"Nedim Bubik" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Nedim Bubik" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Nedim Bubik

Yetkili ağızdan önemli uyarı

Sevimli dostlarımızı bugünlerde unutmayalımİZMİR Veteriner Hekimleri Odası Başkanı H. Gökhan Özdemir, yönetim kurulu adına önemli bir açıklama yaptı. Konu, tabii ki sevimli dostlarımız. Fazla söze gerek yok, işte o açıklama:Öncelikle lütfen havaların mevsim normalleri üzerine çıkacağı önümüzdeki günlerde sokakta yaşamak zorunda kalmış olan kedi ve köpeklerimizi unutmayalım. Tüm canlılar için vazgeçilmez olan temiz suya ulaşma hakkı onlar için de önemlidir. İlimizde belediyeler su ve beslenme odakları oluşturmuş olsa da her zaman buralarda temiz su bulunmasını sağlamaları mümkün değildir. Hazır oluşturulmuş böyle noktalar varken, en azından o bölgelerde hayvanların temiz su ihtiyacını karşılamalarına katkı koyabiliriz.ÇEVRE KİRLİLİĞİNE DİKKATEğer bu tip besleme odakları yoksa bunu bizler yapabiliriz. Bir kap su ve sıklıkla tazelenmesi sokaktaki dostlarımız için hayat kurtarıcıdır. Bu yardımlarımızı yaparken çevre kirliliği oluşturmayıp diğer insanları da rahatsız etmememiz gerekir. Çünkü sokağımızdaki can dostlarımıza yardım edelim derken diğer insanların rahatsız olmalarına neden olursak bu kez onlara daha çok zarar vermiş oluruz.SADECE TATİL İÇİN ALINMAZBir diğer önemli konu da okulların kapanması ile yazlık bölgelere gidecek olan ve sadece çocukları istiyor diye hayvan sahiplenen kişiler. Hayvan edinmek ciddi bir bilinç ve sorumluluk gerektirir. Onlara sahip olma duygusu onların canlı oldukları gerçeğini unutturmamalıdır. Tatil dönüşünde ne yapacağınıza karar vermeden hele de gittiğiniz yerde bırakıp birilerinin bakacağını umarak asla hayvan sahiplenmeyin. Ne yazık ki, sahipsiz hayvanların sayısının artmasında, hem hayvanların hem de insanların mağdur olmasında bu şekilde sorumsuzca hayvan sahiplenen insanların büyük payı var. Lütfen bunu unutmayalım.
-----
DİDİM’DE İLK KEZ DÜZENLENİYOR
Vosvos Festivalitam gaz devam
AYDIN Büyükşehir ve Didim belediyeleri, VW Dayanışma Derneği ile Ayvosbus Club işbirliğiyle bu yıl ilk kez düzenlenen Ulusal Vosvos Festivali sürüyor. Geçen cumartesi Didim Belediyesi şirketi DİBEL’in işlettiği Tavşanburnu Orman Kampı’nda bir araya gelen Vosvos tutkunları, bugün yoğurt yeme yarışması, voleybol turnuvası gerçekleştirecek, akşam Ankaralı sanatçı Enis Özçelik ve orkestrası konser verecek.ALTINKUM’DA GÖSTERİArdından plaket sunumu yapılacak ve Tunga ve Efe Dans Grubu salsa dansı sunacak. Yarın da Vosvos gönüllüleri şehir turu atacak, Altınkum’da gösteri sunacak. Perşembe günü ise turnuvaların final maçları oynanacak, Enis Özçelik konser verecek.
-----
GEÇEN YIL ERTELENMİŞTİ
Çeşme Ilıca’danAta’ya selam
GEÇEN yıl 16-17 Temmuz’da ilk kez düzenlenmesi planlanan, ancak 15 Temmuz sonrası iptal edilen “Ilıca’dan Ata’ya Selam” etkinliği bu yıl 1–2 Temmuz’da yapılacak.91 YILLIK ANIGazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 1-8 Temmuz 1926’da Çeşme’yi ziyaretinin anısına gerçekleştirilecek etkinlikte ünlü tarihçiler ve yazarların söyleşileri, vals gösterileri, resim ve fotoğraf sergileri, danslı, müzikli söyleşi, deniz üzerinde gerçekleştirilecek hologram gösterisi, fener alayı, Atatürk’ün sevdiği şarkılar ve türküler konseri gerçekleştirilecek.
-----
SÖZ SİZİN’DEKİ ENDİŞEYE YANIT
Çok katlı binalarda olasıyangınlara önlem alınıyor
SEVGİLİ Nihat Gündüz, geçenlerde Londra’da onlarca can alan yangın felaketinden yola çıkarak İzmir’de de çok katlı binaların giderek çoğaldığını anımsattı. Gündüz, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin çok katlı binalarda olası yangınlara karşı hazırlıklı olup olmadığını sordu. Yanıt gecikmeden geldi, gazetelerde yer aldı.104 METRELİK MERDİVENGözlerden kaçmış olabilir, anımsatayım: İzmir Büyükşehir Belediyesi, yüksek yapılardaki yangın ve kurtarma faaliyetleri için 2.4 milyon euroya 104 metrelik yangın merdiveni satın aldı. 60 ton ağırlığındaki aracın gövdesi 360 derece dönebiliyor. Aracın tüm hareketleri ana kumanda merkezinden kontrol edilebiliyor. Kırılmalı merdiven sayesinde dar sokaklarda yatay olarak çalışabiliyor.FERAHLIK GETİRDİVe söz sevgili Gündüz’de: Bu haber bizlere de gönül ferahlığı getirdi. Şimdi bu ekipmanları verimli kullanabilecek personel ve yeterli eğitimlerin yerine getirilerek doğabilecek ölümlerin önüne geçilmesini diliyoruz.
-----
İKİ ALINTIEngin Yavuz’dan: Hayat varılacak yer değil, yolculuktur... (EMERSON)Gözyaşları, insan yüreğine düşen yaz yağmurlarıdır. (Alfred AUSTIN)

X