"Mehmet Uğur Yüksel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Mehmet Uğur Yüksel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Mehmet Uğur Yüksel

Galaksinin güveni onlardan sorulur

Yılın merakla beklenen devam filmi “Galaksinin Koruyucuları 2”, bir kez daha tavizsiz eğlence ve aksiyon sunuyor. Isabelle Huppert’in olağanüstü oyunculuğuyla haftanın en iyisi olarak öne çıkan “Gelecek Günler”, Mısır sinemasından “Çatışma”, ünlü po starın trajik hayatını konu alan “Dalida” ve Emma Watson ile Tom Hanks’i buluşturan gerilim “The Circle”, haftanın diğer seçenekleri.

Galaksinin güveni onlardan sorulur

Galaksinin Koruyucuları 2
(Guardians of the Galaxy Vol. 2)
Yönetmen: James Gunn
Oyuncular: Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista
2017-ABD-136’/AKSİYON, MACERA, BİLİMKURGU

Şlkini 2013’te izlediğimiz “Guardians of the Galaxy”, hem seyirciden hem de elştirmenlerden geçer not almayı başarabilmiş ender bilimkurgulardan, Marvel dünyasının da en iyi uyarlamalarındandı. Hayranlarının merakla beklediği devam filmi ise çok gecikmeden geldi elbette. Bu kez Peter Quill ve ekibini, Peter’ın gerçek ebeveynlerinin gizemini çözmek için çıktıkları yolculukta izliyoruz. Ana oyuncu kadromuz yerinde, bu kez onlara Sylvester Stallone ve Kurt Russell da katılıyor. 2018’de “Avengers: Infinity War” ile Yenilmezler ekibinde izleyeceğimiz koruyucularımızın eğlenceli ve çılgın eğlencesi türün takipçilerini bir kez daha memnun edecek.

ASLINDA YOK BİRBİRİMİZDEN FARKIMIZ
Çatışma
(Clash)
Yönetmen: Mohammed Diab
Oyuncular: Nelly Karim, Hany Adel, Tarek Abdel Aziz
2016-MISIR, FRANSA-97’/DRAM, GERİLİM

Mısır sinemasının genç yeteneklerinden Mohammed Diab’ın ikinci filmi, 2013 yazında Kahire’ye götürüyor seyirciyi ve Mursi’nin devrilmesiyle ülkede çıkan kaosun ortasında polisin gözaltına aldığı bir grup insanın bir kamyonette geçirdikleri bir günü anlatıyor. Kerala’da hem jüri hem de seyirci taraından En İyi Film seçilen /Çatışma”, farklı seçenekler arayanlar için birebir.

Galaksinin güveni onlardan sorulur

DALİDA’NIN TRAJEDİLERLE ÖRÜLÜ HAYATI
Dalida
Yönetmen: Lisa Azuelos
Oyuncular: Sveva Alviti, Riccardo Scamarcio, Jean Paul Rouve
2016-FRANSA-124’/DRAM, BİYOGRAFİ

Yalnızca Fransa’da değil, tüm dünyada 1950’lerin en önemli pop starlarından Dalida’nın trajik hayat hikâyesini konu alan film, sanatçının Kahire’deki doğumundan, 1956’da verdiği ve onu şöhretin zirvesine taşıyan Olympia konserine dek önemli anlarına da tanıklık ediyor. Özel hayatındaki iniş çıkışları da izlediğimiz filmde Dalida’ya Sveva Alviti hayat veriyor.

BİR DENEY VE BİR KURBAN
The Circle
Yönetmen: James Ponsoldt
Oyuncular: Emma Watson, Tom Hanks, John Boyega
2017-ABD-110’/DRAM, GERİLİM, BİLİMKURGU

“The Spectacular Now”, “The End of the Tour” gib bağımsızlarıyla tanıdığımız James Ponsoldt’un ilk büyük bütçeli filminde Emma Watson ve Tom Hanks başrolde. Çok güçlü ve büyük bir teknoloji şirketi olan Circle’ın şeffaflığın ve mahremiyetin olmadığı, her anın kayıtlara geçtiği ve tüm dünyanın sizi izleyebildiği bir sistemi insanlar üzerinde uygulama çabasında genç bir kadının deneğe dönüştürülmesini konu alan film gerilimden hoşlanan izleyiciler için ilgi çekici olabilir.

Galaksinin güveni onlardan sorulur

BİR GÜN HER ŞEY TEPETAKLAK
Gelecek Günler
(Things to Come)
Yönetmen: Mia Hansen Love
Oyuncular: Isabelle Huppert, Andre Marcon, Roman Kolinka
2016-FRANSA, ALMANYA-102’/DRAM

İlk filmi “All Is Forgiven”dan beri ödüllerden vazgeçemeyen Fransız kadın yönetmen Mia Hansen Love’ın eleştirmenlerce geçen yılın en iyi filmlerinden gösterilen son filmi “Gelecek Günler”, yaşlı annesi, çok sevdiği işi ve yolunda giden evliliği arasında üçe bölünmüş hayatındaki taşlar 25 yıllık kocasının terk etmesiyle yerinden oynamaya başlamış felsefe öğretmeni Nathalie’nin yaşadıklarını anlatıyor. En son Berlin’den En İyi yönetmen Ödülü’yle dönen filmde, Isabelle Huppert çok başarılı!

NASIL ÖLECEĞİMİ BİLİYORUM!
Ölümcül Deney: Dejavu
(Tell me How I Die)
Yönetmen: D. J. Viola
Oyuncular: Nathan Kress, Virginia Gardner, Kirby Bliss Blanton
2016-ABD-107’/GERİLİM

Deneysel bir ilaç araştırmasına katılan birkaç üniversite öğrencisinin beklenmedik bir yan etki dolayısıyla nasıl öldürüleceklerine tanık olmalarını konu alan film, vasat bir gerilim denemesi. Türün iflah olmaz tutkunlarına…

YILDIZ TABLOSU

Aşk Uykusu *
Aşkın Krallığı (A United Kingdom) **
Ay Işığı (Moonlight) *****
Dehşet Odası (Green Room) ***
Güzel ve Çirkin (Beauty and the Beast) **
Hayat (Life) **
Hızlı ve Öfkeli 8 (The Fate of the Furious) **
Kabuktaki Hayalet (Ghost in the Shell) ***
Kapan (Get Out) ***
Kayıp Şehir Z (The Lost City of Z) ***
Kong: Kafatası Adası (Kong: Skull Island) **
Max Steel *
Otopsi (The Autopsy of Jane Doe) ***
Patron Bebek (The Boss Baby) *
Resident Evil: Son Bölüm (Resident Evil: The Final Chapter) **
Silence **
Son Macera (Going in Style) **
Sonsuz Aşk *
Şirinler: Kayıp Köy (Smurfs: The Lost Village) *

X