"Kanat Atkaya" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Kanat Atkaya" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Kanat Atkaya

Hoşgeldin Hamza Hoca

İKİ takım için de telafisi mümkün kupa maçının biraz daha renkli, ilginç ve seyretmeye değer hale gelmesinin nedeni şüphesiz Hamza Hamzaoğlu’ydu.

Bir kanıya varmak için elbette çok ama çok ama çok erkendi! Ancak malum, taraftar teknik direktörün saha kenarındaki duruşunu, oyuna müdahale hızını görerek hakkında bazı çıkarımlarda bulunabileceğini düşünür böyle durumlarda. Hamza Hoca rakibin de rotasyona gittiği maçta 11’in bazı gediklilerini doğal olarak dinlendirmeyi tercih etti.
Zihinsel ve fiziksel çöküntü içindeki Galatasaray’a neler kazandırabileceğini zaman içinde göreceğiz fakat bir “itici güç” oluşturduğunu hafiften de olsa sezmek mümkündü.


Çok zaman lazım


Klasik hatalarını tekrarlasa da koşmaya ve ortak amaç için çabalamaya hevesli gözüktü en azından oyuncular ki; bu bile önemlidir. Maçta yüksek seviyede, kaliteli bir futbol izleyemedik belki ama birbirinden güzel gollere şahit olduk. Serdar ve Selçuk’un frikikleri de Erkut, Bruma ve Umut’un gol vuruşları da hep “sahalarda görmek istediğimiz türden hareketler” kontenjanındandı. Hamzaoğlu, ilk maçında “seyreltilmiş kadroyla” sahaya çıkan Eskişehir’i maçın 3’te 1’ini eksik oynayıp net skorla geçti.
Çok zamana ve çalışmaya ihtiyacı var. Bu galibiyetler hem takımın hem de kendisinin özgüveni açısından küçük ama anlamlı olacaktır. Kolaylıklar dilerim.

X