"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Sevgilim hayatıma çok karışıyor

Bir sevgilim var. Onunla tek sorunumuz, kıskanç olması. Hayatıma çok karışıyor. Konu kendi hayatı olunca bana hiç söz hakkı tanımıyor, hemen öfkeleniyor.

Güzin Abla; ben 20 yaşındayım. Hayatımda ilk defa âşık oldum. Bir ilişkiye başlamıştık.
O ilk zamanlar benden sürekli uzak durmaya çalıştı. “Yürümez bu ilişki” dedi. Sonra bir gece ansızın bana geri döndü. Şimdi ise yaklaşık 5 aydır birlikteyiz.
Tek sorunumuz, onun kıskanç olması. Hayatıma çok karışıyor. Ama ben ona “şunu yapma”, “bununla görüşme”, “şuna dikkat et” deyince hemen öfkeleniyor.
Bana “zaten doğru düzgün bir sosyal hayatım yok, bana karışma” diyor.
Ama sosyal medyada onun başka kadınlarla fotoğraflarını görüyorum. Bunu kendisine söylediğimde ise, “öyle bir takılmıştım, çekmişler fotoğraflarımızı, ne yapabilirim” diyor.
Yani benden başka kimseyle görüşmediğini iddia ediyor.
Konu kendi hayatı olunca bana hiç söz hakkı tanımıyor. Ama benim hayatıma karışıyor.
Şu anda ikimiz de farklı şehirlerde yaşıyoruz. Birkaç hafta sonra aynı şehirde yaşamaya başlayacağız. Ama ben onu çözemiyorum, ona nasıl yaklaşacağımı bilemiyorum.
Onunla nasıl bir birlikteliğim olabileceğini öngöremiyorum. Ayrıca benimle birlikteliğinden yaklaşık 1 yıl kadar önce 3 yıllık eşinden boşanmış. Bir de oğlu var.
Ne yapmalıyım sizce?
Rumuz: Aklımı kaçırmak üzereyim

Belli ki, evlenmiş ayrılmış, küçük bir çocuk babası olan bu adam, ciddi bir ilişki istemiyor.
Onun aradığı; istediği zaman yanında olacak, ona fazla karışmayacak, ciddi bir ilişki beklentisi içinde olmayacak, kendi gönlünce yaşayacak ama, ona hiçbir şekilde müdahale etmeyecek bir kız.
Sende bunu bulmuş anlaşılan. Sen onu seviyorsun ama bakalım o seni seviyor mu?
Bana sorarsan seni sevdiğini sanmıyorum. Bunu açık açık söylediğim için beni bağışla ama hayal dünyasında yaşamanı istemem.
Evlenip ayrılmış, hele bu kadar kısa bir zaman içinde çocuğu olduğu halde boşanmayı seçmiş bir erkeğe yaklaşırken biraz daha dikkatli olmak gerekiyor.
“Boşanmış erkeklerle yakınlık kurmayın” demek istemiyorum. Çünkü bugün artık evlilikler ne yazık ki çok uzun sürmüyor. Boşanmaların giderek arttığını görmek beni de çok üzüyor.
Ama bu anlattığın erkek tipi bana güven vermedi. Senin hayatını kısıtlayıp, sana hiçbir hak tanımadığı halde, kendi hayatını dilediği gibi sürdürmesi pek de hoşuma gitmedi.
Bu tür ilişkiler, sen sesini çıkarmadığın, ona hiçbir şekilde karışmadığın, onun tüm isteklerini yerine getirdiğin sürece devam eder. Ta ki sen isyan edinceye ya da onun hayatına aşık olacağı, aklını başından alabilen bir kadın girinceye kadar. Ona bir şans vermek istiyorsan ailenin bu ilişkiye sıcak bakmadığını, ilişkinize bir isim koymanız gerektiğini söyle, bakalım ne olacak? Umarım yanılıyorumdur.

X