Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

‘Lay lay lay lay lay laaaaaay! Yııııllmaz Erdoğaaaaannnn!’

Bugünlerde hepimizin kulağı Oscar’larda ancak Türk sineması adına güzel haber taa dünyanın öteki ucundan geldi.

Yılmaz Erdoğan, ‘Avustralya’nın Oscar’ı olarak bilinen ‘Australian Academy of Cinema and Television Arts’ta (AACTA) ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ ödülünü kaptı. Ülkemizde maalesef beklenilen ilgiyi görmeyen ‘The Water Diviner’; Robert Pattinson, Patrick Brammall ve TJ Power’ı atlatıp bu önemli ödülün Erdoğan’a gitmesini sağladı.

‘Lay lay lay lay lay laaaaaay Yııııllmaz Erdoğaaaaannnn’

BELÇİM, MALKOVICH'IN FİLMİNDE!

Erdoğan’ın oğlu Rodin okulu nedeniyle, eşi Belçim ise John Malkovich’in çevireceği kısa İstanbul filminde rol alacağı için tören sırasında Yılmaz’ın yanında yer alamadı.

Dün gece Nusr-et’te Malkovich’le yemek yiyen Belçim Erdoğan, çevirecekleri filmi konuşurken haberi oğluna şöyle verdi: “Oğlum, bir Milli Takım Dünya Kupası’nda şampiyon olunca nasıl sevinirse, baban da öyle önemli bir ödülü kucaklayıp mutlu oldu. Gurur duymak hakkın.” Belçim, ahizenin öte yanındaki oğlundan da şu coşkulu tezahüratı duydu: “Lay lay lay lay lay laaaaaay! Yıııılllmaz Erdoğaaaaannnn!”

X