"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Sevgilim kız ayarlamaya çalışıyor

Erkek arkadaşım askerde. Facebook şifresi bende var ama o bunu bilmiyor. Bir arkadaşından kendisine kız ayarlamasını istemiş. Ağzını aradığımda ise bana bir şey söylemedi.

Güzin Abla, iki senelik bir birlikteliğim var. Erkek arkadaşım şu an uzun dönem askerlik yapıyor. Onu çok seviyorum, kendimden çok onu düşünüyorum. Cebimdeki üç kuruşu bile ona göndermeye çalışıyorum.
Her gün beni arıyor, kısa da olsa konuşuyoruz. Başına bir şey gelmesin diye devamlı dua ediyorum. Sevgilimin Facebook şifresi bende var ama o bunu bilmiyor. Üç gün önce Facebook’unda bir şey gördüm. Ama bu gördüğümü kimseye anlatamıyorum. Aklıma siz geldiniz.
Bir arkadaşına “Bana hâlâ bir kız ayarlamadın” diye mesaj atmış. Gelen cevabı okuduğumda da kendimden geçtim sanki! Arkadaşı; “Bir arkadaşımla konuştum, sana birini ayarlayacak. Ama cinsel yönden istiyorsan olmaz, öyle biri değil, tanıyorum kızı” diyor.
Bunu okuyunca sevgilimin vereceği cevabı bekledim. “Hayır, olmaz ben cinsellik istiyorum” dese bir nebze içim rahatlayacak. Ama sevgilim “tamam” yazınca arkadaşına çıldırdım, mesaj attım.
“Beni aldatmaya kalkmıyorsun değil mi, içimde böyle bir his var” dedim. O da “saçmalama nereden çıkardın, asla öyle bir şey yapmam” dedi, yeminler etti.
Sonra hemen arkadaşıyla olan mesajlarını sildi. Şifresini isterim diye korktu da sildi bence. Çünkü şifresini bildiğimi anlasa, anında değiştirirdi.
Ben o konuşmanın üzerine kavgayı uzatmadım. Şimdi hiçbir şey olmamış gibi ilişkiye devam ediyoruz.
Sorum şu: Ben onu çok seviyorum. O askerdeyken kesinlikle ayrılamam. Düşman da olsak yapamam bunu ona. Ama askerden geldiğinde ne yapayım? Ne olur bana bir çıkış yolu göster abla. Aklımı kaçırmak üzereyim.
* Rumuz: Askerde
Sevgili kızım, erkekler için ne kadar çok fedakarlık yapar, onlara sevgini belli edersen, seni çantada keklik olarak görür ve başka heyecanlar aramaya bakarlar.
Özellikle de askerlik döneminde kendilerini bir çocuk gibi hissettiklerinden, sevgiye, şefkate aşırı ihtiyaç duyarlar… Ve her şeyi yapabileceklerine inanırlar.
Bu durumda onu askerlik sırasında terk etmek istememeni doğal karşılıyor, sana hak veriyorum.
Ancak askerden döndüğünde, biraz uzaklaş ve araya mesafe koy… Bakalım seni kaybettiği düşüncesine kapılırsa, ne yapacak...

Eşimin tek yaptığı kahvede vakit geçirmek


Eşim sorumluluğunun bilincinde değil. Çalışmıyor, çok tembel ve yalancı. Tek yaptığı bütün gün kahvede vakit geçirmek.

Merhaba Güzin Abla; ben 10 yıldır evliyim. Büyüğü ilk eşimden olmak üzere toplam 3 çocuğum var. Size yurtdışından yazıyorum.
Eşim sorumluluğunun bilincinde değil. Çalışmıyor, çok tembel ve yalancı.
Para konusunda bana güveniyor. Bu yüzden kavgalarımız bitmiyor. Sanki ayrı bir dünyada yaşıyor.
Bana hiç şiddet uygulamadı, bu konuda hakkını yiyemem ama yine de olmuyor. Ayrı yatar, ayrı yemek yer, çocuklarını sever ama fazla ilgi göstermez...
Tek yaptığı bütün gün kahvede vakit geçirmek. Ne zaman ayrılalım desem kabul etmiyor. Mümkün olsa da ayrılabilsem, ama imkânsız gibi görünüyor. Çünkü gitmeyeceğini çok iyi biliyorum. Yoruldum Güzin Abla. Çaresizim, ne yapacağımı bilmiyorum.
* Rumuz: Çaresizim
Sevgili kızım, bağışla ama hazır böyle bir kapı bulmuş, her şeyi karşılanıyor, çalışmasına gerek kalmıyor, hiçbir sorumluluk duygusu olmadan hayatını sürdürüyor; neden bıraksın da gitsin?
Akıllı adam, gitmem diyor, kim bilir sana diller de döküyordur, “seni seviyorum, sensiz olamam” diye.
Senin iyi niyetini biliyor, onu kapının önüne koymayacağının da bilincinde... Neden gitsin?
Senin de gerçekten gitmesini istediğini sanmıyorum, güzel kızım... Her şeye rağmen eşini seviyorsun gibi geldi bana. Ama bu böyle yürümez elbette.
Onu mutlaka bir şekilde çalışması için ikna etmelisin. O gitmiyorsa, sen bir süre için çocukları da al, bir akrabanın ya da bir arkadaşının yanına git.
Sensizliği bir yaşasın bakalım, belki aklı başına gelir.

X