"Muhammet Kösle" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Muhammet Kösle" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Muhammet Kösle

Gerçekten kutlu oluyor mu acaba?

Uluslararası Engelliler Günü 3 Aralık 1992’de ilan edildi.

Gerçekten kutlu oluyor mu acaba

Dün 26. yılıydı bu önemli günün. İçinde bulunduğumuz hafta da ‘Engelliler Haftası’ olarak devam edecek. Söz konusu gün dolayısıyla bizim Bursa da çeşitli etkinliklere yer verildi elbette! Fakat bu etkinlik sohbet ortamı için buluşturan bir günden öteye gitmedi yine! Kolaylaştırıcı projelere imza atıldı mı? Hayır.


ENGELLİ RAMPASI YOK

Gerçekten kutlu oluyor mu acaba

Gerçekten kutlu oluyor mu acaba

Hazır bahsi geçmişken… Acıları ve de özellikle sıkıntıları tarifsiz olan kardeşlerimizden bazılarının ama yardım alarak ama yardım almadan gezinti yaptıkları anlara hepimiz rast gelmişizdir. Zordan öte zor anlar... Umarım bir gün o güzel insanları anlayan çıkar… Kaldırım var; engelli rampası yok. Kaldırım var; engeli çok. Kaldırım yok; şok üstüne şok… Bunlardan bazılarını paylaşmak istiyorum. Engellere engel olmanın yalan olduğu, beraberinde de neredeyse adım başı engelleri olan kentimizde bu özel gün ve hafta o güzel insanlar için gerçekten kutlu oluyor mu acaba? Engellere engel olmadığımız gibi engellilere de engel olmamamız dileğiyle…

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI