"Muhammet Kösle" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Muhammet Kösle" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Muhammet Kösle

Üç muhtar da yetmedi...

Adının açıklanmasını istemeyen bir kulüp başkanının isyanına sebep olan şikayetini yerinde görmek ve onu dinlemek için Alacahırka Mahallesi’nde hizmet veren Osmangazi Belediyesi sorumluluğundaki kapalı semt pazarına gittim.

 

Üç muhtar da yetmedi...
Üç muhtar da yetmedi...
Üç muhtar da yetmedi...
Şikayetin sebebi; semt pazarının duvarlarına yazılmış olan çirkin yazılarla birlikte, kalitesiz işçilikten dolayı oluşan rutubet sonucu yosunlaşmış duvarların sorunun giderildikten sonra boyanmasıyla ilgiliydi. Okurumuz, “Duvarlardaki sızıntı giderilsin. Çirkin yazılar yok edildikten sonra da duvarlar boyansın” diyordu. Bununla alakalı olarak semt sakinleri şikayetlerini Osmangazi Belediye’sini arayarak aktarmışlar. Ancak Belediye tarafından arayan soran olmayınca; Alaaddin Mahallesi, Alacahırka Mahallesi ve Pınarbaşı Mahallesi Muhtarı soğuk mühürlü şikayet dilekçeleri ile mağduriyetlerini dile getirmeye çalışmış! Derken üç muhtar da yetmeyince (yaşananlara ve aramalara bizzat şahit oldum) farklı zamanlarda Osmangazi Belediyesi’nin bir başkan yardımcısı ve AK Parti milletvekili aranıp sorun dile getiriliyor. Ancak bu kadar çabalamaya rağmen bizim pazar yeri halen kimsenin umurunda olmuyor. Ve vatandaş soruyor: Bu nasıl iş? Çok çirkin yazıyı yayımlamamız mümkün değil. O yüzden o fotoları yayınlamıyoruz. Merak eden yetkili olursa delil fotolar elimizde. Yetkililere duyurulur.

METEOR TAŞI DÜŞMÜŞ!

Üç muhtar da yetmedi...
Okurumuz ermin Anbartepe’nin ‘Meteor taşı düşmüş’ dediği e-postasını özetimle aktarıyorum. “Osmangazi İlçesi Yunuseli Mahallesi Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı Bakyapı Prestij Modern Evleri önündeki yaya geçidine meteor taşı düşmüş! Böylesine heyecanlı olaya tekrar tanık olmanın tarifsiz sevinci içindeyim!” Yetkililere duyrulur.

UÇAR MI UÇMAZ MI?

Üç muhtar da yetmedi...
Üç muhtar da yetmedi...
Okurumuz Reyhan Yeter: “Nilüfer İlçesi Beşevler Metro İstasyonu yanındaki uçurumu aratmayan duvarın ucunda Yıldırım Caddesi’nin çiftli cadde tabelası bir yıldır uçma ve uçmama arasında kararsız. Uçar mı uçmaz mı? O kısmını bilemem. Ancak uçarsa sonuçları pek hoş olmaz.”

 ‘MERAK EDİYORUM’

Üç muhtar da yetmedi...
Okurumuz Okan K. “Yıldırım İlçesi Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Kasım Önadım Bulvarı ne zaman 4. Batı Sokak oldu? Çok merak ediyorum! Hani, tabela da böyle yazıyor da!” diyor.

HÜRRİYET BURSA YAZIYOR SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR

YILDIRIM

BOZUK ZEMİN DÜZELTİLDİ

Üç muhtar da yetmedi...
Üç muhtar da yetmedi...
 “ÜZÜLÜYORUM başlıklı şikayetinizdeki (Otosansit) bozuk zemin sorumluluk alanımızda bulunmamasına rağmen; Yol Bakım ve Onarım ekiplerimizce asfalt yaması tatbikiyle onarılmıştır. Bilgilerinize. Yıldırım Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü.” Teşekkür ederiz Yıldırım Belediyesi…

UEDAŞ

KAPAK TAKILDI

Üç muhtar da yetmedi...
Üç muhtar da yetmedi...
“O KAPAK NEREDE başlıklı yayımınızdaki (Yıldırım İlçesi Kaplıkaya Mahallesi Kaplıkaya Cazibe Merkezi önü) elektrik direğinin üzerinde kapağının olmamasından dolayı tehlike arz ettiğini belirtmiştiniz. Yerinde yapılan kontroller neticesinde; Arıza onarım ve bakım ekiplerimizce elektrik direğine kapak takılmıştır. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla. UEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürlüğü.” UEDAŞ Kurumsal İletişim Uzmanı Sn. Melek Poyraz’a ve değerli çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyoruz.

X