"Mehmet Öz" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Mehmet Öz" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Mehmet Öz

Hollywood’un güzellik sırları

Bu hafta sizin için en gözde dermatologlara ve fitness uzmanlarına danışarak Hollywood ünlülerinin kırmızı halıya nasıl hazırlandıklarını öğrendim. Pürüzsüz ciltten saç yumuşatmaya kadar bütün bu tüyoları siz de kullanabilirsiniz.

 Denise Richards’ın yumuşak saç sırrı

Denise Richards’ınkiler gibi muhteşem saçlar için olgun bir avokadoyu bir kâsede ezin ve bir yemek kaşığı zeytinyağı ekleyin. Karışımı yıpranmış saça, özellikle de uçlarına uygulayın. Bir duş bonesi takarak 20 dakika bekleyin, iyice durulayın ve şampuanlayın. Bu terapiyi iki haftada bir yapın.

Hollywood’un güzellik sırları

Jennifer Anniston’ın pürüzsüz gözaltı sırrı

Ünlü aktris kırışıklıklara karşı her gece gözlerinin altına vazelin sürüyor. Sabah uyandığında da gözlerdeki şişlikler için bir kaba su doldurup içine buz koyuyor ve yüzünü suya batırıyor. Soğuk su damarları büzüştürerek kan akışını yavaşlatıyor ve şişliği önlüyor.

Hollywood’un güzellik sırları

Catherine Zeta-Jones’un parlak saç sırrı

Saç uzmanları yıllardır saçlardaki hasarı en iyi şekilde onarması için bira kullanıyor. Birayı doğrudan saçınıza sürün ve beş dakika bekletin. Sonra şampuanlayın. Bunu haftada bir, ılık birayla uygulayın.

Hollywood’un güzellik sırları

Kim Kardashian’ın peeling sırrı

Normal peeling’inizin içine iki kaşık şeker ekleyin. Parlak bir cilt için haftada iki yüzeysel cilt peelingi kullanmalısınız. Hassas ciltler için esmer şeker kullanmayı deneyin.

Hollywood’un güzellik sırları

Blake Lively’nin kırık saç tedavisi sırrı

Blake Lively’nin annesinden öğrendiği: Duş öncesi saç uçlarınıza mayonez sürün. Böylece uçları kurumasın. Mayonezdeki yağlar saçlarınıza nem versin.

Hollywood’un güzellik sırları

Lisa Rinna’nın dudak dolgunlaştırma sırrı

Estetik operasyon geçirmenize gerek yok. Lisa Rinna’nın sırrı tarçın! Dudaklarınıza parlatıcıyla birlikte sürün. Birkaç saniye bekletin.

Hollywood’un güzellik sırları

Jennifer Lopez’in doğal iştah bastırma sırrı

Jennifer Lopez’in yanında bir şişe greyfurt yağı taşıdığı ve açlık krizi anında bunu koklayarak iştahını bastırdığı söyleniyor. Yapılan bir çalışma, farelerin günde üç defa, 15 dakika greyfurt kokusuna maruz bırakıldıklarında iştahlarının düştüğü ve kilo verdiklerini gösterdi.

Hollywood’un güzellik sırları

- ‘The Dr. Oz Show’ hafta içi her gün saat 19.30’da D-Smart 20’nci Kanal Max Smart Premium HD’de yayımlanıyor.

Hollywood’un güzellik sırları

Tek rakibim kendi kızım!

YAZARIMIZ YİNE EMMY KAZANDI!

‘The Dr. Oz Show’, geçen hafta dokuzuncu kez Amerikan televizyon yapımlarına verilen Emmy ödülünü kazandı. Los Angeles’ta ödül heyecanı yaşarken ulaştığımız Dr. Mehmet Öz, “Benim için olağanüstü bir gün. Bu ödülü bu kadar özel kılansa kızım Defne Öz’le yarışmam” dedi. Defne Öz de babası gibi bir sağlık programı sunucusu ve beslenme uzmanı. 

 

 

 

 

 

 

 

 

X