"Murat Güloğlu" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Murat Güloğlu" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Murat Güloğlu

Forte 24 Genç Yetenek ’lere tam destek!

Forte 24 Genç Yetenek yani Harika Yetenekler Projesi. ÇEV, Çağdaş Eğitim Vakfı öncülüğünde yürütülen şahane bir proje.

Bu proje gönüllü olarak yürütülüyor ve öğrencilerin bursları için bilet satışı gerekiyor. Bu proje kapsamında müzik konusunda yetenekli 8 öğrencimizin Avrupa ve Amerika’daki müzik eğitimleri devam ediyor. İşte bu yetenekli kardeşlerimin bursları da ÇEV (Çağdaş Eğitim Vakfı) öncülüğünde karşılanıyor.

Forte 24 Genç Yetenek ’lere tam destek

Öğrenciler aynı zamanda uluslararası birçok konser organizasyonuna da dahil oluyorlar. Uluslararası birçok başarıya imza atan gençler, ülkemizi temsil etmeye devam ediyorlar. ‘Forte 24 Genç Yetenek’ projesi kapsamında burs alan gençler her yıl bir konserle bir arata geliyor ve dünyaca ünlü keman sanatçısı Prof. Dr. Cihat Aşkın’ın sanat yönetmenliğinde konser vererek burslarına katkı sağlıyorlar. Tabii bu sadece eğitim değil, çok pahalı olan enstrümanlara da fayda sağlıyor. Onlar geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Ocak ayında çok ünlü isimlerle aynı sahneyi paylaşacaklar. Mesela Kanal D2nin şahane dizisi Vatanım Sensin ’in Cevdet’i Halit Ergenç ile etkinlik kapsamında yine sahnede olacak. Vakıf, daha iyi bir yaşam seviyesi umuduyla yola çıkarak, ulusal eğitim alanında yaşanan sorunlara çözüm üretmek, aklın ve bilimin yol göstericiliğini benimsemiş, insan haklarına saygılı, Cumhuriyet’in değerlerini özümsemiş nesillerin yetiştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla bugüne kadar ilkokuldan üniversiteye, öğrencilerimize karşılıksız burs vermiş ve vermeye de devam ediyor.

Forte 24 Genç Yetenek ’lere tam destek

Hatırlatayım; ÇAĞDAŞ Eğitim Vakfı (ÇEV) öncülüğünde 2009 yılında başlayan “Forte 24 Genç Yetenek” projesi kapsamında 15 Ocak Pazartesi günü İstanbul’da verilecek “2017 Gala Konseri” nde, genç yetenekler, sahneyi Halit Ergenç ile paylaşacak. Sanat yönetmenliğini dünyaca ünlü keman sanatçısı Prof. Dr. Cihat Aşkın yapacak. Orkestra şefi ise İbrahim Yazıcı. Konser Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi (PSM) ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Destek verelim ki, ‘bir yerlerde bir çocuk hep bizi hatırlasın!’

 

HAFTA SONU ERCİYES’TEYDİM

Türkiye’nin kayak merkezleri bu yıl erken merhaba dedi konuklarına. Yüzleri de güldürdü bu durum tabi. Kayağını, kızağını, snowboardını kapan dağlara koşuyor anlayacağınız. Küçük büyük, kadın erkek herkes var malumunuz. Kaymaya da gerek yok yalnızca. Sahlebini, sıcacık kahvesini yudumlayanlardan varillerde yakılan ateşin kenarına sıralanmış muhabbet edenlere kadar birçok insana rastlayabiliyorsunuz.

Forte 24 Genç Yetenek ’lere tam destek

Dağ bir nevi sosyalleşme aracı da olmuş. Uludağ’sından Kartalkaya’sına Erciyes’inden Palandöken’ine kar maşallah çok çok iyi bu yıl. Geçtiğimiz hafta ‘ELLE Winter Weekend’ ile gittiğim Palandöken’deki Sway Hotel’in ardından bu hafta sonu da ‘BeMan Weekend’ için Erciyes’teki muhteşem kayak oteli Magna Hotel’deydik. Genelde moda dünyasının üstadları, dizilerin ve sosyal medyanın genç, yetenekli ve zehir gibi gençleri hep biraradaydık. Kayserililer son derece memnun gelen gidenden. Gelen pastırma, sucuk diyerek illa ki kente bir saatliğine de olsa uğramayı ihmal etmiyor. Bu durumda esnafın da yüzü güldükçe gülüyor. Tesislerimizin giderek yenilenip, modernleşmesi; kayakla ilgilenenlerin yaşını giderek düşmesi son derece iyi gelişmeler. Otellerin de Avrupa’daki merkezleri aratmayan ve hatta onları aşan konforu sayesinde kayak ve boarda ilgi arttıkça artacak. Ve şuna eminim ki Anadolu’nun karlı dağlarının yamaçlarından süzülen gençlerimiz yakın tarihlerde adlarını bu sporda da dünya sıralamalarının en üstüne yazacak. Kazanan Türkiye olacak. 

X