"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Sayenizde bir aile kurtuldu

Birkaç yıl önce köşenizde yardıma muhtaç bir ailenin sorunlarını anlatmıştım. O yazı yayınlandıktan sonra okurlarınız, bu aileye birçok yardım da bulundu.

Merhaba Feyza Hanım, bundan birkaç yıl önce size yardıma muhtaç bir aileyle ilgili bir yazı yazmıştım. Siz de bu yazıyı köşenizde yayınlamıştınız. O yazı köşenizde yayınlandıktan sonra yardımsever okurlarınız, bu aileye destek olmuştu.
Aradan uzun zaman geçti ve geçenlerde telefonum çaldı. Kendisini tanıtan bir hanım, yardıma muhtaç ailenin son durumunu sordu. Ben de o ailenin telefonunu kendisine verdim. Bu hanım, aileyle iletişime geçmiş. Onlara ihtiyaçlarını sorup yardım yollamış. Hatta bayramda arkadaşlarıyla birlikte ailenin çocuklarına kıyafet yardımı da yapacaklarını söylemiş.
Böyle yardıma muhtaç bir aileyle bizzat ilgilenerek onlara yardım elini uzatmak, ruh güzelliğinin en dikkat çekici ifadesini taşır.
İşte birkaç yıl evvel bir yazı ile Güzin Abla köşesinde gündeme taşınan bu ailenin sorunlarını üstlenen, o günden bu güne yardım elini devamlı uzatan kişilere, ailenin ev kirasını ve diğer ihtiyaçlarını karşılayan bu tür güzel insanlara, bu aile adına teşekkür ediyorum.
Ramazan ve bayram işte bu yardımseverliğin en çok ortaya dökülmesi gereken günlerdir. Vermek aynı zamanda insanın ruhunu hafifletir.
Teşekkürler hayırsever S. Hanım ve diğerleri... Teşekkürler sevgili Güzin Abla. Ramazanınız ve bayramınız kutlu olsun...
Nejat Taşkın


Sevgili okurum, inanın aileye giden yardımlardan, onları korumaya alan okurlarımdan şu anda sizin bu yazınız sayesinde haberdar oldum. Ve tabii bir o kadar da mutlu oldum. Ne mutlu böyle hayırsever insanlara...
Ne mutlu bana ki, böyle hayırsever okurlarım var. Allah hepinizden razı olsun.

X