"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Hayat, sevgiyle başlar

Her insanın, yüreğinde mevcuttur sevgi zerrecikleri. “İnsan” dediğin, kendi sıcaklığında filizlendirmeli sevgi tohumunu. Sonrası kolay! Bedenin, tüm hücrelerini kaplar sevgi. Ve insan, o zaman insan olur.

Sevgili Feyza Algan, aşk ve sevgi konuları sürekli köşenizi işgal ediyor. Ben de sizinle bu konularda düşüncelerimi paylaşmak istedim.
Sevdiğimiz insana karşı hissettiğimiz duygular vardır; hayranlık, tutku, hoşgörü ve heyecan... Hepsi birbirinden özel duygular.
Aşık olunca duygularınızı, sözcüklere dönüştüremezsiniz bir türlü; oysa neler geçer aklınızdan ve yüreğinizden... Yüreğinizden coşup taşan duygular, aklınızın engeline takılır ama sadece bir an için! Sonra da sese dönüşüp dilinizin ucundan kelime kelime dökülür. Veya tüm bulutlar çekilir güneşinizin önünden; gözleriniz ışıldar.
Kimi zaman volkanlar patlar yüreğinizde; küller damla damla yaş olup süzülür gözlerinizden... Siz aşkı yaşarsınız her haliyle...
Her insanın, yüreğinde mevcuttur sevgi zerrecikleri... “İnsan” dediğin, kendi sıcaklığında filizlendirmeli sevgi tohumunu... Sonrası kolay! Bedenin, tüm hücrelerini kaplar sevgi. Ve insan, o zaman insan olur. İnsan oldukça sever. Sevdikçe daha da insanlaşır...
Sevmek insanlığın aslıdır bence. İnsanlığa dönüşmektir. “Hayat; sevgiyle başlar!” demek yerinde olur...
Duyguların ve aşkların dürüstçe ve kıvamında yaşanması dileğiyle...
Gençlere duygularını asla saklamamaları gerektiğini, hatırlatmak istiyorum. Sevginin sıcaklığı yüreğinizden; ışıltısı gözlerinizden hiç eksilmesin...
Rumuz: Sevgi tohumları

Düşüncelerinize aynen katılıyorum, sevgili okurum. Sevginin değerini ve önemini asla inkar etmemeliyiz. Dünyada her şey sevgiyle başlar ve “Tanrı insanı sevgiyle bütünleştirir” diye eklemek istiyorum.
Ve köşeme yazan tüm umutsuz aşkları yüzünden ölmeyi düşünenlere, hem kendine hem de sevdiklerine haksızlık edenlere diyorum ki, ”Yaşadığın, sağlıklı olduğun, yüreğinde o sevgi var olduğu süreç yeniden seversin. Yine kalbin çapar bir başkası için. Yeter ki sevmeyi bil, sevgiye sarıl, yüreğini aç sevgiye.”
Umarım insanların yüreklerinde gerçek sevgi çiçekleri açar. Özellikle de şu kutsal günlerde düşmanlıklardan, kinden, öfkeden, bencillikten uzak kalıp sizi insan yapan tüm hasletlere, merhamet, şefkat ve sevgiye dört elle sarılın.

X