"Kanat Atkaya" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Kanat Atkaya" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Kanat Atkaya

Koşan kazanır

G.SARAY, pek çok açıdan zorluk derecesi yüksek Sivas deplasmanını hasarsız bir şekilde geçti.

Sivasspor’un çetin ceviz olmasının yanı sıra hafta içi doğru düzgün antrenman yapamamak ve maç saatinde eksi 10 dereceyi bulan soğuk gibi etkenler ilk akla gelenler.
Ancak zorluk derecesini yükselten en önemli hadise Felipe Melo’nun eksikliğiydi.
Savaşçı Melo yokken çok daha kırılgan hale gelen Galatasaray’ın Brezilyalının oynamadığı maçlarda kazanamadığını istatistikler net bir şekilde ortaya koyuyor zaten.
Bu handikapı bertaraf edebilmek için Galatasaray’ın orta sahada çalışkan ve çok koşan elemanlara ihtiyacı vardı.

BURAK PERÇİNLEDİ

Hamza Hoca’nın kurguladığı ve sahaya sürdüğü orta saha açıkçası bu görevi layıkıyla yerine getirdi.
Maç sonundaki manzarayı bilemiyorum fakat ilk yarı istatistiklerinde sahanın en çok koşan isimleri Galatasaray’ın orta saha oyuncularıydı.
İlk hücumunda golü bulan daha sonra hakemlerin şüphe uyandıran kararından doğan bir pozisyonda rakibine yakalanan Galatasaray, ikinci yarıya iyi başladı.
Mükemmel bir pas trafiği oluşturan, 60 ila 65’inci dakikalar arasında neredeyse rakibine topa değme fırsatı vermeyen sarı kırmızılılar, çalışkanlıklarının meyvelerini de topladılar.
Burak Yılmaz, önce galibiyet golünü attı sonra harikulade bir deparla buluştuğu topu Telles’e aktararak galibiyeti perçinledi. Bu kadar zorlu bir dış saha maçından hem de böyle akıllı ve olgun tavırla galip dönmek takdir edilmeli.
“Koşan kazanıyor” işte...
Bunu da görmüş oldu herhalde Galatasaraylı oyuncular...

X