"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Duygulara değil, akla hitap ediyoruz

Dünün ısrarcı kişileri veya tavırları sabah saatlerine kadar anlaşmazlık nedeni olabilir.

Öğle saatlerine kadar Ay boşlukta, biz de bir tür rölantideyiz. Öğle sonrası saatlerde ise, yaratıcı fikirlerimiz, yenilikçi tavırlarımız, fikir alışverişleri, etkileyici diyaloglar, öğrenme arzusu, sosyal planlar ve mental aktiviteler ön planda olacak. Aklımızı doğru şekilde kullanabilir, aklımızdan yararlanabiliriz. 

Karşı tarafı etkilemek istiyorsak, duygulara değil, mantığa hitap etmeliyiz gün boyu...
Hepinize keyifli günler, sağlık ve sevgi ile kalın.

Koç
İnsanların istek ve beklentileri, sizi kendi işlerinizi yapmaktan veya kendi istediğiniz şekilde ilerlemekten alıkoyabilir. Bu kişileri kibarca geçiştirmeli ve kendi işlerinize bakmalısınız.

Boğa
Bundan önce, hangi yapıların işe yaradığı ya da yaramadığı açıkça ortaya çıktı nasılsa. Bundan sonra ne yapacağınızı bulmak veya kararlaştırmak için çok zeki adımlar atmalı ve yaratıcılığınızı kullanmalısınız. Seyahatler veya bazı diyaloglar belli kararlar almanızı ya da seçeneklerinizi artırmanızı sağlayabilir.

İkizler
Bazı konuları görmezden gelmek ısrarla üzerine gitmekten daha doğru olabilir. Aslında bugüne kadar, bazı konularda yeterince sabır gösterdiğinizi düşünüyor olabilirsiniz, ama biraz daha sabırlı olmanız sizin için en iyisi olabilir. Sempatikliğiniz ise, diğerlerini etkilemenize yardım edecektir.

Yengeç
Bazı konuların ilerlemesini veya sizin istediğiniz şekilde gelişmesini istiyorsanız, bırakın diğerleri nasıl istiyorlarsa öyle davransınlar ve kendi istedikleri yoldan gitsinler. Sizin işlere karışmanız veya ağırlığınızı hissettirmeniz işlerin farklı yöne gitmesine neden olabilir. Kulaktan duyma bilgilere göre tavır almamanızda fayda var.

Aslan
İyimser olmanız ve her olaya pozitif yaklaşmanız güzel, ama demode gibi görünse bile eski yöntemlere dayalı araştırma gerektiren konular var. Dolayısıyla, önemli kararlar almadan veya başkalarının planlarıyla ilgili konularda anlaşmaya varmadan önce, açıkça sormanız gereken sorular olduğunu unutmamalısınız. Seyahatler veya bazı diyaloglar yeni fırsatlara neden olabilir.

Başak
Biraz daha esnek olmanız gerekiyor. Esneklik, maddi konularda ya da destek almayı düşündüğünüzde başlıklarda daha kârlı anlaşmalar yapmanıza veya daha avantajlı bir duruma gelmenize yardım edecektir. Uzlaşmacı ve uyumlu olmanız ilerlemenizi hızlandırabilir. Borca girmekten veya aşırı harcamalardan uzak durmalısınız.

Terazi
Oldukça hassas ve yanıltıcı olayların yaşandığı birkaç günün içerisindeyiz. Olayları zorlamak veya karşılıklar vermek yerine, daha sakin ve sabırlı olabilirseniz pek çok konuda daha olumlu bir gidişat izlenebilir.


Akrep
İş hayatınızı, işbirliklerinizi veya ilişkilerinizi ilgilendiren konularda sabırlı olmanız ve beklemeniz gereken günler. Özellikle düşüncelerinizi dile getirmekten kaçınmalısınız. İlerleyen zamanda, beklediğiniz gelişmeleri takip edebilmeniz veya olan biteni anlamanız daha kolay olabilir. Birkaç gün için ise, izleme pozisyonu almak daha doğru olacaktır.

Yay
Herhangi tanıdık bir ipucu ya da işaret görmeseniz bile, bazı konularda ilerleme sağlamak üzere harekete geçtiniz ve hız keseceğe de benzemiyorsunuz. Önümüzdeki 15 gün içerisinde, devam ettiğiniz veya etmek istediğiniz bu yolla ilgili parçalar yerine oturmaya başlayabilir. Sizi kötü göstermeye çalışan kişiler söz konusu olabilir.

Oğlak
Seyahatler veya bazı kişilerle konuşmalar esnasında farklı gelişmeler söz konusu olabilir. Bazı konularda gelişmelere veya işaretlere bakmaksızın kendi bildiğiniz yoldan ve müthiş bir özgüvenle ilerlemeye devam ediyorsunuz. Bu kadar emin bir kişiye yoldan çevirmek doğru olmaz. Bana da her şey yolunda gidecekmiş gibi çaba göstermeye devam edin demek düşer.

Kova
Hiç kimse, sizi, yararı olmayan planların içerisine çekmemeli ya da bu tür işlerin veya planların içerisindeyseniz kalmanız için ısrarcı olmamalı. Bu kararları alabilecek tek kişi sizsiniz. Aşk hayatınız veya sevgi temalı ilişkileriniz açısından olumlu günler.


Balık
Mevcut konularda ve işlerde elinizden gelenin en iyisini ortaya koymalı, yetenek ve özelliklerinizi göstermelisiniz. Bu esnada olumsuzluklara ve eksiklere değil, elinizde olanlara ve artılara odaklanmanızda fayda var. Sizi yanlış yönlendiren, aldatıcı kişiler dikkat gerektiriyor.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI