"Hikmet Demirkol" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Hikmet Demirkol" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Hikmet Demirkol

Mabel Matiz için geri sayım başladı

Son birkaç aydır yoğun şekilde yeni albüm için stüdyoda olan Mabel Matiz’den güzel haberler var.

Mabel Matiz için geri sayım başladı

3. albümü ‘Gök Nerede’ Şubat ayında piyasada olacak. 14 şarkının yer aldığı yeni albümün kayıtları Kadıköy Bee ve Beyoğlu Babajim stüdyolarında tamamlandı. ‘Gök Nerede’nin prodüktörlüğünü Can Güngör ile birlikte üstlenen Mabel Matiz, albümdeki 9 şarkının söz ve bestesinin de sahibi. Albümdeki üç şarkıyı müzisyen dostlarıyla birlikte yazan Mabel Matiz’in yepyeni albümünde güzel sürprizler de müzikseverleri bekliyor.

Mabel Matiz için geri sayım başladı

Mabel ile ‘Yaşım Çocuk’ albümü çıktıktan sonra tüm ülke ‘Zor Değil’ şarkısını neredeyse artık marş gibi söyler hale gelmişken bir röportaj yapmıştık. O dönem yaptığımız söyleşide Nazan Öncel’e olan hayranlığını ve ondan bir cover şarkı söyleme isteğini de konuşmuştuk. Mabel’in bu hayali yeni albümde gerçekleşiyor. Nazan Öncel’in “Bir Hadise Var” albümünden ‘Mühürledim Seni Kalbime (Bir Hadise Var)’ cover’ının bu albümde yer alacak olması herkes gibi beni de inanılmaz heyecanlandırıyor. ‘Gök Nerede’ için bir başka iç mühim detay da Rus besteci Evgeny Grinko’yla Mabel’in bir şarkıda buluşması oldu. Evgeny’e ait ‘Valse’ şarkısına söz yazan Mabel müzikseverleri epey şaşırtacak gibi duruyor.

Göksel, Özge Fışkın gibi sanatçıların da desteğini arkasına alan Mabel Matiz yeni albümü “Gök Nerede” ile Şubat ayının ortasında müzik marketlerde yerini alacak. Yeni albümün piyasaya çıkmasıyla birlikte, Mart ve Nisan aylarında Türkiye’nin yaklaşık 30 şehrini kapsayan ‘Gök Nerede Türkiye Turnesi’ne çıkacak olacak sanatçının yeni şarkıları duymak için şimdiden sabırsızlanıyorum!

TEKFEN FİLARMONİ’DEN YILIN İLK KONSERİ

Mabel Matiz için geri sayım başladı

6 Şubat Cuma günü, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda Singapurlu konuk şef Darrell Ang yönetiminde Tekfen Filarmoni yeni yılın ilk konserini verecek. Asya kıtasında ‘En Sevilen 50 Erkek’ listesinde yer alan Şef Darrell Ang’e Mozart’ın 21 no’lu, Do Majör (KV 467) Piyano Konçertosu’nda ünlü piyanist Elena Bashkirova’ya eşlik edecek.

Mabel Matiz için geri sayım başladı

Konserde ayrıca, Offenbach’ın ‘Orfeus Cehennemde’ Operası Uvertürü ile Şostakoviç’in kendi ifadesine göre “en şeffaf, yalın ve morali yüksek” 9. Mi bemol Majör Senfonisi de seslendirilecek.
Konserin bilerleri Biletix’te satışa sunuldu, müzikseverlerin dikkatine sunulur.

SOAKED YENİ ALBÜM: WANTED

Mabel Matiz için geri sayım başladı

Soaked’un yeni albümü ‘Wanted’ yayınlandı. 10 şarkıdan oluşan albümdeki tüm şarkılar Doğan Balamir Nazlıca imzası taşıyor. Albümden çıkan ilk single ‘Baby Get Out’ klibi geçtiğimi ay yayınlandı.

‘Aftermath’ albümüyle radarıma takılan Soaked’un yeni bir albümle geri gelmesi sevindirici bir gelişme oldu benim için. ‘ Olgunlaşmanın, hayatı daha net anlamanın ve geçmişi hatırlamanın’ bir bütün olarak ‘Wanted’ da hayat bulduğunu anlatan Balamir, bu albümle birlikte kazandığı tecrübenin hayatını değiştirdiğini belirtmiş. Synth-pop türü için harika bir örnek olan Soaked’un yeni albümüne mutlaka bir kulak verin derim.

SKRILLEX KONSERI ERTELENDİ

Mabel Matiz için geri sayım başladı

FG 93.7 ve BeatTheNight organizasyonluğundaki 30 Ocak‘ta garajistanbul‘da gerçekleşeceği duyurulan Skrillex konseri, ileri bir tarihe ertelendi!.

Özellikle geçen hafta bana bile ‘Skrillex konseri için bilet hiç mi yok?’ diye soranlar oldu. Organizasyonu yapanların bu soruya ne kadar maruz kaldığını hayal bile edemiyorum. Neyse ki geçen gün etkinlik ile beklenen açıklama geldi. Konsere yoğun talep olduğu için daha büyük bir mekanda düzenlenebilmek için etkinlik şimdilik ertelendi. Daha önce bilet alanlar da değişiklikten ötürü mağdur edilmiyor, yeni etkinlikte ‘Sahne Önü’ kategorisinde Skrillex’i dinleme şansını elde edecekler. Tarih değişikliğinden ötürü bile iadesi yapmak isteyenler de Biletix aracılığıyla bu işlemi gerçekleştirebiliyorlar.

Yeni tarih ve mekan bilgileri için takipte kalın, Skrillex’in İstanbul performansı beklenenden daha da çok ses getirecek.

X