"Murat Güloğlu" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Murat Güloğlu" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Murat Güloğlu

Belek’te golf rüzgarı esti

Hafta sonu Türkiyemiz’in göz bebeği Antalyamız’ın Belek Bölgesi’ndeydim. Güneş yine şıkır şıkır, hava mis gibiydi.

Dönmek dahi istemedim İstanbul’a. Şansıma hava son derece güzeldi Antalya ama Kaş ve Demre gibi ilçelerinin son haftalarda yaşadığı malum. Hortum ve aşırı yağış özellikle sera üreticilerimizi bu yıl çok kötü etkiledi. Ve bu etkinin sonuçlarını maalesef görüyoruz. Hortum son yılların öne çıkan doğa olaylarından. Zarara uğrayan çiftçilerimize, turizmle uğraşan kardeşlerime ve yöre halkına geçmiş olsun diyorum. Benim konakladığım devasa tesisin ağaçları da hortumun gazabına uğramıştı maalesef. Fakat turizmde bu yıl patlama yaşanacağını öğrenince keyifler yine yerine geldi. Bu da gayet güzel bir haber. Hele ki şu ortamda.  

‘NURİ ÖZALTIN MEMORİAL GOLF TROPHY’ ŞAHANEYDİ

Antalya’ya gitme nedenim Nuri Özaltın Golf Turnuvası idi. Uluslararası yarışmacılarla saygınlığı gayet yüksek olan bu turnuvada golfün kaliteli turizme katkısını bir kez daha gördüm. Gururlandım. Türkiye’nin tek “45 Delikli Golf Tesisi” unvanına sahip, uluslararası standartlarda dizayn edilmiş bir golf kulübünde Avrupa’dan ve ABD’den gelen golf tutkunları ter döktü. Toros Dağları’nın eteklerinde, çam ormanlarının içindeki Gloria Hotels & Resorts ‘un da kurucusu Özaltın Holding Yönetim Kurulu Başkanı merhum Nuri Özaltın anısına bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Nuri Özaltın Memorial Golf Trophy” turnuvası kapsamında, dünyanın golf tutkunları Antalya, Belek’teydi. Golf sporunda ve tesisleşmede geldiğimiz noktayı son derece önemli buluyorum. Tesislerin güzelliği ve şıklığı bir yana, insan ve hizmet kalitesi de 10 numara 5 yıldız. Antalya Belek’teki tüm tesisler aynı özeni gösteriyor bu konuda. Memleketin kaliteli tanıtımı açısından da golf tesisleri büyük itibar sağlıyor. Turizm ve inşaat yatırımlarının yanı sıra, spora verdiği destekle de tanınan “Türkiye Değeri”, rahmetli Nuri Özaltın’ın adına düzenlenen bu turnuvada, 7 ülkeden 194 sporcu bir araya geldi. Gala gecesinde kazanmalarına çocuk gibi sevinen yaşını başını almış golf tutkunlarının çocuksu coşkusu ve şahane dansları görülmeye değerdi. Ünlü iş insanına bir kez daha rahmet diliyorum. Çünkü yaptıklarıyla memleket insanı ona çok şey borçlu.

 

 

X