"Hürriyet Sosyal" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Hürriyet Sosyal" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Hürriyet Sosyal

Hürriyet Sosyal

CUMHURİYETİN 91 KADINI

30 Ekim 2014

Türkiye Cumhuriyeti bugün 91’inci yaşını kutluyor. Bu kutlu günde tarihte iz bırakan 'Cumhuriyet kadınları’nı hatırlıyoruz. Sanatta, sporda, siyasette hep öncü oldular. Kimi bilimde çığır açtı, kimi söylediği şarkıyla gönlümüzde taht kurdu. Ülkemizi ileriye taşıdılar. İşte Cumhuriyet’in sembolü 91 kadın...

TÜRKİYE'NİN SEMBOL KADINLARI...

Yazının devamı...

SANANE! BANANE! KİMENE!

16 Temmuz 2014

Bir Teselli Ver / Aya Benzer Yüreğim / Uslan Artık Deli Gönül / San Kırmızı Çok Yakışıyor / Yananı Görür Allah

Evet o gün Orhan Gencebay’ından Mustafa Sandal’a, Zerrin Özer’den Hande Yener’e, Bülent Ersoy’a kadar Türkiye’nin ünlü isimleri oradaydı.


Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı vizyon programını açıklarken bu isimleri davet etti ve sonrasında sosyal medyada ‘Gitmeliydiler, gitmemeliydiler’ tufanı koptu.
Ertuğrul Özkök, bu duruma bugünkü yazısında şöyle isyan etti: “Ülkenin seçilmiş başbakanı davet etmiş, gidiyor. İsterse gider, istemezse gitmez.

O harika şarkıları yazan duygu insanı sana mı soracak! Bırakın sanatçıları günah keçisi haline getirmeyi. Ülkenin başbakanı sanatçısından destek bekliyorsa, bu kötü değil, iyi bir şeydir”
Uykusuz Dergisi ise, kapağına yine bu konuyu taşıdı.


Yazının devamı...