"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Hoşlandığım genç evli çıktı

Bu sene okulum gereği staja başladım, aynı serviste gittiğim birisi var. Onu ilk gördüğüm an etkilendim. Zamanla yakınlaştık ama meğer o evliymiş.

Merhaba Güzin Abla, ben 19 yaşındayım. Bu sene okulum gereği staja başladım, aynı serviste gittiğim birisi var, onu ilk gördüğüm an etkilendim.
Her gün aynı yerden servise binip akşam aynı yolu yürüyorduk. İlk zamanlar aynı yolu ayrı ayrı gidiyor ve konuşmuyorduk. Daha sonra gelip tanıştı benimle, konuşmaya başladık.
O kadar iyiydi ki, yol boyunca gülüp eğleniyorduk, tam kafa dengiydik.
Bir süre sonra hep onu düşünmeye başladım. “Acaba ne yapıyor”, “o da beni düşünüyor mu” ya da beni beğeniyor mu” diye sürekli kafamda soru işaretleri vardı.
Bu arada onunla da yakınlaşıyorduk. Arabadan indiğinde beni beklemesi, sürekli konuşması, çok uzun ve derin bakışmalar...
Bu arada onu daha çok düşünmeye ve ona bağlanmaya başladım.
Ancak bir gün eve giderken ona “evli misin” diye sorduğumda, “evet, 4 yıllık evliyim” dedi. Dünya başıma yıkıldı. Çaktırmadım tabi, “yaşın büyük o zaman” dedim. Meğer 30 yaşındaymış.
Ama ben hiç öyle düşünmemiştim, hiç göstermiyordu, evli olduğu da aklımın ucundan geçmemişti.
Daha sonra onu sahte bir Facebook hesabından ekledim. Uzun uzun konuştuk. Benden çok etkilendiğini söyledi.
Bir ay konuştuktan sonra benim gerçek kimliğimi öğrendi.
Yine devam ettik konuşmaya. Beni gerçekten beğendiğini söyledi.
Aramızda tek engel evli olması, bunu kendi de söyledi. Eşinden vazgeçemiyor ama beni de bırakamıyor.
Şu an hiç iyi değiliz, bu aralar çok gözüme batıyor, bana neredeyse hiç ilgi göstermiyor ve telefondan başını kaldırmıyor.
Başka biriyle konuşuyor tahmin ettiğim kadarıyla çünkü onu iyi tanıyorum.
Şimdi bunun adı ne? Benden büyük diye mi ona çok ilgi duyuyorum? Yoksa ulaşamadığım için mi bana tatlı geliyor? Lütfen bana bir yol gösterin.
* Rumuz: Angel

Gencecik bir kızsın, çalıştığın işyerinde karşılaştığın genç bir adama ilgi duyman, ondan hoşlanman bir bakıma çok normal.
Ancak onun evli barklı biri olduğunu öğrendikten sonra, hâlâ bu durumu devam ettirmen, Facebook’ta sahte isimle onunla konuşman, ona ilgini, yakınlığını belli etmen, hiç de hoş değil. Hatta çok yanlış.
Üstelik onun, sen olduğunu bilmeden, yabancı bir genç kızla hemen ilgilenmesi, yakınlık kurmaya çalışması da yapı olarak uçarı biri olduğunu gösteriyor.
Senin buna rağmen, onunla ilgini kesmemeni de hiç uygun görmedim.
O belli ki bir arayış içinde, eşinden vazgeçmeyen, asla da vazgeçmeyecek, ama dışarıda da aklınca çapkınlık yapıp hoşça vakit geçirmeye çalışan genç erkeklerden biri sadece.
Bu kısa süreli yakınlaşmadan hemen vazgeçmelisin.

X