"Mehmet Uğur Yüksel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Mehmet Uğur Yüksel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Mehmet Uğur Yüksel

Android’ler elektrikli koyun düşlemeye devam ediyor

35 yıldır yolunu gözlediğimiz yeni Blade Runner filmi, Denis Villeneuve imzasıyla perdede. Ryan Gosling’in yeni Blade Runner rolünde izleyeceğimiz filmde, Harrison Ford’u yeniden Rick rolünde görecek olmak bile heyecan verici. J.D. Salinger’ın meşhur romanı “Çavdar Tarlasındaki Çocuklar”ı yaratış sürecini anlatan “Çavdar Tarlasındaki Asi” ve korku sevenlere “Korku Kayıtları”, haftanın diğer seçenekleri...

Android’ler elektrikli koyun düşlemeye devam ediyor

Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı
(Blade Runner 2049)
Yönetmen: Denis Villeneuve
Oyuncular: Ryan Gosling, Jared Leto, Ana de Armas, Harrison Ford
2017-ABD-121’/DRAM, KORKU, GİZEM

2000’lerin sonundan beri ha oldu ha olacak diyerek dört gözle beklediğimiz yeni Blade Runner filmi, en son “Arrival” ile bilimkurguda da ne kadar iyi olduğunu kanıtlayan Denis Villeneuve’e emanet. İlk filmde olduğu gibi Hampton Fancher’ın senaryo takımında olduğu film, Philip K. Dick’in meşhur “Do Androids Dream of Electric Sheep?” romanındaki karakterden esinlenmeye devam ediyor. Ryan Gosling’in canlandırdığı yeni Blade Runner, LAPD Görevlisi K, insanlığa son verebilecek karanlık bir sırrı keşfediyor ve bunu engellemek için otuz yıl önce ortadan kaybolan Rick Deckard’ı buluyor. Gosling’in yanı sıra Robin Wright ve Jared Leto’dan oluşan kadroda Harrison Ford’u yeniden Rick rolünde görmek bile kalbimizi hızlandırıyor.

ERGENLERİN KUTSAL KİTABI NASIL YAZILDI?
Çavdar Tarlasındaki Asi
(Rebel in the Rye)
Yönetmen: Danny Strong
Oyuncular: Nicholas Hoult, Kevin Spacey, Sarah Pauson
2017-ABD-121’/BİYOGRAFİ, DRAM

Tüm dünyada çok satanlar listesinden düşmeyen, Türkiye’de de bitirsin ya da bitirmesin özellikle Teoman’ın şarkısıyla birlikte neredeyse her ergenin eline mutlaka değmiş “Çavdar Tarlasındaki Çocuklar” romanının yazarı J.D. Salinger’in hayatı nihayet perdede. Aralarında “Buffy the Vampire Slayer”, “Gilmore Girls”, “Mad Men”in de olduğu pek çok televizyon dizisinde oyuncu olarak karşımıza çıkan Danny Strong’un Kenneth Slawenski tarafından yazılan “J.D. Salinger: A Life” biyografisinden uyarladığı film, Salinger’ın 20. yüzyıl New York’unda sosyetenin meşhur isimlerinden Oona O’Neill ile yaşadığı gönül ilişkisinden ona ağır bir travma yaşatan İkinci Dünya Savaşı cephesi anılarına, en meşhur kitabını yazmasına ilham veren olayları konu alıyor. Nicholas Hoult’un Salinger’a hayat verdiği filmde Kevin Spacey de onun hayatını kökten değiştiren Story dergisinin editörü Whit Burnett’ı canlandırıyor.

BİR RAHİBİN KORKUNÇ ANILARI
Korku Kayıtları
(The Crucifixion)
Yönetmen: Xavier Gens
Oyuncular: Sophie Cookson, Corneliu Ulici, Brittany Ashworth
2017-İNGİLTERE, ROMANYA-90’/KORKU, GİZEM, GERİLİM

Fransız yönetmen Xavier Gens’in yaşanmış olaylara dayandığını iddia eden bu korku filmi, şeytan çıkarma eylemini gerçekleştirdiği bir rahibeyi öldürdüğü gerekçesiyle hapse giren bir rahibin hikâyesini anlatıyor.

YILDIZ TABLOSU

anne! (Mother!) ****
Aşk Notları (The History of Love) **
Avcı’nın İntikamı (The Hunter’s Prayer) *
Barry Seal: Kaçakçı (American Made) **
Belalı Tanık (The Hitman’s Bodyguard) *
Benim Varoş Hikayem ***
Benzersiz **
Çılgın Hırsız 3 (Despicable Me 3) **
Damat Koğuşu **
Deha (Gifted) **
Ejderin Doğuşu (Birth of the Dragon) *
Elly Hakkında (About Elly) ****
Emoji Filmi (The Emoji Movie) *
Her Şey (Everything Everything) *
İz (Spoor) ****
Kaçış Odası (Escape Room) *
Karanlık Görev (Age of Shadows) **
Kara Gün (Patriots Day) **
Kingsman: Altın Çember (Kingsman: The Golden Circle) ***
Lego Ninjago Filmi (The Lego Ninjago Movie) **
O (It) ***
Sarışın Bomba (Atomic Blonde) **
Siccin 4 *
Son Portre (Final Portrait) **
Suikastçı (American Assassin) **
Suspiria *****
Şanslı Logan (Logan Lucky) ***
Tarla *
The Circle ***

X