"Muhammet Kösle" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Muhammet Kösle" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Muhammet Kösle

Balıklıdere yine dertli

Okurumuz Sn. Sermin Anbartepe bakınız ne diyor:

Balıklıdere yine dertli

“Sn. Kösle, merhaba. Doğup büyüdüğüm, büyüyüp evlendiğim ve evlenip anne olduğum Yıldırım İlçesi’ne bağlı Şirinevler Mahallesi sakiniyim. Aynı zamanda da çok yakın zaman öncesine kadar şırıl şırıl akan ve pırıl pırıl olan deremiz Balıklıdere’ye de komşuyuz.

Balıklıdere yine dertli

Deremizin, özellikle son on yıldır kent çöplüğü gibi kullanılır olması bizleri derinden yaralamaktadır. Çok ciddi sorunumuz ve ayıbımıza yönelik olarak sadece köşeniz bize sahip çıkıp ses oluyor. Diyeceğim o ki; üzüntümüz köşenizde yayımlanıyor ve Yıldırım Belediyesi o gün içinde gelip temizliyor.

Balıklıdere yine dertli

Siz yayımlıyorsunuz belediye ekipleri yine gelip temizliyor. Bu durum en az sekiz kez oldu böyledir diyebilirim. ‘Çok ciddi’ olarak yorumladığım üzüntümüzü bir kez de bizim için yayımlar mısınız lütfen?”

UEDAŞ’A RİCA VAR

Balıklıdere yine dertli

Okurumuz Uğurluoğlu Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Erdal Uğurluoğlu: “Çok da güzel oturma ve dinlenme alanına sahip olan Millet Mahallesi Kısmet Caddesi No 38 yanındaki UEDAŞ’a ait olan elektrik trafosunun civarında aydınlatma lambası yoktur. Akşam ve gece serinliğinin istirahat keyfini bu sebepten dolayı çıkartamıyoruz. En önemlisi de gece karanlığından endişe ediyoruz! Aydınlatma ihtiyacımız için UEDAŞ’a başvurularımız oluşturuldu. Yanıt alamadık. Sanırım bilgi aktarımı konusunda yanlış giden bir şeyler oldu. 7/24 bizlerin yanında olan UEDAŞ’ın bizleri kırmayacağına inanıyor ve desteklerini bekliyoruz. Saygılarımla” diyor. Haydi UEDAŞ, Kısmet Caddesi sizi bekliyor; kolay gelsin.

ÖYLE BİR ŞEY DÜŞÜNMÜŞ Kİ!

Balıklıdere yine dertli

Okurumuz Sn. Salim Çeşmeci: “Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı öndeki kazı aylar oldu öyle! İlgili yetkililerin gözünden kaçtı herhalde (!). İhbar ediyorum öyleyse!” diyor.

HÜRRİYET BURSA YAZDI, SORUNLAR ÇÖZÜLDÜ

Balıklıdere yine dertli

NAZARLIK MAŞALLAH başlıklı (Konca Sokak, Aritmi Hastanesi yanı) yayımımız sonrası dikkate alınan anlamsız yapının kaldırılıp, boşalan alana da asfalt dökülerek hizmetlerimize sunulmuş olduğunu gördüm. Bursa’mıza hayırlı olsun. İlgili yetkililere teşekkür ediyorum.

O BORU KİMİN başlıklı yayımınızda bahsi geçen (Osmangazi İlçesi 3. Kaynak Sokak girişinde (Whamtes Cafe yanı) kablolu direk ivedi olarak incelendi. Konunun şirketimizin sorumluluğunda olmadığı tespit edildi. Saygılarımızla; UEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürlüğü...”
İvedi hassasiyetiniz ve de takibiniz için teşekkür ediyorum UEDAŞ. Bununla birlikte o boru hangi kurumun bilemem elbette; ama birilerimizin canı yanmadan; o boru kiminse sahip çıksın lütfen!

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI