"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin  Abla

Kendimden 21 yaş küçük birisine aşık oldum

Kendimden 21 yaş küçük birisine aşık oldum. Ama tepki çekmekten korktuğum için onu sevgilim diye tanıştırmaya bile utanıyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum.

Merhaba Güzin Abla, ben 41 yaşındayım. Yaklaşık altı ay önce 20 yaşında bir genç kızla tanıştım.
Görünüş olarak yaşını gösteriyor ama düşünceleri çok olgun. Ben de genç gösteren biriyim. Zaman içinde ben bu kıza iyice tutuldum ama yaş farkından dolayı sürekli endişeliydim. Onun yaşayamadıkları ve ileride yaşamak istedikleri, çevrenin tepkisi... Çok güzel, çok genç, çok neşeli ve eminim benden daha iyisini de bulabilir.
İleride ona yetmeyebilirim. Beni bırakıp gidecek diye korkuyordum. O ise bunları saçma buluyor ve beni böyle bir şeyin olmayacağına ikna etmeye çalışıyordu.
Bir gün onunla restoranda yemek yerken yakın arkadaşlarımdan biriyle karşılaştık.
Haliyle yanımdaki kişiyi arkadaşıma tanıtmam gerekti ve ben onun sevgilim olduğunu söyleyemedim. Arkadaşımın kızı diye tanıttım. Doğal olarak sevgilim de çok kırıldı, birkaç dakika sonra izin isteyip gitti.
Haftalardır telefonlarıma cevap vermiyor, evine gittiğimde kapıyı açmıyor.
Endişelerim var ama onu da çok seviyorum. Şimdi ne yapmalıyım, gönlünü nasıl almalıyım? Bu ilişkiye devam etmek ikimize de zarar verir mi?
◊ Rumuz: Yaş farkı

Kendimden 21 yaş küçük birisine aşık oldum

YANIT

Sevgili okurum, son zamanlarda sizin gibi kendinden oldukça küçük yaşta genç kızlara gönül veren ama kendilerini de genç sayan erkeklerden bu tarz pek çok mektup almaya başladım.
Bunun nedeni acaba erkeklerin daha genç yaşta aşka, sevgiye pek önem vermeyip, ilişkilerini ciddiye almamaları mı? İlerleyen yıllarda iş hayatları, maddi durumları düzene girdikten sonra, aşka vakit ayırmaya karar vermeleri mi?
Biraz geç kalmış aşk bir yandan da onları huzursuz ediyor. Aşık oldukları, kendilerinden 15- 20 yaş küçük genç kızlarla beraberlik kurmak, yine de onları tedirgin ediyor.
Bunun nedeni kendilerini o genç kızın babası yaşında hissetmelerinden kaynaklanan endişe ve çevrenin tepkisinden çekinme olabilir. İşte sizin gibi yaş farkının o gencecik kıza ayak uyduramayacağını düşünenler de var elbette.
Ama sonuçta aşk bu...
İnsanın başına ne zaman geleceğini, kaç yaşında, nasıl bir ortamda olacağını bilmek mümkün mü?
O zaman bu tür endişeleri bir kenara bırakıp, mutluluğu yaşamaya bakmalı insan. Burada sevdiğiniz genç kızın kalbini kırdığınızı görüyorum. Onu bir arkadaşınızın kızı olarak takdim ettiğiniz için, o genç hanım kırılmakta haklı. Kendisini küçümsediğinizi, onu sevgiliniz olarak yanınızda taşımaktan utanç duyduğunuzu düşünmüştür.
Eğer onu seviyorsanız, bir şekilde ona ulaşın, kalbini kazanmaya bakın.
Ama bunu endişelerinizden, çekincelerinizden kurtulup, rahatladıktan, kendinize güven duyduktan sonra yapın.
Evet, aranızda oldukça önemli bir yaş farkı var, ama sonuçta siz de hâlâ genç bir adamsınız.
40 yaş bugün için nedir ki?

“Temiz Sokak” projesi başladı

Feyza Hanım merhaba, “Temiz Sokak” projesini 17 Aralık Pazar günü hayata geçirdik. İşadamı Murat Vargı tarafından kurulan ve çöpün çevreye atılmaması yönünde davranış dönüşümü sağlamayı amaçlayan Çöpüne Sahip Çık Vakfı ile Üsküdar Belediyesi’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği “Temiz Sokak” projesi, usta oyuncu Perran Kutman’ın da katılımıyla düzenlenen basın buluşmasıyla kamuoyuna duyuruldu.

Kendimden 21 yaş küçük birisine aşık oldum

Buluşmada projenin amaçları ve hedefleri paylaşıldı.
“İç Temizliğini Sokağa Yansıt” sloganı ile başlayan proje kapsamında “Temiz Sokak” etiketini almaya aday olarak seçilen pilot sokakta, Mayıs 2018 itibariyle çöp miktarının azalmasına iyileşmelere bağlı olarak proje boyunca uygulamalar takip edilecek ve gerektiğinde sokak sakinlerine bilgi verilerek.
Ayrıca sokak gönüllülerinin projede görev alması için sokak sakinlerine çağrıda bulunulacak.
Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de projeyle ilgili şunları söyledi:
“Asya ile Avrupa’nın geçiş noktası olması sebebiyle günde 2 milyon kişinin yolu Üsküdar’a düşüyor. Belediyemizin en büyük gider kalemi temizlik. Üsküdar’da günde 600 ton çöp toplanırken, yaz aylarında bu miktar 800 tona çıkıyor. Bu işler için harcanan para Üsküdarlı hemşerilerimizin parasıdır. Bu temizlik işlerine ayırdığımız paraları, altyapı gibi çeşitli hizmetlere ayırmayı biz de isteriz. Bunun için de halkımızın bizle ortak çalışmasına ihtiyacımız var. Çöplerin toplanmasındaki önemli konulardan biri de ev atıklarının ayrıştırılmasıdır. Belediyemizin diğer İstanbul belediyelerine örnek olduğu bu konu, aynı zamanda ekonomik bir kaynak. Dönüştürülebilen çöp işi sayesinde, temizlik işlerinde kullandığımız araçların yakıt giderlerinin önemli bir kısmını karşılayabiliyoruz.”
◊ Ebru Şenkal İltan

X