"Mehmet Arslan" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Mehmet Arslan" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Mehmet Arslan

Bütün dünya El Clasico’ya koşmuş!

4 Aralık 2016

Uçağa binen herkes Barcelona’ya; El Clasico’ya gidiyor. Barcelona Havalimanı, daha da ilginçtı. Türklerin bu kadar ilgisine mazhar olan El Clasico için dünyanın dört bir yanından da insanlar koşmuş gelmiş. Her yer ana baba günü...
REAL MADRID iLE AYNI OTELDEYiZ 

Havalimanından Mustafa Denizli ile birlikte Fairmont Rey Juan Carlos Oteli’ne yol alıyoruz. Otele girişte bir kalabalık var. Görevliler önümüzü kesiyor. Hoş bir sürpriz Real Madrid’le aynı otelde kalıyoruz. Kulübün fotoğrafçıları ve televizyoncuları, lobide koşturuyorlar. Ama futbolculardan hiçbiri ortalıkta görünmüyor.

SKOR NE OLUR? KAZANACAĞIZ

Yazının devamı...

Türkiye bu soruların cevabını bekliyor hocam!

10 Ekim 2016

UKRAYNA beraberliği ve İzlanda yenilgisi ile birlikte Fatih Terim hedef adam haline geldi.

 

İtiraf edelim ki, “Terim’e saldırmanın dayanılmaz hazzını” yaşayanlar da var...

 

Hocaya sahip çıkmanın “Erdem” olduğunu iddia edenler de..

 

Ben iki cephede de yer almıyorum.

 

Yazının devamı...

Yüzde 50.5'in, 49.5 ile savaşı

26 Eylül 2016

 

6 EKiM’DE Ukrayna ile maçımız var Konya’da.

 

9 Ekim’de de İzlanda ile deplasmanda.

 

Ve Milli Takım aday kadrosu Cuma günü açıklanacak. Kimse, “Kazanır mıyız, kaybeder miyiz?” diye tartışmıyor.

 

“Arda Turan Milli Takım’a çağrılacak mı, çağrılmayacak mı?” diye soruyor.

Yazının devamı...

Arda - Terim kavgasında 2. perde

19 Eylül 2016

ÇOK konuşulan Fransa’daki Avrupa Şampiyonası sonrası Fatih Terim’in, yıldız futbolcuları kastederek, “Benden değil, Türk milletinden özür dileyecekler” söylemi üzerine zaten gergin olan ipler daha da gerildi.

 

Arda Turan suskunluğunu bozdu ve hocasına yanıt verdi. Her soruya açık ve ayrıntılı yanıtlar verdi.

 

Arda Turan’ı aradım röportajdan hemen sonra.

 

- Derdimi insanlara anlatmak istedim. Ben ne primci olurum, ne de şerefime laf söyletirim. Tek kaygım vardı. İnsanlara, hocama (Fatih Terim) ve takıma zarar vermeden derdimi anlatmak.

 

Yazının devamı...

1 madalyaya 258 milyon TL

22 Ağustos 2016

 

RİO 2016 Olimpiyat Oyunları geride kaldı. Türkiye 1 altın 3 gümüş, 4 bronz madalya ile 2016 Rio Olimpiyatları’nı geride bıraktı. Ve madalya sıralamasında 41. sırada yer aldı.Toplam 8 madalya. Bu bir başarı mı yoksa hayal kırıklığı mı?Bu nereden baktığımıza bağlı.

 

Topladığımız madalyalarla neredeyse 2008 Pekin ve 2012 Londra Oyunları’nın toplamına ulaştık. Kaldı ki bu kez 21 branş ve 105 sporcu ile temsil edildik. Bu açıdan bir başarıdan söz etmek mümkün.Ama bir de madalyonun öteki yüzü var.Dünyanın en büyük 20 ekonomisi arasında yerini alan Türkiye niye aynı başarıyı olimpiyatlarda gösteremiyor ve ilk 20’ye giremiyor.Bu yazıda hem o soruya yanıt vereceğiz, hem de Spor Bakanlığı’nın üzerinde çalıştığı çözüm yollarını anlatacağız.1

 

OLiMPiK SPORCU8 YILDA YETiŞiYOR

 

 

Yazının devamı...

Soğuk savaş yıllarından Rio 2016 oyunlarına

17 Ağustos 2016

 

Dünya ikiyi ayrılmış. Bir yanda ABD’nin başını çektiği Batı bloğu.. Diğer yanda Sovyetler Birliği’nin liderliğini yaptığı Doğu bloku. Batı, Sovyetler Birliği’nin,

 

Afganistan’ı işgalini gerekçe göstererek 1980 Moskova Olimpiyatları’nı boykot etmiş.

 

Sovyetler Birliği de ve ona bağlı doğu bloku da 1984 Los Angeles Oyunları’nı..

 

O günler artık geride kaldı. Ne doğu ne de batı bloğu var. Ne boykotlar, ne de soğuk savaş dönemleri..

Yazının devamı...

Bolt'u gölgede bırakan büyükanne

15 Ağustos 2016

RiO’da Olimpiyat Stadı’nı dolduran onbirlerce izleyici için senaryo belliydi. Herkes sonunu bildikleri bir filmi izlemeye gelmişti.

 

Usain Bolt piste çıkacak, rakiplerini ipe dizer gibi geçecek, son 20 metrede o müthiş şovunu yapacak ve belki de yeni bir dünya rekoru kırarak Olimpiyat tarihine geçecekti.

 

Ama senaryoyu 24 yaşındaki bir atlet, 74 yaşındaki büyükannesiyle birlikte değiştiriverdi.

 

Van Niekerk’ten söz ediyorum. 400 metreyi 43 saniye 03’le koşarak hem dünya rekoru kıran, hem de Olimpiyat şampiyonu olan atletten.

 

Yazının devamı...

10 bin metrede Farah dersi

15 Ağustos 2016

 

Hüriyet Rio Olimpiyat Oyunları'nda

 

KENDİNİ iyi hissetmek arkadaşlarının arkanı kolladığını bilmek değil, senin onların arkasını kolladığını bilmendir. (Green Street Hooligans - 2005) 

 

RIO’da Mo Farah’ın altın madalya kazandığı 10 bin metre finalini izlerken aklıma Yeşil Sokak Holiganları filminin üstteki bu ünlü repliği geldi.
3 Kenyalı, 3 Etiyopyalı taktik koşarak ve “Birbirlerinin arkasını kollayarak” yarışırken tek başına meydan okuyarak bitirdi yarışı Mo Farah. Üstelik yarışta bir ara yere düşmesine, tempo kaybetmesine ve omzundan yaralanmasına rağmen.

 

Yazının devamı...