"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin  Abla

Birden çok değişti

Bir zamanlar öğretmenim olan kişiyle 3 aydır görüşüyorum. Ama öfkesi gözümü korkutuyor. Ayrıca telefonda sürekli cinsellikten bahsetmesi beni rahatsız ediyor. Kuşkularımı nasıl giderebileceğimi bilmiyorum.

Erkek arkadaşımla 3 aydır birlikteyiz. Ona her şeyimi anlattım, “Şimdiye kadar hiç sevgilim olmadı” dedim. O da “Ne güzel, tertemizsin” dedi.
Onun başındansa bir sözlülük geçmiş. Ama kız pek ilgili olmadığı ve maddiyata önem verdiği için 3 yıl önce ayrılmışlar.
Ben şu an 19 yaşındayım, o ise 24...
Önemli bir detay da şu: Kendisi 12’nci sınıfa giderken benim öğretmenimdi. Davranışlarımı beğenmiş, yakın arkadaşımın hesabı üzerinden bana ulaşmış.
Bana çok utangaç olduğunu söyledi, gerçekten öyle duruyordu.
Diğer yandan çok sinirli bir insandı. Kendisine saygısızlık ve haksızlık edildiği zaman, o kişiyi dövmeden, hırsını almadan bırakmıyordu. Birkaç defa öğrencilerini de kopyadan dolayı dövdü ve sonra okuldan ayrıldı.
Okuldan sonra görüşmeye başladık. Şimdi başka şehirde görev yapıyor ama her gece 2-3 saat konuşuyoruz. Her konuşmamızda da cinsellikten bahsediyor. Birkaç kez uyardım, “Bir daha böyle şeyler konuşmayalım” dedim. Tamam dese bile birkaç gün geçtikten sonra yeniden başladı.
Sanırım telefonda kendi kendini tatmin ediyor, sonra da kapatmak istiyor.
Neden böyle yapıyorsun diye sorduğumda “Hem birbirimizi çok seviyoruz hem de uzaktayız, görüşemiyoruz ya ondan. Seni çok istiyorum” diyor.
O benim annemle, ben de onun annesiyle telefonda tanıştık.
Annesi de, kendisi de niyetlerinin ciddi olduğunu ama önce abisinin evlenmesini beklediklerini söyleyip duruyor. Sinirli olmasını da aklıma taktım. Bununla ilgili “Ben normalde evde şarkılar söyleyen bir insanım. Asla sevdiğim kadına sert davranmam. Beni seven insana niye kötü davranayım” şeklinde bir açıklama yaptı.
Eski sözlüsü için de “Onu çoktan unuttum, hatta nefret ediyorum. Yemin ederim sen ondan çok daha iyisin, çok daha güzelsin, olgunsun. Senden başkasını sevmiyorum, senden başka kimse yok hayatımda” dedi.
Ama ben hâlâ beni kandırıyor mu, eski sözlüsünü unutabildi mi, neden sürekli cinsellikten bahsediyor bilemiyorum. Bana hiçbir sosyal medya şifresini vermemekte da ısrar ediyor. “O şifre özeldir, hem erkeklerle muhabbetimi görmeni istemem” diyor.
Kimlik bilgilerini benden gizliyor. Şüphelenmekte haklı mıyım sizce, yardımcı olursanız minnettar kalırım.
◊ RUMUZ: ŞÜPHELERİM

YANIT

Sevgili kızım, bence sen her şeyden önce “Bu adam ona ters düştüğümde, örneğin saygısızlık gibi kabul ettiği bir durum karşısında bana şiddet uygular mı” diye düşünmelisin. Çünkü anladığım kadarıyla talebelerini dövdüğü için okuldan atılmış.
Hiç kimsenin, hele bir öğretmenin talebelerine “bana saygısızlık etti” diye şiddet uygulamaya hakkı yoktur. Bu zihniyet hiç de bana göre değil.
Şu anda sadece birkaç aylık bir beraberliğiniz var. Sen ona ters düşen bir harekette bulunmuyorsun. Bir gün bu adamın canını sıkabilirsin.
Sana nasıl davranacağı konusunda kuşkuluyum. Öfkesine hakim olamayan, öğrencilerini bile döven, “ben sinirliyim” diye buna bahane bulan bir adamdan söz ediyoruz.
Bu nedenle kızım, bence senin asıl sorunun “eski sözlüsünü unuttu mu, beni gerçekten seviyor mu” olmamalı. Tabii bu arada telefonda seks yapmak da pek normal gözükmedi bana, hele bir öğretmene hiç yakışmadı... O da ayrı konu...

X