"Hikmet Demirkol" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Hikmet Demirkol" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Hikmet Demirkol

‘Michael Jackson’s Halloween’ Ekim’de Tv’de

Geçtiğimiz hafta Michael Jackson’ın twitter profilinden duyurulan özel bir film projesi haberi dikkatimi çekti.  Ekim ayında yayınlanacak olan animasyon yapımın bir bölümünde MJ’in de dansıyla yer alacağı bilgisi tüm MJ severler gibi benim için de bu haberi daha da özel kılıyor. 

CBS kanalında yayınlanacak olan animasyon yapımın Halloween (Cadılar Bayramı) dönemine denk gelecek olması, söz konusu filmin mistik ve korku unsurlarıyla dolu olduğuna işaret ediyor. ‘Michael Jackson’s Halloween’ adıyla yayınlanacak olan animasyonda Christine Baranski, Kiersey Clemons, Alan Cumming, George Eads, Brad Garrett, Lucy Liu, Jim Parsons ve Lucas Till sesleriyle katkıda bulunmuşlar.

‘Michael Jackson’s Halloween’ Ekim’de Tv’de

Michael Jackson’un müziklerinin temelini oluşturduğu bir saatlik filmde, Lucas Till’in seslendirdiği Vincent ve Kiersey Clemons’un seslendirdiği Victoria, Halloween gecesi 777 Jackson sokaktaki This Place Hotel’de kazara tanışıyorlar ve olaylar gelişiyor. İki gencin bu mistik gecede buluşmasıyla başlayan beklenmedik olayların onları benzersiz bir maceraya sürüklüyor. Filmin finaliyle ilgili verilen tek ipucu ise bir Michael Jackson dansıyla noktalanacak olması. ‘Michael Jackson’s Halloween’ bence özellikle MJ’i yeni nesillere tanıtmak için nefis bir fikir. Tek dileğim umarım film bu haberin şu an yarattığı heyecan kadar etkileyici bir çalışma olur.

GEORGE MİCHAEL’DAN YENİ ŞARKI

Geçtiğimiz yıl Aralık ayının sonunda kaybettiğimiz George Michael vefatından önce yepyeni şarkılar üzerinde çalıştığı haberi geçen haftanın en önemli müzik haberiydi.

‘Michael Jackson’s Halloween’ Ekim’de Tv’de

Nile Rodgers’ın kendi twitter hesabından paylaştığı bir stüdyo fotoğrafı söz konusu haberi daha da kuvvetlendirdi. The Chic grubunun efsane gitaristi Nile Rodgers, vefat etmeden önce George Michael ile muhteşem bir geri dönüş için stüdyoda çalıştığını açıkladı.

Sosyal medyada yayılan bu haberden sonra George Michael hayranlarının baskısı üzerine Nile Rodgers söz konusu şarkı için 2016 Aralık ayının son günlerinde sanatçının evinde buluştuklarını, muhtemelen plak formatında yayınlanmasını istedikleri harika bir şarkı yaptıklarını belirtmiş. Yaptıkları kayıt sonrasında stüdyoya dönen Rodgers, şarkıyı plak şirketini göndermeden önce George Michael ile son bir kere daha üzerinden geçmek için beklettiğini belirtmiş. George Michael’ın kendisini yılbaşı arifesinde arayacağı bildiğini söyleyen Rodgers, ‘elimde telefon, sinemada George Michael’ın aramasını beklerken, telefon ekranı yandı ve vefat haberini gördüm. İnanamadım!’ diye o gün yaşadığı üzüntüsünü paylaşmış.

‘Michael Jackson’s Halloween’ Ekim’de Tv’de

İkilinin yaptığı şarkının ne zaman piyasa yüzü göreceği sorularının ardı arkası kesilmeyince, Nile Rodgers ‘bu konuda hakkında fazla kontrolüm yok, benim işim müzik yapmak. Yaptığımız şarkıya aşığım, George geride inanılmaz bir eser bıraktı’ demekle yetinmiş. Nile Rodgers’ın boş yere bu yeni şarkı haberini sosyal medyada açıklamadığını düşünen çoğunluk söz konusu şarkıyı bu sene içinde mutlaka duyacağımıza şimdiden emin gibiler.  Umarım dedikleri gibi haklı çıkarlar.

#HashtagFestivali

Yaz aylarının keyfi festivallerle bir başka oluyor. ‘Hafta sonu ne yapacağım?’ diye durup düşünmemek adına sizlere birkaç hafta sonra düzenlenecek olan yeni bir festival haberim var.

‘Michael Jackson’s Halloween’ Ekim’de Tv’de

19 – 20 Ağustos tarihlerinde Tuzla Marina Arena’da #HashtagFestivali adıyla yepyeni bir festival düzenleniyor.  FEST Etkinlik Organizasyon tarafından düzenlenecek olan festivalde söyleşiler ve birbirinden özel konserlerle müzikseverleri bekliyor.

Sahnede kimler olacak diyenler için hemen belirteyim: MFÖ, Adamlar, Can Bonomo, Gaye Su Akyol, Zımba konserlerinin yanı sıra DJ performansıyla Doğukan Manço Tuzla Marina Arena’yı müzikle dolduracak.

#HashtagFestivali’nde yazarlarla söyleşi ve imza günleri, müzik workshopları, tasarım atölyeleri çikolata-yemek workshopları, nefes terapisi, makyaj, spor etkinlikleri, konsol ve dijital oyun standları, grafiti ve dövme gibi gençlerin de ilgi alanından önemli isimler de festival kapsamında gençlerle buluşacak.  

Doğan Duru ile Akustik Söyleşiler

Geçtiğimiz sezon Doğan Duru’nun konuk müzisyenlerle gerçekleştirdiği özel projesi #HashtagFestivali’nde de sahnede olacak.  Doğan Duru ile Akustik Söyleşi’lerde konuk sanatçılar olarak Fatma Turgut, Mehmet Turgut, Ferman Akgül ve Pamela Spence  akustik şarkıların yanı sıra konseri izleyen gençlerle sohbet edecekler.

 

 

 

X