"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Kocamın beni sevebilme ihtimalini sevdim

Eşim evlenmeden önce “beni bekleme, ben evlenemem” dedi. Ama ben bekledim. Ve mucize gerçekleşti. 2015 yılı ve biz 12 yıllık evliyiz. Hayatımda verdiğim en iyi karardı beklemek...V

Sevgili Güzin Abla, sizden ricam şu kısacık hayat hikayemi, evlilik yıldönümüm olan 19 Ocak’ta yayınlayabilmeniz. Bana güzel bir hayat sağlayan eşime bir sürpriz yapmak isterim.
Ben sessizce kocamın beni sevebilme ihtimalini sevdim... 1993 yılı hayatımın dönüm noktası oldu.
Kocamı tanıdım. Nasıl mı? Beni işe aldı, ertesi gün kovdu...
Farklı kültürlerin insanlarıydık. Daha ilk günden anlaşamadık. Ama anlaşamadığımız ilk ve son gün, o gün oldu. Sonra bizim mucizemiz başladı.
Ben, neden, nasıl bilmiyorum ama o günden sonra onu görmeden yapamaz oldum. Sanırım bunu adı aşktı.
Ailecek görüşüyor, sürekli yüz yüze bakıyorduk. Ben kendi kendime onu severken o hayata tutunmak için mücadele veriyordu. Anlayacağınız hiç mi hiç umurunda değildim.
Olsun, ben mutluydum. Bol acılı Adana yemiş gibi dolanıyordum ortalarda.
Seneler geçti...
Anladı ona olan zaafımı ve beni bir gün kenara çekerek her zaman ki o dobralığıyla “beni bekleme, ben evlenemem. Elde yok, avuçta yok, geleceğim yok” dedi.
Üzülmedim. Bilmem niye ama üzülmedim...
Belki çok sevdiğim için, belki de her şeye rağmen bir ihtimal var, diye düşündüm, bilemiyorum.
Ve mucize gerçekleşti. 2015 yılı ve biz 12 yıllık evliyiz... Hayatımda verdiğim en iyi karardı beklemek...
Benim kocaman kocam, kocaman işler yaptı ve bize kocaman bir gelecek hazırlamak için çok çalıştı. Ve kocaman kocam; seni beklememe izin verdiğin için, benimle bir yuva kurduğun için, yuvanda mutlu olduğun için, yaptığın sürprizler için, hastayken bana bebek gibi baktığın için, beraber ağlayabildiğimiz ve güldüğümüz için, vicdanın, merhametin, insanlığın için, bazen dost, bazen arkadaş, bazen de babam olduğun için, seni çok sevdiğim ve beni çok sevdiğin içi kocaman teşekkürler...
Rumuz: Berkad

Bazı okurlarımın böyle romantik aşklara inanmayıp bunu yaşayanları başka devirlerde kalmış, bu tür saçmalıklarla uğraşan dinozorlar olarak görmelerine rağmen, ne mutlu ki hâlâ bu sevgiyi tadanlar var bu alemde. Ben de hâlâ bu tür aşklara ve mutlu evliliklere inancımı yitirmedim şükürler olsun.
Ve de umudunu yitirmemenin, sabırla beklemenin, hayal kurmanın burada gördüğünüz gibi bazen iyi sonuç verdiğine de inanıyorum. Sadece kutlama için iki gün geciktim.
Bağışla beni...

X