"Hikmet Demirkol" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Hikmet Demirkol" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Hikmet Demirkol

Kaan Tangöze'den bayram sürprizi

Geçtiğimiz hafta uzun bayram tatili öncesi Duman grubunun solisti Kaan Tangöze ‘Gölge Etme’ adlı ilk solo albümünü dijital olarak yayınlayarak gerçek bir bayram sürprizi yaptı. Söz konusu albüm gün yüzü gördüğünden beri müzik piyasası ve sosyal medya hem bu güzel çalışmaya hem de Kaan Tangöze’ye övgüler yağdırıyor.

Kaan Tangözeden bayram sürprizi

12 şarkılık ‘Gölge Etme’nin kayıtları 2015 yılında İstanbul Deneyevi Stüdyosu’nda tamamlanırken, mastering’i ise yurt dışında yapılmış. Albümdeki şarkıların altyapıları o kadar sade ve güzel ki, kendinizi Kaan’ın vokaline ve şarkıların sözlerine kaptırmamanız imkânsız. Sadece Kaan Tangöze’nin vokaliyle seslendirilen ‘Gölge Etme’nin yegâne iki enstrümanı olan akustik gitar ve mızıka da yine sanatçı performansıyla kaydedilmiş.

ÖZDEMİR ASAF’TAN KARACAOĞLAN’A

Bu albüm ‘yoksa Kaan Duman’dan ayrıldı mı?’ telaşına mahal vermesin, çünkü sanatçı 15 yıldır süregelen grubu Duman ile kaldıkları yerden devam ederek yine yoğun şekilde konser performanslarına da devam edeceğini belirtmiş. ‘Gölge Etme’ konsepti gereği, Tangöze’den müzikseverlere hediye edilmiş solo bir proje.

Albümdeki ‘Bekle Dedi Gitti’ şarkısının nakaratında Özdemir Asaf’ın ‘Çizik’ şiirine yer veren sanatçı, yine Özdemir Asaf’ın ‘O Yolda’, ‘Kalmak Türküsü’ ; Aşık Mahzuni Şerif’in ‘Tersname’ ve Karacaoğlan’ın ‘Bir Kız Bana Emmi Dedi Neyleyim’ şiirlerini besteleyip düzenleyerek albümünde yer vermiş. 12 şarkının 7’sinin sözü, bestesi ve düzenlemeleri Tangöze’ye ait albüm son zamanlarda piyasa çıkan en orijinal işlerden biri.

YILDIZLAR:

Bir Kız Bana Emmi Dedi

Şanlı Millet

Kalmak Türküsü

Kıyamet

OSCAR’IMI VERDİM GİTTİ:

Bekle Dedi Gitti (albümün incisidir)

Taksim Meydanı

DÜNYA ÜNİVERSİTE RADYOLARI GÜNÜ

Kaan Tangözeden bayram sürprizi

Bugün ‘Dünya Üniversite Radyoları Günü’. Bu sene 5. kez kutlanacak olan bu özel günde, yüzlerce üniversite radyosu bir araya gelerek 24 saat sürecek küresel bir yayın gerçekleştirecekler. Bu yıl 70. yaşını kutlayan Türkiye’nin ilk üniversite radyosu İTÜ Radyosu, 2 Ekim 2015 tarihinde gerçekleşecek olan ‘World College Radio Day’ etkinliğine 3. Kez Türkiye adına katılan tek üniversite radyosu olacak.

24 saatlik küresel canlı yayında, İTÜ Radyosu, hazırladığı 1 saatlik özel programla yayında olacak. Söz konusu etkinliğe 43 ülkeden yaklaşık 700 öğrenci radyosunun katıldığını belirtmekte fayda var. Bu büyük yayın maratonu Amerika’dan başlayarak diğer katılımcı ülkelerde devam edecek. Bu özel yayını dinleyip İTÜ Radyosu’nun 70. Yaş kutlamasına tanık olmak için: http://radyo.itu.edu.tr/

MABEL GARAJİSTANBUL’U AÇIYOR

Kaan Tangözeden bayram sürprizi

İstanbul’un gözde performans mekânlarından garajistanbul yeni sezonunu açıyor.

Bu sene Türkiye’de nerdeyse köşe bucak bırakmadan konserden konsere koşan Mabel Matiz ile garajistanbul sahnesi yeni sezona merhaba diyecek.

Önceki iki albümüyle yakaladığı başarı grafiğini 2015’in başında piyasaya sunduğu‘Gök Nerede’ albümüyle daha da ileri taşıyan Mabel Matiz, bu özel gecede en sevilen şarklarını sevenleri için seslendirecek.

Garajistanbul’da Ekim ayı boyunca başka kimler var derseniz liste kabarık: Yok Öyle Kararlı Şeyler, Nilipek, Cynic, Eric Martin, Hayko Cepkin, Arkona bu ayın önemli konserlerinden bazıları.

ARALIK’TA EDITORS, MART’TA HOZIER

Pozitif Live tüm yıla yayılacak özel bir konser serisini başlatmaya hazırlanıyor.

‘Off The Hook’ adına verdikleri bu özel konserlerde sene içerisinde farklı zamanlarda, değişik mekanlarda son yıllardaki büyük beğeni kazanan alternatif müzik dünyasının öne çıkan grup ve sanatçıları ağırlanacak.

Kaan Tangözeden bayram sürprizi

Yeni konser serisi ‘Off The Hook’un ilk deneyimi 6 Aralık’ta İngiliz alternatif rock grubu Editors ile başlıyor.

Tecrübeyle sabit grubun önceki İstanbul konserlerindeki enerjilerini yakinen görmüş biri olarak Editors’u Volkswagen Arena’da izlemek kesinlikle harika bir deneyim olacak.

Kaan Tangözeden bayram sürprizi

‘Off The Hook’ kapsamında İstanbul’da konser verecek bir diğer isim ise ‘Hoizer’.

Geçtiğimiz yılın en başarılı çıkış yapan sanatçılarının başında yer alan Hozier,“Take Me To Church” şarkısı ile müzik listelerinde geçtiğimiz sene uzunca süre kendisine yer edinmiş ve yine kendi adını taşıyan ilk albümüyle satış rekorları kırmıştı.

2015 Billboard Müzik Ödülleri’nde “En İyi Rock Sanatçısı” ve “En İyi Rock Şarkısı” ödüllerini kazanan sanatçı aynı zamanda “Take Me To Church” şarkısı ile 57.Grammy Ödülleri’nde En İyi Şarkı kategorisinde aday gösterilmişti. Bütün bu başarıların sahibi Hozier’i 3 Mart’ta Volkswagen Arena’da izleyecek olmak elbette bir müziksever olarak beni sabırsızlandırıyor.

X