"Hasan Bozbey" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Hasan Bozbey" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Hasan Bozbey

Projeler birbiri ardına gelecek

Orhangazi’de geride kalan 4 yıllık dönemde alt yapı telaşı...

Üst yapı, asfalt, kaldırım, parke çalışmaları...
Bunun yanı sıra öncelikli çalışmalar, derken...
Büyük projeler ve şehrin vizyonunu değiştirecek çalışmaların yapımı da geride kalan son 1 yılda yavaş yavaş hayata geçirilebildi.
Kavşak düzenlemeleri, yeni park alanları, vizyon görsel çalışmalar, Bal-Göç Sosyal Tesisi gibi çalışmalar da işte geride kalan son 1 yılda yapılabilmişti.
Bundan sonraki süreç ise artık şehrin ihtiyacı olan, sosyal, sportif ve öncelikli ihtiyaçlara yönelik çalışmalar olacak.
Bunun adımları da zaten öteden beri atılıyor.
Şehit Erhan Öztürk parkında yapılan yeni düzenlemeler, kavşaklar, yollardaki yeni düzenlemeler ve halen devam eden üst bölgelerdeki kaldırım çalışmalarına ilave olarak, artık yeni projeler de teker teker yola çıktı geliyor.
Özellikle bu haziran ayı son derece önemli ve kritik.
Haziran ayı bitene kadar Orhangazi’de yapılacak 4 büyük proje için ihaleler yapılacak.
İlk ihale 18 Haziran tarihinde.
Bu tarihteki ihale ile Hürriyet Mahallesinde yapılacak olan ve ORGÖÇ ile Hürspor’a tahsis edilecek olan Hürriyet Sosyal Tesisleri projesi.
Bu proje son dönemlerde büyük gelişim gösteren Hürriyet Mahallesi’ne de yeni bir vizyon katacak.
***
İkinci ihale 19 Haziran tarihinde Büyükşehir Belediyesi’nde yapılacak.
Göl Sahil düzenlemelerinin ilk etap ihalesi bu tarihte yapılacak.
Göl Sahil düzenlemesinde ilk etapta yürüyüş ve bisiklet yolu, dinlenme ve park alanları ile çocuk oyun alanları yer alıyor.
***
Bu ayın üçüncü ihalesi 20 Haziranda yapılacak.
Bu ihalede ise Gürle Dağı Yamaç Paraşütü sosyal tesisleri, TOKİ’deki Mesire alanı, Yeni Devlet Hastanesi yanında yapılacak yeni park ve mesire alanını da kapsayacak büyük bir çalışma olacak.
***
25 Haziran tarihinde ise yeni dönem sıcak asfalt ihalesi var ki, yeni sıcak asfalt ihalesinde şehrin özellikle dış bölgelerinde kalan yollara yönelik yapılacak.
***
Bu 4 ihale haziran ayı bitmeden yapılacak ihaleler.
Bununla birlikte devam eden bir çok çalışma ile birlikte şehrin görselliği tepeden tırnağa da değişmiş olacak.
Bunlar önemli işler ve çalışmalar.
Tüm bu çalışmalara yine bu süreçte ihalesi yapılacak olan Kültür Merkezi ikinci etap ihalesini de eklediğinizde, şehirdeki şantiye görünümü önümüzdeki süreçte de devam edecek.
***
Büyükşehir Belediyesi’nin dış mahallelerdeki parke, asfalt ve diğer çalışmaları ile birlikte, öncelik arzeden her çalışma bu yıl sonuna kadar tamamlanmış olacak.
Elbetteki yaşamın devam ettiği bir ortamda ihtiyaçlar da bitmeyecek, talepler de...
Ama şehir için önemli olan vizyonu değiştirecek çalışmalar.
Diğer düzenlemeler ise nasıl olsa peşi sıra gelecek.

X