"Hasan Ercazip" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Hasan Ercazip" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Hasan Ercazip

Hayallerin ötesinde

 Çok değil, bundan birkaç yıl önce... Amatör Küme’nin ıssız ve kuytu köşelerinde hayata tutunma mücadelesi veren bir takım düşünün.

 

Adını bile bilmediği rakiplerle, adına yakışmayan statlarda... İşte o kabus içinde İsyan Marşı’nı yazan, efsaneye omuz veren taraftarların yanına yaklaşıp, “Bu Göztepe’nin Süper Lig’de şampiyonluk şarkısı söyleyeceği günler çok uzak değil” deseniz, alacağınız en kibar yanıt “Dalga mı geçiyorsun be adam” olurdu belki de...

Ama hayat böyle işte... An geliyor simsiyah tablolar bembeyaz bir hal alabiliyor.

İsyan Marşı’nın, hüznün yoğurduğu o tribünlerde dün yankılanan şampiyonluk şarkısı nasıl tarif edilir? Gelinen bu nokta nasıl anlatılır? Emin olun Göztepe şu an hayallerin ötesini yaşıyor...

‘Rüya sezon’un bir keyif gecesi daha vardı dün Bornova’da. Konyaspor karşısında Göztepe’nin golü bulacağından emindik ama korkumuz ligin en etkili sağ beklerinden Skubic’in zaten sıkıntılı olan Göztepe sol kanadını hırpalamasıydı. Dengeli başlayan, ardından Göztepe’ye dönen oyunda Leo’nun kanadı yavaş yavaş tehlike sinyalleri vermeye başlamıştı ki, Jahovic faktörü çıktı ortaya.

Kosanovic’in kestiği toplarla Göztepe’nin ana hücum silahı haline gelen kornerler, bu kez daha kullanılmadan işe yaradı! Rakibiyle girdiği psikolojik savaşın galibi olan Jahovic penaltıyı söke söke alırken, takımını da öne geçirdi.

Sonrası mı? Skoru koruyan, kazanmayı bilen, ligin zirvesinde ayak seslerini biraz daha hissettiren Göztepe...

Fazla söze gerek yok... Bu başarıya ancak şapka çıkarılır.

 

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI