"Nedim Bubik" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Nedim Bubik" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Nedim Bubik

O önemli servise yardım konseri

TEPECİK Eğitim ve Araştırma Hastanesi Onkoloji Servisi’nin yenilenmesine katkıda bulunmak amacıyla 12 Mart’ta Karşıyaka Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde, “2. Uluslararası Genç Yetenekler Müziğin Umuda Kitaplarla Dokunuşu Piyano Konseri” düzenleniyor.

 


Kitap da getirin
Etkinlik, İzmir Ticaret Odası’nda tanıtıldı. Başkan Mahmut Özgener, sanat ve sanatçıların her zaman yanında olduklarını belirterek, “Hele hele çocuğa dokunan her projenin tam destekçisi olacağız” dedi. Projenin sanat danışmanı ve yöneticisi Nilüfer Güzelde de İzmir’e hasta çocukların tanı ve tedavisi için gelen yardıma muhtaç ailelere sağlıklı bir yaşam ortamı sağlamak, maddi ve manevi yüklerini azaltmak için bir araya geldiklerini belirtti. Katılacakların birer de kitap getirmesi istenilen etkinlikle ilgili geniş bilgi için: Aslı Kokuluçiçek (0554 152 65 86) - (0532 554 28 81)

-----

 
BİR DUYURU
Kadınlar yarın
meydanlarda

“Yaşasın Kadın Dayanışması İzmir Kadın Platformu” yarın bir eylem düzenliyor. İşte kısa duyuru: Tüm kadınları yan yana gelmeye çağırıyoruz. Krize, şiddete, savaşa karşı eşit, özgür yaşam için geliyoruz! 10 Mart Pazar günü saat 14.00’te Cumhuriyet Meydanı’nda. Yaşasın 8 Mart!

-----

SÖZ SIRASI SİYASETİN

ORTAK
NOKTA

Soyer ve Zeybekci’den
‘Rahat olun’ açıklaması

HER yerel seçim öncesi belediyelerde, özellikle başkanlar yeniden aday değilse, personeli, “Seçim sonrası işimden olur muyum” endişesi sarar haklı olarak. Oysa, yerel ve kamu hizmeti süreklidir, işini doğru yapanın görevini sürdürmesi esastır. Gelelim, bu konunun İzmir cephesine.
Gündeme Bakış’ın haberine göre, İzmir Büyükşehir bürokrasisinde, “CHP adayı Tunç Soyer seçilirse yerimi korur muyum” endişesi varmış. Ayrıca Genel Sekreter Buğra Gökçe ile yola devam edip etmeyeceği merak ediliyormuş. Soyer’in, Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı Başkanlar Toplantısı’nda, “Büyükşehir’de çok değerli bürokratlar var. Bizlere katkı sunacak herkesle çalışırım. Buğra Gökçe de değerli bir bürokrat. Projelerin devamı ve takibi noktasında önemli işler yapıyor. Onunla çalışmaya devam edeceğim” dediği öğrenilmiş.


KİMSE İŞİNDEN OLMAYACAK
AK Parti Büyükşehir Adayı Nihat Zeybekci de Hak-İş’i ziyaretinde, “(Zeybekci gelecek maaşlar düşecek, personel işten çıkarılacak) söylentileri yayılıyormuş. Büyükşehir ve şirketlerinde çalışan hiçbir kardeşimizin asla ve asla işinden edilmesi söz konusu değildir. Maaşların düşmesi de söz konusu değildir” demiş. Soyer ve Zeybekci’nin açıklamaları, umarım yüreklere biraz su serpmiştir. İki adaya da kolay gelsin.

-----

BİR PROGRAM MERAKI
CHP Lideri İzmir’e geliyor(muş)

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 5 ve 13 Mart’ta İzmir’e gelmesi planlanmış. Ancak, her nedense bu iki program da iptal edilmiş. Hiç şaşırmadım. Çünkü, geçen Cumhuriyet Bayramı’nda CHP Lideri’nin İzmir geleceği ve programı duyurulmuştu.
Kılıçdaroğlu, Bayram’a bir-iki gün kala bu programı iptal etmişti. Üstelik iptal gerekçesi de açıklanmamıştı. O zaman da iletmiştim, CHP Lideri, milletvekili olduğu İzmir’e gelmek için pek hevesli değil sanki. Kılıçdaroğlu, yalnızca Halkapınar Spor Salonu’ndaki aday tanıtımına katıldı son olarak.


BU KEZ DE İPTAL OLUR MU
Bu kez İzmir programları neden iptal edildi acaba? CHP Lideri, “İzmir nasılsa bizim, sık gitmeye gerek yok” diye mi düşünüyor? Son olarak Buca’da yaşanan başkan adaylığı krizi yüzünden tepki göreceği endişesiyle mi İzmir’e gelmekten vazgeçti? Oysa, Denizli ve Aydın’da İYİ Parti Lideri Meral Akşener’le başarılı miting gerçekleştirdi Kemal Kılıçdaroğlu... Ve şimdi de 26 Mart’ta İzmir’e geleceği söyleniyor. Ama, “Miting yapmayabilir, ilçeleri turlayabilir. Program sonra açıklanacak” deniyor. Bakalım bu program gerçekleşecek mi. Kılıçdaroğlu, vekili olduğu İzmir’e gelecek midir bu kez? Belki bu soruların da yanıtını bilmek isteyen vardır, ne dersiniz?

-----

BİR ALINTI
Naciye Ölçüm’den: İzmir de hayat beklenmez, kovalanmaz da... O zaten sizinle beraberdir. (Cemal Süreya)

X