"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin  Abla

Sizce artık bir şeyler yaşamalı mıyım

Sevgilimle ciddi bir ilişki yaşıyoruz. Ama ben artık onunla cinsel anlamda birlikte olmak istiyorum.

Merhaba abla, ben 18 yaşında üniversite öğrencisi bir gencim ve şu an devam eden bir ilişkim var. Kız arkadaşım ise reşit olmak üzere. Bu ciddi düşündüğüm bir ilişki ve onunla cinsel anlamda bir şeyler yaşamak istiyorum. Ama sürekli o an gelince yapamıyorum.
Bekaret sonuçta çok önemli, bu yüzden ciddi bir karar. Kendime bu konuda çok hakim oldum. Fikriniz nedir, sizce artık bir şeyler yaşamalı mıyım? Sürekli bir arzu var içimde, yaşım gereği herhalde... Kız arkadaşım bu konuya pek sıcak bakmıyor, ne yapmam lazım? ◊ Rumuz: Düşünceli

YANIT

Sevgili oğlum, yaşın gereği cinsel ilişkiye girmek için istek duyman çok doğal. Bu yüzden kız arkadaşınla yakınlaşmak istiyorsun. Ancak onun henüz reşit olmadığını da biliyorsun.
O bu beraberliğe razı bile olsa, bu ilişki yasalara aykırıdır. Ve seni suçlayıp, mahkemeye verebilir. İkiniz de henüz çok gençsiniz. Cinsellik çok güzel ve kutsal bir bütünleşme olsa da, gençlerin bu konuda bilinçlenmeden bu doğal yakınlaşmayı yaşamalarının sakıncaları olduğunu söyleyebilirim.
Ayrıca kız arkadaşının bu konuya sıcak bakmadığını da söylüyorsun. Onun olgunluğa erişmesi gerekiyor. Geleceğiniz açısından emin olması, seninle bu beraberliği yaşamak istemesi her şeyden önemli.
Onu gerçekten seviyorsan incitmemek, ürkütmemek için sanırım bir süre daha sabretmelisin.

İnternette tanıştık yüz yüze görüşeceğiz

Ben 16 yaşındayım ve internetten biriyle tanıştım.
O da 17 yaşında ve 7 aydır internetten konuşuyoruz, farklı şehirlerdeyiz.
Bana aşık olduğunu söylüyor. Ben ona aşık mıyım, tam anlamıyla bilemiyorum ama onunla konuştuğumda bana aşık olduğunu hissediyorum.
Fazla inanmamalıyım tabii ki, hiç görmemiş olduğum biri sonuçta.
Bir yıl boyunca sanal alemde konuştuktan sonra buluşup görüşmeye karar verdik. Bu konu hakkındaki görüşlerini bilmek istedim, bu nedenle sana yazdım.
Evet, daha küçüğüm ama ona güvendiğimi hissediyorum. Gerçekten bana güven verebiliyor.
Güzin Abla sence de böyle yaşanmışlıklar yok mudur? Yani buluştuğumuzda olup olmayacağına karar verebiliriz diye düşündüm. Sence yanlış mı yaptım?
◊ Rumuz: 1963

YANIT

Neyse ki internet ilişkileri konusundaki uyarılarımı dikkate almışsın güzel kızım. Karşılıklı görüşmeden, birbirinin gözünün içine bakmadan, gerçekten sevip sevmediğini anlayamazsın. Onun konuşma tarzından, telefondaki sesi ya da internetteki yazışmalarından sevip sevmediği pek anlaşılmaz.
En iyisi kendini bu arkadaşlığa pek fazla kaptırmadan, yaptığınız bu buluşma planını gerçekleştirin. Bana göre bu kararın doğru canım kızım, umarım onunla karşılaştığında hayal kırıklığına uğramazsın.

X