"Nedim Bubik" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Nedim Bubik" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Nedim Bubik

Seçim geride kaldı artık hizmet zamanı

VEEE 31 Mart’ı geride bıraktık, bir yerel seçim daha gerçekleşti. Bir demokrasi sınavı verildi. Bugün sonuçlar üzerinde durmayacağım.

 Öncelikle sandığa gidip yurttaşlık görevini yerine getirenlere teşekkür ediyorum. Onların oylarıyla seçilen belediye başkanı, belediye ve il genel meclisi üyeleriyle muhtarlara başarılar diliyorum. Hepsinin yolu açık olsun.


SÖZLER YERİNE GELMELİ
Artık ülkemiz için yeni bir sayfa açıldı. Seçim döneminde, özellikle rakiplere yöneltilen sert söylemlerin, suçlamaların geride kalması gerektiğini düşünüyorum. Hatta kaybedenlerin kazananları kutlayıp uygarca başarı dilemesini özlüyor ve umuyorum. Sonuçta seçim bir yarıştır, kazananı ve kaybedeni vardır, önemli olan bundan sonrasıdır. Şimdi yurttaşa, kente, ülkeye hizmet zamanıdır. Seçim öncesi verilen sözlerin yerine getirilmesi, projelerin gerçekleşmesi için çalışma zamanıdır.


BU BİR NÖBET DEĞİŞİMİ
Önceki dönem görevde olan ancak seçilemeyen veya aday gösterilmeyen yerel yöneticilere, “Teşekkürler, bu bir nöbet değişimi” demek zamanıdır. Seçilen yeni başkan, meclis üyesi ve muhtarları da, “Biz görevimizi yerine getirdik. Şimdi sıra sizde. Kentinizin geleceği, hemşehrilerinizin yaşamını kolaylaştırmak için kolları sıvayın. Verdiğiniz sözleri tutun, gözümüz üzerinizde” diye uyarmak zamanıdır.


HERKESE KOLAY GELSİN
31 Mart’ta sandıktan çıkmayı başaran tüm yerel yöneticilerin işi elbette kolay değil. Ama bu yola çıkarken zorlukları mutlaka biliyorlardı. Bu nedenle eminim yol haritaları, programları hazırdır, görevi devralır almaz yoğun çalışmaya başlarlar. Yerel seçimin öncelikle ülkemize iyilikler getirmesini umuyor ve diliyorum. Yeni yerel yöneticilerimize de, “İşiniz, gücünüz seçildiğiniz yöreler ve oralarda yaşayanlar. Herkes sizden hizmet bekler. Kolay gelsin” diyorum.

X