"Nihat Demirkol" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Nihat Demirkol" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Nihat Demirkol

Doğru mu, yanlış mı?

RAHMETLİ Orhan Boran’ın sunduğu ve “radyo(nun siyah beyaz)günleri”nden (?!) kalma bir lezzet olarak hatırladığımız, ünlü bir yarışma programının adıydı; “Doğru mu, yanlış mı?”
Bugün, TOKİ’nin, önüne kapı gibi tabelasını diktiği, “15.000 seyirci kapasiteli stadyum” hakkında, “Usta”yı anarak soracağız; “Zan yok, iddia yok...”
Şehir Plancıları Odası’nın Göztepe ve Karşıyaka’ya yapılması planlanan iki stadının ihalesinin iptali istemiyle Bölge İdare Mahkemesi’ne dava açtığı... / Doğru mu, yanlış mı?
Büyükşehir Belediyesi’nin henüz dava açmadığı... / Doğru mu, yanlış mı?
Karşıyaka Belediyesi’nin ise dava açtığının söylendiği, henüz belgesi olmadığı için ispat edilemediği... / Doğru mu, yanlış mı?
Bölge İdare Mahkemesi’ne ihalenin iptali istemiyle açılan davanın, “Planlanan ticari alan ve trafik durumunun, yoğunluğu kaldırmayacağı” savına dayandırıldığı... / Doğru mu, yanlış mı?
Ege TV’ye konuşan AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül’ün, “Şehir Plancıları Odası’na davayı Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu açtırmıştır. Zaten bugüne kadar dava açılmamış olması bizi şaşırtmıştı” dediği... / Doğru mu, yanlış mı?
Başkan Aziz Kocaoğlu’nun, Karşıya Stadı için Örnekköy’deki 75 dönümlük araziyi işaret ettiği... / Doğru mu, yanlış mı?
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın da, “Ben stadı Örnekköy’e yapacağım ama hükümet engelliyor” diye sağda solda konuştuğu... / Doğru mu, yanlış mı?
Karşıyaka Stadı’nın 1930’dan beri şimdiki yerinde bulunduğu... / Doğru mu, yanlış mı?
Buna karşılık, Akpınar’ın, “Orada stat mı vardı?” diye sorduğu... / Doğru mu, yanlış mı?
Bu gelişme üzerine, bir dostumuzun, “ithal aday” tartışmasını tekrar alevlendirerek, stadın tarihini tefrika etmeye başladığı... / Doğru mu, yanlış mı?
Karşıyaka Spor Kulübü Kongre Üyeleri’nin, stadın mevcut yerinde yapılması için yayınladıkları deklarasyonun ardından başlatılan imza kampanyasında toplanan 15.000’e yakın imzanın, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na iletilmek üzere İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne teslim edildiği... / Doğru mu, yanlış mı?
Kampanyaya katılanların imza attıkları dilekçede, “Karşıyaka Spor Kulübü Taraftarları ve Karşıyaka Halkı Stadını Yalı’ya İstiyor! Aşağıda adı soyadı ve imzası bulunan bizler; 102 yıllık geçmişe sahip ve armasında ay-yıldız taşıma onuru Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından verilmiş ilk ve tek kulüp olan Karşıyaka Spor Kulübü taraftarları ve semt sakinleri olarak, yıllardır özlemini çektiğimiz Karşıyaka Zübeyde Hanım Stadı’nın, Yalı’daki mevcut yerine bir an evvel yapılmasını istiyoruz. Şanlı tarihimizin bir parçası olan bu alanın, yeni ve modern bir stadyumla tekrar ayağa kaldırılması, uzun yıllar daha kulübümüze hizmet edecek şekilde yenilenmesi ve korunması, hem tarihimize, hem Karşıyaka’mıza, hem de Türk sporuna verilmiş en büyük bir hizmetlerden biri olacaktır...” denildiği / Doğru mu, yanlış mı?
Stada, Karşıyaka Kulübü’nün bir numaralı üyesi ve kurucusu olan Kadızâde Zühtü Işıl’ın adının verilmesini isteyenlerin de bulunduğu... / Doğru mu, yanlış mı?
İzmir’de yapılması planlanan 2 stada, başta Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu olmak üzere, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ve Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’ın karşı çıktığı... / Doğru mu, yanlış mı?
Adı geçen başkanların CHP’li olduğu... / Doğru mu, yanlış mı?
Bu gelişmelere artık kimsenin şaşırmadığı... / Doğru mu, yanlış mı?

X