"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Ne zaman yatakta kocama yanaşsam beni reddediyor

Doğum yaptıktan sonra eşimle aramıza bir soğukluk girdi. Ne zaman yatakta ona yanaşsam beni reddediyor. Beni aldattığından korkuyorum.

Sevgili Güzin Abla, ben çok mutsuz bir genç kadınım. Evliliğim çok kötü gidiyor, eşim sürekli bana hakaret ediyor.
Beni kırmak için elinden geleni yapıyor. Bana çok küfür ediyor. Bir de üstelik cinsel ilişkimiz sıfır, ben ne zaman yatakta ona yanaşsam beni reddediyor. Beni aldattığından korkuyorum.
Sorunca “yok öyle bir şey” diyor. Bizim iki çocuğumuz var; oğlum dört buçuk yaşında. Özellikle de oğlum doğduktan sonra aramıza bir soğukluk girdi. Bir türlü de düzelmedi. Üstelik o düzeltmek için hiç çaba sarf etmiyor. Eskiden de çok ilgili değildi. Ama en azından yataktaki beraberliğimiz iyiydi. Ben doğumda biraz kilo aldım; bir türlü de veremiyorum, bunu sorun olarak ileri sürüyor.
Çok mutsuzum, neredeyse kadın olduğumu unutacağım. Allah korusun ama kocalarını aldatan kadınları şimdi çok daha iyi anlıyorum. Boşansam ne olacak; annemler köyde kalıyorlar. Yanlarına sığınamam iki çocukla. Zaten bizi istemezler. Bana yardım et lütfen Güzin Abla.
Rumuz: Çok mutsuz bir kadınım


Sevgili kızım, bu çok fazla rastladığım bir bahane. Erkeklerin ya ihanetini ya da kendilerine olan güvensizliklerini örtbas etmek için sığındıkları bir yöntem. Karısına karşı istek duymamaya başlayan erkek ya ona ihanet ederek kendi kendini sınamaya kalkmıştır. Ya da kendi sorununu örtbas etmek için böyle bir bahaneye başvurmaktadır.
Kadının doğum yaptıktan sonra kilo alması çok olağan bir durum. Çok da sık rastlanan bir sorun. Eğer bu yüzden tüm erkekler eşlerini ihmal etselerdi, bu tür şikâyetler çığ gibi artardı. Hatta bu nedenle boşanmaların bile artacağını tahmin etmek zor değil.
Sana gelince güzel kızım, eşinin seni aldattığı düşüncesini bir kenara bırakırsak, onu sevdiğine göre, eşini tekrar kazanmanın yollarını aramalısın. Diyelim ki eşin haklı; karşısında doğum öncesi sevdiği ve arzuladığı kadını görmek istiyor. O halde, biraz gayret edebilirsin.
Örneğin şimdi karbonatla alkali su yapılıp, bununla hem vücudumuzdaki asit dengesini sağlamak hem de yağları yakmanın mümkün olduğunu söylüyor uzmanlar. Bunun için satılan damlalar da var ama alkali su elde etmenin en kolay yolu, bir buçuk litre suya 1 tatlı kaşığı (silme) karbonat (İngiliz karbonatı) eklemek. Tabii bunun yanı sıra biraz yağsız, tuzsuz, şekersiz bir diyet uygulamakta da yarar var.
Bunu televizyonda hepsi de ünlü birkaç sağlıklı yaşam uzmanından izledim. Bir ayda 6-7 kilo verdiriyormuş. Günde bu sudan, genellikle yemeklerden 1 saat önce büyük bir bardakla içmeyi öneriyorlar. Gün boyu 2.5 litre su içmek önemli. Ancak tansiyon hastalarının dikkatli kullanmaları gerekiyor.
Şu anda ben de uyguluyorum. Sana da tavsiye ederim. Bakalım sonuç ne olacak?

X