"Muhammet Kösle" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Muhammet Kösle" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Muhammet Kösle

Uzun atla, esnek kal!

Geçtiğimiz haftaydı. Metrodan, Nilüfer Metro İstasyonu’nda indim.

Uzun atla, esnek kal

İstasyondan çıkınca tam da önümüze rast gelecek olan ATA PARKI girişine gözüm takıldı... Vatandaş, park girişindeki su birikintisi üzerinden atlayarak geçiyordu yine. Buradaki durumu iki yıl içinde sanırım köşemde beş ya da altı kez yayımlamıştık. Ve inanın hiçbir müdahale olmadığını görünce çok üzüldüm. Sonra düşündüm; orası vatandaş uzun atlama yapsın ve vücudu esnek kalsın diye sunulmuş ücretsiz parkur alanı olmasın sakın...

 VESİLE OLALIM İSTEDİK

Uzun atla, esnek kal

İki genç kardeşimizden gelen e-postayı özetimle aktarıyorum ve ‘helal olsun sizlere’ diyorum: “Muhammet Abi. Bizler de köşenizi ilgiyle takip ederken sık sık bahsettiğiniz sahiplenme kültürümüzün daha güçlendiğini düşünüyoruz. Teşekkür ederiz. Burası Nilüfer İlçesi FSM Caddesi Cadde 224 Nilüfer Proje Tasarı önüdür. Birileri, bu güne kadar görmediğimiz ve çok da sağlam diyebileceğimiz kalasları (Ahşap travers) döşemiş. Yani yürüme yolu oluşturmuş Bizler de kullanıyoruz. Ancak kalaslardan çoğu yuvalarından çıkmış durumda. O kalaslar oraya uygun ise onarılsın. Değilse kaldırılsın. Biz de bu işe vesile olalım istedik.”

BİLİYORUZ SİZ DE BIKTINIZ…

Uzun atla, esnek kal

Okurumuz Sn. Mümin Varol: “Kıymetli Yıldırım Belediyesi. Biliyoruz ki sizler de bıktınız. Ama rica etsek yine bizim Otosansit Metro İstasyonu önündeki yeşil alanı tekrar temizler misiniz? Ayrıca lütfen burasını rutin temizlik programınıza alınız. Buradaki bazı saygısızlar hiç bitmiyor da…” diyor.

BİZİ DE GÖRÜN BURULAŞ

Uzun atla, esnek kal

Okurumuz emekli okul müdürü Sn. H. A özetimle şöyle diyor: “Geçtiğimiz hafta BURULAŞ’a olan ısrarcı ricalarınız sonucu Çukurköşk belediye otobüs durağına kazandırılan bekleme kabini konusunu memnuniyetle okuduk. Size de BURULAŞ’a da teşekkür ediyoruz. Ancak gelin görün ki Bursa’nın en eski belediye otobüs duraklarından olup ve her gün binlerce yolcuya hizmet veren Altıparmak otobüs durağında bu hizmet neden yok? Vatandaş, civar esnafının ve Çiçek Pasajı’nın girişine sığınır olmaktan bezmiş olsa gerek! En azından ben bezdim! Meşhur Altıparmak’ı da görün BURULAŞ!”

HÜRRİYET BURSA YAZIYOR, SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR

APARTLAR YENİLENDİ

Uzun atla, esnek kal

OTURAMIYORUZ başlıklı yayımımızda bahsi geçen (Bursa Kent Müzesi önü) oturma aparatlarının yenilenmiş olduğunu gördüm. İlgili yetkililere teşekkür ediyorum.

Yapılan bildirim:

UEDAŞ tarafından ‘BİZİ DE DUY UEDAS’ başlıklı yazıma istinaden gönderilen yazıyı aktarıyorum. “Yazınıza istinaden; söz konusu olan eğimli beton direğin (Bademli Mahallesi) bir aylık çalışma programımız dahilinde değiştirilmesi sağlanacaktır. Bilgilerinize sunar esenlikler dileriz. UEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürlüğü...” Teşekkür ediyorum UEDAŞ.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI