"Muhammet Kösle" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Muhammet Kösle" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Muhammet Kösle

Birilerinin canı mı yansın?

Altmış sekiz yıldır verdiği hizmet sonrasında iki yıl önce yenisi yapıldığı için (Timsah Arena) yıkımı gerçekleştirilen Bursa Atatürk Stadyumu’nun çevre düzenlemeleri de bitti.

Birilerinin  canı mı yansınBirilerinin  canı mı yansın

Artık orası ‘Atatürk Meydanı’ adıyla bizlere hizmet veriyor. Şık bir alan oldu ayrıca. Ancak gelin görün ki çevresini saran borulara da vurulmamak elde değil! Kuzey yönüne bakanı, güney yönüne bakanı, yatık olanı, dik duranı… Velhasıl anlam veremeyeceğimiz her iki plastik boru arasında aynı boylarda onluk inşaat demiri. Risk mi? Evet. Görsel kirlilik mi? Ona da evet! Yıl oldu bu duruma yetkililer müdahil olmasın; hayret! Birilerinin canları yansın diye mi bekliyorsunuz…

Hoş bulduk Hüseyinalan!

Birilerinin  canı mı yansın

Hüseyinalan Köyü sakinlerinden olan Sn. Hasan Hüseyin M. “Köyümüze giriş yapılan noktaya Osmangazi Belediyesi’nce demirden bir tabela dikilmişti. Tabelada köyümüze gelenlere ‘Hoş Geldiniz’ yazılıydı. Bu tabela yıllar oldu atıl vaziyete düştü. Hoş bulduk efendim, hoş bulduk!” diyor.

Düşen düşene

Birilerinin  canı mı yansın

Osmangazi ilçesi Haşim İşcan Caddesi Zena Mağazası Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Fatih Yaşar özetimle: “Haşim İşcan Caddesi ile bağlantısı olan Ürünlü Caddesi girişindeki kaldırım başlangıcı darmadağındır. Bu sebepten dolayı düşmelerine tanık olduğumuz hemşerilerimizin durumu bizleri çok üzmektedir. İlgili belediyenin yardımlarını rica ediyoruz” diyor. İlgililerine duyrulur.

Burada da çukur

Birilerinin  canı mı yansın

Okurumuz Sn. Huriye Çakmak özetimle diyor ki: “Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanında bulunan Nilüfer ilçesi Orhaneli kavşağındaki yaya geçidinden geçerken dikkatimi çekti… Yaya geçidi ortasında çukur?... Burada da olursa; yok artık diyorum!”

HÜRRİYET BURSA YAZDI
SORUNLAR ÇÖZÜLDÜ


Birilerinin  canı mı yansınBirilerinin  canı mı yansın

YOL ÇİZGİSİ İSTİYORUZ başlıklı yayımımız sonrasında (1. Murat Caddesi) aynı gün içinde ricamıza çözüm sunulur olmasına tanık oldum. İvedi desteği için Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Koordinatörü Sn. Ahmet Akan’a ve Fen İşleri’nin kıymetli ekibine teşekkür ediyorum. Gözünüz aydın Ahmet Uganer.

 

 

 

X