparken, bazılarımız hayatlarımızın arzu ettiğimiz alanlarında rutinin dışına çıkmak ve farklı şeyler denemek isteyebiliriz.
Yeni Ay’ın Koç burcunda olması, harekete geçme veya risk alma arzumuzu artıracak ve hayatımıza heyecan taşıyacaktır. Enerjiğiz ve harekete hazırız. Herkes biraz daha bencil düşünebilir.


EGO SPONSORU BULMAK ZOR!

Yeni Ay, Satürn ve Uranüs’le olumlu, Plüton’la olumsuz görünümde meydana geliyor. Dolayısıyla, uzun vadeli hedef, plan ve amaçlarımızı gerçekleştirmeye odaklanıyoruz.
Geçmiş gayretlerimizin karşılığını alabiliriz. Planlı ve disiplinli hareket edebilir, amaç ve hedeflerimize odaklanabiliriz.
Ancak, bazı alanlarda olayları kontrol altında tutmak zor olabilir veya güçlü pozisyondaki ya da otorite konumundaki kişilerle ilişkilerde tartışmalar yaşanabilir.
Güç mücadeleleri, ego savaşları, belli ilişkilerde krizler, kendimizi köşeye sıkışmış hissetmemize neden olabilir. Bu durum önemli kararları veya yapısal değişikliklere gidilmesi zorunluluğunu ön plana çıkarabilir. Egonuza sponsor arıyorsanız bu hafta mümkün değil!
Satürn’ün de geri harekette olması, özellikle aşk hayatımızda veya maddi başlıklı konularda geçmişte yaşanan hayal kırıklıklarına dikkat çekiyor.
Özel hayatımızda veya genel konjonktür düşünüldüğünde bazı yaralar kaşınabilir veya yaralayıcı durumlar oluşabilir!


ANİ DURUMLAR, BEKLENMEDİK OLAYLAR

Uranüs’ün konumu, değişimi, dönüşümü ve bu sefer radikal değişikliklerden çok, daha düzenleyici, şekle sokan ve uzun süreli değişiklikleri akla getiriyor.
Ancak, unutulmamalı ki, Uranüs, özgürlük arayışlarını, isyanları, protestoları, heyecan verici olayları, patlamaları, yangınları, gaz sıkışmalarını, havayla bağlantılı olayları, uzayla ilgili başlıkları, iletişim, teknoloji, elektrik elektronikle ilgili hadiseleri, yönetim ve yönettiği toplulukları karşı karşıya getiren durumları ve kitleleri ilgilendiren eylemleri, doğal afetleri, kazaları, ani ve beklenmedik olayları akla getiren konumunu koruyor.
Bir de Uranüs ve Yeni Ay’ın Koç burcunda olması göz önüne alınırsa, enerji kaynakları, enerji başlıklı konular, egoist kişiler ve açıklamalar, cesaret isteyen hareketler, sporcular, emniyet ve güvenlik güçleri, silahlar, askeri mühimmat depoları, saldırgan kişi, grup ya da ülkeler ön plana çıkıyor.
Mars’ın konumu maddi başlıklı konuların da gündemde olduğuna işaret ediyor.
Koç’ taki Yeni Ay, Terazi burcundaki Ay Tutulması’nda ele aldığım kilit pozisyondaki veya liderlik özellikleri olan kişilerin hayatımızda önemli etkileri olabileceğine bir kez daha dikkat çekiyor.
Gezegen görünümleri dikkatli hareket edilmesi gerektiğinin altını çiziyor. Dolayısıyla, gereksiz riskler almamız ya da üst pozisyonumuzdaki kişilere karşı gelmemiz durumunda, sert karşılıklar alabilir, bulunduğumuz pozisyona zarar verebilir veya fiziken ya da maddi olarak zarar görebiliriz.
Heyecan dozumuzu ayarlamamızda fayda var. Uranüs’ün olumsuz taraflarını doğru yönetebilirsek bizi sürprizler bekliyor, unutmayalım.
Yeni ve farklı yapıda kişilerle tanışabilir, yeni çevrelere girebilir, orijinal veya daha önce denemediğimiz şeyler deneyebilir, farklı kültürlere, inanç sistemlerine ilgi duyabiliriz.
Bilinçaltımızın hareketli olacağı bir süreçte olmamız, sezgilerimizi güçlendirip daha doğru hareket etmemize bir ölçüde yardım edecek, alışılmadık fikirlerimizle dikkat çekmemizi sağlayacaktır.
Tepkisel ve hızlı hareketlerden, ani çıkışlardan, risk içeren başlıklardan uzak duralım. Güç mücadeleleri için uygun günler değil. Tutulmaların etkileri de devam ediyor.


YENİ DÜNYA DÜZENİ


Bu olumsuz görünümlerin altını çizmemdeki asıl sebep son yıllarda global anlamda, ülkemizde ve bireysel hayatlarımızda yaşanan olmadık olay, beklenmedik hadise ve radikal değişikliklere neden olan Uranüs ve Plüton etkileşimleridir.
Ancak, bir güzel haberim de var aslında. Uranüs ve Plüton olumsuz etkileşimi önümüzdeki şubat (2017) ayından itibaren tamamen kaybolmak üzere şu an da zayıflayan bir trend içerisinde.
Asıl olan bitense, Uranüs’ün olumlu görünümlerinin sahneye çıkıyor olması. Dolayısıyla, bundan böyle yavaş yavaş yaşadığımız şiddet içeren şoklar azalmaya başlıyor olacaktır ve yerini hayatlarımızda gerçekleştireceğimiz uzun vadeli yepyeni olaylara bırakacaktır.
Kökten ve zorunluluklar nedeniyle meydana gelen değişimlerden çok, daha planlı programlı değişimler yapma fırsatımız olacaktır.
Dünya genelinde ise, köklü politik değişiklikler, haritasal kaymalar, bu aydan itibaren daha büyük bir otoritenin müdahalesiyle şekle sokulmaya başlıyor. Politik devrimler veya kaoslar önemli ve güçlü bir elin vereceği şekille yapısal anlamda düzenlenmeye başlıyor.

Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?
Sevgili dostlar, burç yorumlarınızı okurken yükselen burcunuzun yorumlarını öncelikli olarak okumalısınız. Hepinize keyifli haftalar, sağlık ve sevgi ile kalın...

KOÇ
Hafta başında iş bitirici özellikleriniz devrede. Yapılması gereken işler için koşuşturmanız olabilir. İlerleme arzunuzla bazı kişilere zarar vermediğinizden emin olmalısınız. Hafta ortası civarında, yine hırslarınız ön planda, ama bu sefer diğerlerinden yardım almak ve sizinle aynı düşünen kişilerle bir arada olmak niyetiniz de var. Sempatikliğiniz insanları etkilemenizi sağlayacaktır. Hafta sonu ise, diğerlerinin istek ve ihtiyaçlarına odaklanmak ve dinlenmek isteyebilirsiniz. Ancak, ani ve beklenmedik hareketleriniz veya farklı şeylerle ilgilenme ihtimaliniz de yüksek.

BOĞA
Haftaya kendinize güvenli başlıyor ve rekabet ortamlarından ya da mücadeleden kaçmıyorsunuz. Hafta ortası civarında sabrınızı zorlayan, sizden fayda sağlamaya çalışan veya sabit fikirli ve takıntılı kişilerle uğraşmanız gerekebilir. Hafta sonuna doğru, herkesin dahil olacağı veya yardım etmekten memnuniyet duyacağı hedefler koyabilirsiniz. Hafta sonu genelinde oldukça enerjiksiniz ve enerjinizi nereye harcayacağınızı şaşırabilirsiniz.

İKİZLER
Hafta başında güç savaşları yaşanabilir. Kimin kontrolü elinde tuttuğuna dair çok da gerekli olmayan tartışmalara açıksınız. Tüm bu gerilimin asıl nedeni yakında aydınlanacaktır. Önemli pozisyondaki kişiler hafta ortası civarında bazı fikirlerinizi işe yararlığı konusunda yorumlarda bulunabilir. Olumlu veya olumsuz bu yorumlar bazı alanlarda daha derin düşünmenizi sağlayacaktır. Hafta sonuna doğru, olaylar karışıyor veya bazı olayların aydınlatılması çok kolay olmayabilir. Diyalog kurarak özüme ulaşmak zor olursa, daha yaratıcı düşünmeniz gerekecektir. Hafta sonunda arkadaşlarınızın tavsiyeleri işe yarayabilir.

YENGEÇ
Hafta başında enerjiniz düşük olabilir ama cesaretli davranmalı ve ikili ilişkilerinizde işleri yoluna koymak için inisiyatif kullanmalısınız. Hafta ortası civarında diğerlerini gözlemleyerek bazı konular hakkında taktikler öğrenebilirsiniz. Bazı konulara duygusal değil mantıklı yaklaşmanın zamanı. Hafta sonuna doğru zekanız hızlı çalışıyor ve yaratıcılığınız yüksek. Hayalgücünüze güvenebilirsiniz. Ancak, ani tepkiler vermemeli, ağzınızdan çıkan kelimeleri dikkatle seçmelisiniz.

ASLAN
Haftanın ilk günlerinde enerjiksiniz ve hedefleriniz doğrultusunda harekete geçebilirsiniz. Motivasyonunuz ve istekliliğiniz diğerlerini de etkileyebilir. Ancak, hafta ortası civarında, aşırı özgüven veya enerji dikkatli olmamanız durumunda tartışmaları tetikleyebilir. Diğerlerinin beklentilerini görmezden gelmemeniz ve herkes için adil sonuçlar elde etmeye çalışmanız gerekebilir. Hafta sonuna doğru, sezgilerinize güvenebilirsiniz. Hafta sonu ise, eğlenceli şeyler deneyebilir veya öğrenebilirsiniz.

BAŞAK
Haftanın ilk günlerinde çalışmalarınızın veya gayret gösterdiğiniz konularda gayretlerinizin karşılığını alabilirsiniz. Enerjiniz ve hırsınız herkesin dikkatini çekmenizi sağlayabilir. Hafta ortası civarında, disiplinli ve planlı yapınıza ekleyeceğiniz araştırmacı yönünüz işlerin daha rahat akmasını sağlayabilir. Hafta sonuna doğru, insanlar istediğiniz hızda hareket etmeyebilirler veya işler istediğiniz hızda gitmeyebilir. Esnek olmalısınız. Hafta sonunda, bazı konularda gerçek düşüncelerinizi sorgulayabilirsiniz.

TERAZİ
Hafta başında, eski modellerin, kuralların veya size konulan sınırların dışına çıkmak isteyebilirsiniz. Dalgalı bir ruh halinde olsanız dahi, sizi yavaşlatan durumları es geçmek isteyeceksiniz. Hafta ortası civarında, dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Yeni kişilerle iletişim kurmaktan çekinmeyin. Haftanın ikinci yarısında ise rutinin dışına çıkmalı, esnekliğinizi korumalı ve sabırlı olmalısınız. Hafta sonu ise, siz nasıl bir yön çizerseniz, o şekilde (olumlu veya olumsuz) geçecek. Neye emek verirseniz o alan ivme kazanabilir.

AKREP
Hafta başında önemli seçimler yapabilir veya kararlar alabilirsiniz. Belli konular neticeye bağlanabilir. Kendinizi adamışlığınız diğerlerinin ilgisini çekmenizi veya size yardım etmek istemelerini sağlayabilir. Hafta ortası civarında, hırsınız ve tutkulu yaklaşımlarınız aileniz ilgili konularda stres yaratabilir. Hafta sonuna doğru yaratıcılığınız yüksek. Hafta sonunda bazı kişilere yardım etmek isteyebilir veya bu amaçlı başlangıçlar yapabilirsiniz.

YAY
Haftanın ilk günlerinde, maddi başlıklı konularda sabit fikirli yaklaşımlar içerisinde olabilirsiniz, ama biraz rahatlamanız küçük çaplı yeni planlar veya tasarruf tedbirleri üzerinde durmanız daha doğru olabilir. Hafta ortası civarında, sosyal anlamda etkileyicisiniz ve insanlar auranızın etki alanında kalıyorlar. Hafta sonuna doğru bazı konularda ilerleme sağlamanız zor olabilir, beklemede kalmanız daha doğru olacaktır. Hafta sonunda ise, eğlenceli planlar yapabilirsiniz.

OĞLAK
Daha önce yaptığınız plan ve programların karşılığını görebileceğiniz günlerdesiniz. Haftanın ilk yarısında, insanlar planlarınızdan etkilenebilirler. Sonuçlar sizi de memnun edecektir. Hafta ortası civarında, olaylar göründüğü gibi olmayabilir. Yeni yaratıcı fikirlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Hafta sonuna doğru grup aktiviteleri, ekip çalışmaları veya size yardım etmeye çalışan kişilerle ilişkiler ön planda. Hafta sonu önemli kararlar almak için uygun olmayabilir, kararları veya bazı işleri ertelemek hızlı tepki vermekten daha doğru olacaktır.

KOVA
Hafta başında, bazı konularda daha planlı olmanız ve odaklanmanız gerekiyor. Aksi takdirde işler bozulabilir. Hafta ortası civarında ise, konsantrasyonunuz tam ve hedefleriniz doğrultusunda çalışıyorsunuz. Belli konuları başlatabilirsiniz, insanlar sizi dinliyor olacaklar. Hafta sonuna doğru maddi durumunuz ön plana çıkıyor. Bütçe yapmanız veya paranızı nasıl değerlendireceğinize karar vermeniz gerekebilir. Hafta sonunda özgür düşünüyorsunuz ve yaratıcı fikirlere açıksınız.

BALIK
Hafta başında üst pozisyondaki kişilerin desteğini görebilir veya fikirlerini alabilirsiniz. Maddi anlamda yardımlar söz konusu olabilir. Sizin de bir o kadar paylaşımcı olmanızda ve şanslarınızı paylaşmaktan çekinmemenizde fayda var. Hafta ortasında, bazı amaçlarınıza ve hedeflerinize ulaşmak için hırslanıyorsunuz. Ancak, dozu kaçırmamanızda fayda var. Enerjiniz ve yaratıcılığınız hafta sonuna kadar sürüyor. Doğru şeyler için değerlendirmelisiniz. Hafta sonunda, biraz daha geride kalmak ve kafanızı dinlemek isteyebilirsiniz.

X
YAZARIN DİĞER YAZILARI