Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Böyle yaparsan Oğuzhan'ı bitirirsin

Oğuzhan dün akşam iyi oynuyordu demiyorum. Dolayısıyla dışarı alınma tercihi doğru ama zamanlaması kötü. İlk yarıda Bursaspor fırsatları buldu, golü bulamadı, böyle maçları büyük takımlar kazanır. Yine böyle oldu.

Kısaca maçı nasıl değerlendirirsiniz?
Kısacası Bursaspor, beklediğimden iyi Beşiktaş ise beklediğimin çok gerisinde bir futbol ortaya koydu. Tabii maçı tam konsantrasyonla izleyemedim. İlhan Söyler benim çok eski bir dostumdur. Onun kaybı beni çok etkiledi ve bu duygularla maçı izledim. O sebeple de fazla detaya girmeyeceğim. Bursaspor golü bulamadıysa bu Bursaspor’un beceriksizliğindendir. Esasında böyle giden maçların çoğunu da büyük takım kazanır. Bu maçta da sonuç değişmedi. Zemin futbola son derece müsait. Taraftar fena değil. Biraz boşluk olsa da. Kısacası Bursa’nın baskısı altında geçen ve pozisyonların Bursaspor’un lehine olduğu bir maçta neticede sonucu tayin edecek faktör futbolcuların becerisiydi.

Oğuzhan’ın ilk yarıda oyundan alınmasını nasıl değerlendirirsiniz?
Oğuzhan’ın çıkışını 43. dakikada yapmamak lazım. Bence bu değişiklik futbolcuya şu mesajı verir: Bundan sonra seni daha fazla düşünmüyorum. Bu değişikliği 20. ya da 30. dakikada yapabilirsin. Fakat 43. dakikada bir futbolcuyu çıkarmak ona kötü bir mesajdır. 43 dakika sabrettin 2 dakika mı sabredemedin. Bu durum futbolcu psikolojisini çok etkiler. Oğuzhan iyi oynuyordu demiyorum. Oğuzhan’ın dışarı alınma tercihi doğru ama zamanlaması kötü. Futbolcunun saha içerisindeki en büyük koruyucusu hocasıdır. Bence bu zaman olarak yanlış değişiklik. Hocası oyuncusuna böyle bir mesaj vermemeli. 43. dakikada yapılan bu değişiklik anlaşılır gibi değil.

GÜNEŞ’iN SiNYALi

Tam anlamıyla bir Şenol Güneş Bursa’sından bahsetmek mümkün mü?
Beşiktaş karşısında ortaya koydukları futbolla Bursaspor yavaş yavaş bir Şenol Güneş takımı haline geldiğinin sinyallerini veriyor.

HER MAÇI BU ŞEKİLDE KAZANAMAZSIN

Beşiktaş’ın ilk yarıdaki etkisiz görüntüsünün sebebi neydi?
İlk olarak çok geniş alanda oynadılar. Orta sahası beklenilen pas trafiğini yaratamadı. Demba Ba ve Olcay çok etkili olmadı. Özellikle Demba Ba ne beklediği topları alabildi, ne de kendisinden beklenilen koşuları yapabildi. Bundan istifade edemeyen Bursaspor oldu. Ama ne olursa olsun Beşiktaş maçı kazanmış olsa dahi oyundaki sıkıntılarını gidermek mecburiyetinde. Bu oyun devam ederse her maçı kurtarma şansı olmayabilir.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI