"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Bu videoyu izleyin

Bir süredir internette dolaşan, Facebook’ta paylaşılan insan yüreğini dağlayan bir videonun ünlü müzisyen Kıraç’ın “Bırakma beni, insanlar” kötü şarkısıyla bütünleştirilmiş şeklini mutlaka izlemelisiniz. Link’ini aşağıda sizin için verdim.

İşte o videoda Kıraç’ın bu muhteşem parçasını hayvanların insanlara seslenmesi şeklinde dikkat çekici sözlerle bir sunum hazırlamışlar. Ben de bu sözleri aktarıyorum sizlere... Umarım hayvanını terk etmeye hazırlananlar varsa, onları durdurabilir.

Bırakma beni, insanlar kötü
“Ya kırdığın gönlü Allah seviyorsa? Bilemezsin, bilseydin ödün kopardı dokunamazdın” (Mevlana)
Gelecekler mi, ya gelirlerse... Galiba geliyorlar. Nerede kaldı senin merhametin, insanlığın?
Aç kapını aç bırak yakamı gideyim, geri ver bana özgürlüğümü; her şey senin olsun geri ver bana yüreğimi.
Benim bir adım yok, çünkü ben bir sokak köpeğiyim. Ekmeğimi çöpten bulurum, bulamazsam aç kalırım. Beni gördükleri yerde ya kovalarlar ya taş atarlar ya da vururlar. Oysa benim yavrularım var. Açlar ve beni bekliyorlar...
Yapma vurma bana, kıyma bana... Ben bir anneyim, sen de bir babasın. İkimizin de çocuğu var, yapma; bir evladın ne demek olduğunu bilirsin.
Ya da beni bırakıp öylece; çekip gitmesen.
Oysa hayvanlar en anlayışlı dostlardır. Ne soru sorarlar, ne kusur bulurlar ne de kabahat.
Benim senden başka hiç kimsem yok, bunu sakın unutma.
Ben bir pitbull’sam katil değilim. Sahip; bırakma beni korkuyorum. Ben ne katilim ne de canavar, her şey insanın suçu.
Sen bir pitbull olsaydın? Onca sapık, kapkaççı, tecavüzcü, hırsız, tacizci arasında tek sorunun sen olduğunu sananların, seni öldürmesini ister miydin?
Ben kör bir kediyim. Beni alır mısın, görmüyor olmam seni sevmeme engel değil. Senin kokunu, sesini severim ben. Hem de daha çok severim...
Oysa ben olmasam bu evrenin şiirinde, güzelliğinde bir şeyler eksik kalır; bir şarkı bir nota eksik kalır, bir boşluk oluşur ama hiç kimse sana bunu söylemedi.
Lütfen beni öldürmelerine izin verme.
Yavru köpekleri küçük iğnelerle öldürürler değil mi anne?
Beni kötü insanlara verme sahip, özlerim ben seni, ellerini, kokunu, yüzünü, sesini...
Sevgi neydi, unuttular mı sahi?
http://www.izlesene.com/video/birakma-beni-insanlar-kotu/6950090

X