"Mete Tamer Omur" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Mete Tamer Omur" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Mete Tamer Omur

Hükümet bu artışa müdahale etmeli

MÜTEAHHİTLER Federasyonu Başkanı Necip Nasır, 2 yıl içinde demir ve çelik fiyatlarının yüzde 150 zamlandığını aktardı.

İnşaat sektörünün demir fiyatlarındaki artışlar sonucunda ciddi bir dar boğazla karşı karşıya kaldığını savunan Nasır, hükümetin kendi takdir enstrümanlarıyla demir fiyatlarını muhakkak düşürmesi gerektiğini paylaştı. Necip Nasır aksi takdirde sektörün krize sürükleneceği uyarısında bulundu.

 

Bölgeye inandı
3 bin konut sırada

Kuzeyşehir’in olduğu bölgenin gelişime çok açık olduğunu ifade eden Yücesoy Mühendislik Yönetim Kurulu Üyesi Evren Gökçöl, “Bu bölgeye inandık, 5 yıl içinde 3 bin konuta ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Hükümet bu artışa müdahale etmeli

PROJE firması olarak İzmir’de 1989’dan bu yana önemli çalışmalara imza atan Yücesoy Mühendislik, 2017’de 5 projenin tanıtımını yaptı. Kuzeyşehir, Yücesoy Mahalle, İdeal Ofis, Yücesoy Statü ve Studio City 6’ncı Etap projeleriyle toplam 300 milyon liralık ürün lansmanı yaptıklarını dile getiren Yönetim Kurulu Üyesi Evren Gökçöl, konut satışlarında iyi bir noktada olduklarını ifade etti. Bu yıl içinde 400 dairenin anahtar teslimini yaptıklarını belirten Gökçöl, şöyle devam etti:

Hükümet bu artışa müdahale etmeli

 

Bin 800 konut ve ofis

“2018’in ilk iki ayında 550 konutu daha teslim edeceğiz. Gerek proje kalitesi, gerek sunduğumuz fiyat avantajıyla aranan marka konumundayız. 2017’de yüzde 300’lük büyüme oranı yakaladık. Firma olarak emin adımlarla büyümemizi sürdürüyoruz. Bugün 8 ayrı lokasyonda 11 ayrı şantiyede bin 800 konut ve ofis inşaatımız devam ediyor. Farklı yerlerde, farklı tiplerde, farklı sosyal imkanlarda ve farklı fiyatlarda yaptığımız inşaatların faydasını görüyoruz. Her şey planladığımız gibi gidiyor. Bu da işin tasarımından başlayan, organizasyon altyapısı ve teknik kadrosu ile devam eden profesyonel bir yapıda olmamızdan ileri geliyor.”

Yeni projeler yolda

2018’de de özellikle üniversitelerin yakınlarında yeni projelere başlayacaklarını dile getiren Evren Gökçöl, “2018’de Yaşar Üniversitesi’ne yakın bir alanda 1+1 ve 2+1 tiplerinden oluşan 150 dairelik projemiz olacak. Bu projede 2 bin metrekarelik AVM mantığıyla ticari alanlar oluşturacağız. Bunların işletmesi için İstanbul’dan profesyonel AVM yönetimleriyle anlaştık. Bir diğer projemiz ise Çiğli’de Katip Çelebi Üniversitesi’nin yakınında olacak. Orada da 1+1 tipinde 140 dairelik konut ve içinde ticari alanları da olan karma projeye başlayacağız” diye konuştu.

 
KUZEYŞEHİR BÜYÜYOR
“2018’DE 300 milyon TL’lik ciro hedefimiz var” diyen Evren Gökçöl, Kuzeyşehir’de 2’nci ve 3’üncü etaba başlayacaklarını belirterek, “Toplam 400 konut daha yapacağız. Kuzeyşehir’in olduğu bölge gelişime çok açık. Bu bölgeye inandık, 5 yıl içinde 3 bin konuta ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

İYİ ÜRÜN VE FİYAT VURGUSU
PROJELERİNE yatırım yapanların karlı çıktığını vurgulayan Evren Gökçöl, yatırımcıların 3 yıllık süreçte ortalama 1’e 3, yani yüzde 300 oranında kar elde ettiğini savundu. Gökçöl, şehrin büyüme noktalarını doğru tespit etmeleri, iyi ürün ve fiyat politikaları belirlemeleri nedeniyle satışlarda sorun yaşamadıklarının da altını çizdi.

SEKTÖRÜN ÖNÜ AÇIK
“İZMİR’de konut açığı devam ediyor, bu anlamda inşaat sektörünün önü açık” diye konuşan Evren Gökçöl, üst segmentteki yüksek yapılarda sıkıntı yaşanabileceğini, alt ve orta segmente yönelik üretim yapanların ise daima kazanacağını aktardı.

***
 

Atergrup’tan
yeni bir adım

Hükümet bu artışa müdahale etmeli

Atergrup Yönetim Kurulu Başkanı Volkan Ceylan, “Yurt içi çalışmalarımızın yanı sıra Azerbaycan ve Dubai’de edindiğimiz tüm bilgi ve deneyimi Atertower projemize yansıttık” dedi.

GERÇEKLEŞTİRDİĞİ endüstriyel yapı projeleriyle yerli ve yabancı yatırımcının çözüm ortağı olan Atergrup, bu alandaki bilgi ve tecrübesini şimdi de iş dünyasının hizmetine sunuyor. Yönetim Kurulu Başkanı Volkan Ceylan, A+ ofisleri, ayrıcalıklı konumu ve benzersiz proje özellikleriyle tamamen iş dünyasının ihtiyaçlarına göre İzmir Çınarlı’da Atertower’ı hayata geçirdiklerini dile getirdi. Ceylan, yüzde yüzde 95’i tamamlanan Atertower’ın Mayıs 2018’de teslim edileceğini dile getirdi.

Hükümet bu artışa müdahale etmeli

Bilgi ve deneyimini aktardı

Volkan Ceylan, “Atertower projesi bizim için ayrı bir öneme sahip. Burası aynı zamanda grup olarak bizim de merkezimiz olacak. Onun için inşaat sürecinde her ayrıntıyı en ince noktasına kadar titizlikle gözden geçiriyoruz. Atergrup olarak çeyrek asırdır endüstriyel yapılarda 20 milyon metrekareye yakın referans uygulamayla sektörde söz sahibi bir firmayız. Tasarım, mühendislik ve uygulama konularında yurt içi çalışmalarımızın yanı sıra Azerbaycan ve Dubai’de kabuk müteahhitliği konusunda edindiğimiz tüm bilgi ve deneyimi Atertower’a yansıttık” görüşünü paylaştı.

KATLARDA BAHÇE
ATERTOWER’ın özellikleriyle ilgili ise Volkan Ceylan, şu bilgileri paylaştı: “Proje 3 otopark, 27 ofis, toplam 30 kattan oluşuyor. Günümüzün sıkıcı, asosyal ve tek düze ofis anlayışına nefes alan mimarisi ve kat bahçeleri ile son veriyor. İş yaşamında hep özlemini duyduğunuz, gökyüzünü kucaklayan, şaşırtıcı peyzaj düzenlemeleriyle yeşilin her tonunu görebileceğiniz kat bahçeleri bulunan Atertower’da ekibinizle ya da misafirinizle keyif dolu iş sohbetleri gerçekleştirebilir, güneşin, gökyüzünün, eşsiz İzmir manzarasının tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Özel ve kurumsal etkinliklerin, kokteyl partilerin, özel yemeklerin ya da dilerseniz basın konferanslarının yapılacağı seminer ve konferans salonları, farklı büyüklükteki toplantı odaları, VIP lounge barı, aktivasyon odaları, kat bahçeleri, fitness merkezi, açık ve kapalı otoparkları da diğer detaylarımız.”

****
 

Arma’lı işbirliği

İZMİR Gaziemir’de devam eden Arma projesi, site içinde rezidans konseptiyle dikkat çekiyor. Ak-Ege A.Ş. ve Yunusoğlu İnşaat imzasını taşıyan Arma’da 2+1, 3+1, 4+1 ve dubleks daire tiplerinden oluşan toplam 143 bağımsız bölüm bulunuyor. İnşaata 11 ay önce başladıklarını ve büyük oranda tamamladıklarını söyleyen Yunusoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Yunusoğlu, projenin gerek konumu, gerek sosyal donatılarıyla modern ve konforlu bir yaşamın anahtarını sunduğunu kaydetti.

Hükümet bu artışa müdahale etmeli

Sırada Çeşme projesi var

Yunusoğlu, “Uluslararası standartlardaki inşaat tecrübemizle Narlıdere, Balçova, Sahilevleri, Güzelbahçe ve Çeşme gibi İzmir’in batı yakasındaki projelerimizle çalışmalarımızı yürütüyoruz. Gaziemir’deki benzerlerinden ayrılan Arma, toplam 40 bin metrekare alan üzerinde kuruldu. Büyük bölümü tamamlanan projede 20 yıllık dostum Hüseyin Divrik’le birlikte ilçeya örnek bir proje kazandırmak için çalıştık. Bundan sonra da Çeşme’de yine üstün nitelikli konut anlayışına uygun 400 konutluk özel bir proje için beraber çalışmalarımıza başladık. Arma’da satışlarımız yüzde 65 seviyesini geçti. 31 Aralık’a kadar yüzde 18 KDV avantajı sunan özel bir kampanyayı da müşterilerimize sunduk. 2018 Mart sonunda anahtar teslimini gerçekleştireceğiz” dedi.

Hükümet bu artışa müdahale etmeli

Misafirleri de unutmadılar

Konut satın alanların konforu için tüm ayrıntıları düşündüklerini kaydeden Ak-Ege A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Divrik ise, “Teknolojik altyapı donanımına sahip. Yemyeşil bir peyzaj düzenlemesi içinde açık-kapalı yüzme havuzu, fitness merkezi, sinema, hobi ve toplantı salonları, veranda, sauna, Fin hamamı, pool bar, çocuklar için mini club ile kreş bulunuyor. 10 bin metrekarelik kapalı otopark alanında her daireye 2 araçlık park ve yıkama ünitesi yer alıyor. Ayrıca misafirler için ayrı otopark alanı da oluşturduk. Projede birinci sınıf malzeme kalitesi ve işçilik kullandık. Bağımsız bölümlerde tüm mutfak ankastre cihazları eksiksiz olarak alıcıya teslim ediyoruz” bilgisini verdi.

***
 

Özdeker'den geleceğe yatırım

Hükümet bu artışa müdahale etmeli

SEKTÖRDEKİ 55’inci yılını kutlamaya hazırlanan Özdeker İnşaat, prime doymuş yerler yerine geleceği çok güçlü bölgelere odaklandı. İzmir Çiğli’de her biri 8 katlı 6 bloktan oluşan Marka 270 projesiyle firma, enflasyona inat en iyi fiyat politikasıyla 2+1 ve 3+1 daire seçeneklerinde farklı fırsatlar sunuyor. Proje, merkezi sistem doğalgazlı yerden ısıtma, otomatik panjur sistemi, yüzme havuzu, basketbol sahası ve fitness salonu, kreş, profesyonel site yönetimi, kiralama ile özel güvenlik hizmeti ve estetik peyzajıyla dikkat çekiyor.

X