"Muhammet Kösle" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Muhammet Kösle" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Muhammet Kösle

3 Lirayı ver karteli yırttır!

Okurumuz Tofaş Fabrika Rötuş/Yama Boya Uzmanı Sn. Emin Arda: “İşaret ettiğim alan Büyükşehir Belediyesi kontrolünde olan Kırcaali Otoparkı girişidir.

3 Lirayı ver karteli yırttır
İlgili fotoğraflarımı çekmeden hemen önce, lüks bir araç tabanını sürttü ve sanırım kartel muhafazasını yırttırdı. Araç sahibi aracından inip kötü sözleri savurup gitti. Zor durum... Ve burası otoparka giriş kısmı. Diyeceğim o ki aracına ziyan vermek için 3 lira para öder olmak da biraz tuhaf değil mi Sn. Kösle? Saygılarımla.” Buna şükür Sn. Arda! 3 liraya kaymak gibi asfalt mı bekliyorsunuz yoksa.(!)

KENT MEYDANI’NA İLAVE MİRAS!

3 Lirayı ver karteli yırttır

Okurumuz Sn. Naz Karacan: “Sn. Kösle. Dertleri bitmeyen Kent Meydanı (Osmangazi İlçesi) alanı üzerine beton dökülmüş ve üzerinde kesinlikle gereksiz devasa tabela dikilmişti. Siz: “bu tabela devrilecek, inşallah birisinin üzerine düşmese bari” demiştiniz. Ve o devasa tabela devrildi. Şükür kimsenin canı yanmadı. Ardında da bu manzarayı miras bıraktı! Binlerce şikayet ve onlarcası da köşenizde yayımlanan kopmuş zemin taşları rahatsızlığımıza bir de bu eklendi. Çok harika valla!”

ALO TÜRKTELEKOM SESİM GELİYOR MU?

3 Lirayı ver karteli yırttır
Okurumuz İşveren Sn. Hasan Ersoy: “Annem ve babam Mudanya İlçesi’nin Mesudiye Mahallesi’nde ikamet etmektedirler. Türktelekom’a ait olan 5584040 numaralı hattın sahibidirler. Lakin bu hat tam 1 yıldır, evet tam bir yıldır arızalı olduğu gerekçesiyle kullanılamıyor. Ama buna rağmen her ay 15 lira ödüyoruz. Şaka gibi değil mi? Onlarca kez şikayetimiz oldu. Klasik yanıtlar alıyorum. Ben, anneme ve babama ‘Türktelekom ile olan ilişkimizi bitirelim’ desem de kabul ettiremiyorum. ‘Alo’ dahi diyemediğin bir hat için her ay bedel ödemek... Af edersiniz Türktelekom ama bu değer sunumunuz (!) bana çok ar geliyor. Ah annem, ah babam...” Çok ilginç bir durum doğrusu, gerçekten çok ilginç bir iddia... Alo Türktelekom sesimiz geliyor mu?

HİÇ DE KOMİK DEĞİLSİNİZ!

3 Lirayı ver karteli yırttır
Okurumuz Sn. Cemile Gün: “Osmangazi İlçesi Hürriyet Mahallesi’ndeki rampasız yaya geçidine dikkat çeken yayımınız olmuştu. Yayımınızdan sonra sadece ama sadece yol ortasına denk düşen kaldırımı 2-3 santim kadar aşağıya aldılar. Yani sözüm ona rampa oldu! Yani engeli olanlar, yani engelli aracı kullananlar, yani bebek arabası ve pazar arabası sürenler, yani de yani... Bu hizmetle (!) komik olduğunu düşünenler varsa; hiç de komik değilsiniz!” Geçtiğimiz hafta kutlanan Engelliler Haftası da yalan oldu desenize! Umutlarımız bitmesin lütfen. Şunun şurasında 2019 Engelli Haftasına 350 gün kaldı!

HÜRRİYET BURSA YAZDI SORUNLAR ÇÖZÜLDÜ

3 Lirayı ver karteli yırttır
Son olarak da ‘DEĞERİMİZ VAR MI Kİ ADIMIZ OLSUN’ ‘BU İŞKENCE NİYE’ başlıklı yayımlarımız sonrası en nihayetinde dikkat çekmeyi başardık. Evet. BUSKİ Genel Müdürlüğü İle Bursaspor Acemler Metro İstasyonu önünde hizmet veren üst geçidin DÖRT yıldır çalışmayan asansörlerinin yenilenmesine ve yenilenmesi sonrasında da çalışır olmasına tanık olmanın sevinci içindeyim. Bu sevincimi siz kıymetli okurlarımızla da paylaşayım istedim. Gözümüz aydın olsun engeli olan değerli hemşehrilerimiz; gözümüz aydın olsun Bursa. Darısı değer olgusuna yasaklı olup işkence tarafına serbest bırakılan diğer üst geçitlerin başına!

X