"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Beni istemediğini söylüyor ama peşimden de ayrılmıyor

Merhaba Güzin Abla; ben üniversite öğrencisiyim. Son bir yıldır beni üzen bir olayı size anlatıp fikrinizi almak istiyorum. Okuduğum üniversitede bir gence aşığım ve o da bunu biliyor. Aslında beni sevmediğini, istemediğini söylüyor; fakat ben nereye gidersem oraya geliyor, sürekli beni izliyor.

Normal arkadaşlarımla bile konuştuğumda yüz ifadesi değişiyor. Sanki öfkeleniyor, sinirleniyor. Hiç işi olmadığı halde benim olduğum ortamlarda saatlerce kalıyor, benim gitmemi bekliyor.
Ama ortak arkadaşlarımıza ve tanıdığımız herkese beni üzmek istemediği için birlikte olmadığını söylüyormuş. Aklım çok karışık. Bir yıldır çıkış yolu bulamadım. Sizin fikrinizi almak istiyorum, ne yapmalıyım? 

Rumuz: Aklı karışık

Bu çok klasik bir erkek taktiği kızım. Seninle ilgilenmiyor, seni istemiyor ama sürekli de seni izliyor. Başka biriyle olacaksın diye de deliriyor... Çevrenize de (ki senin kulağına geleceğinden emin olduğu çevreye) aslında seni üzmek istemediğini söylüyor.
Artık kendince seni tartıyor mu, deniyor mu, ne yapacağını kontrol mü ediyor, belli değil.
Onun bu cümlesinin arkasında, “Aslında ben onunla beraber olabilirim ama benimle olursa onu çok üzebilirim. Ben bir tek onunla yetinecek biri değilim, özgür yaşamak isterim” gibi düşünceler yatıyor aslında.
Sana demek istiyor ki, ”Buna katlanabilirsen gel, beraber olalım...” Tamamen hava atıyor bence. Ne istediğini bilmeyen, henüz olgunlaşmamış gençlerden biri...
Bence ondan bir süre uzak dur, onu unutmuş gibi davran, bakalım ne olacak? Hatta keşke gerçekten onu unutabilsen ne iyi olurdu...

”Anadolu’daki çocuklar bu kış üşümesin” diyen gönüllüler arıyoruz

“İnsan İletişim Derneği” olarak Anadolu’daki köy okullarında okuyan 10 bin ihtiyaç sahibi öğrenciye 10 bin çift ayakkabı tedarik etmek üzere bir proje başlattık. Bu konuda bize destek olacak gönüllüler arıyoruz.

Merhaba Güzin Abla, biz bu ülke için iyi bir şeyler yapmak isteyen bir grup yüksek öğrenim görmüş kişileriz.
“İnsan İletişim Derneği” olarak Anadolu’daki köy okullarında okuyan 10 bin ihtiyaç sahibi ilkokul 1’inci, 2’nci ve 3’üncü sınıf öğrencisine, kışa ve soğuğa dayanıklı 10 bin çift ayakkabı tedarik etmek üzere bir proje başlattık.
Projemizin adı “Bir Çift Mutluluk”
Kış boyunca birçok 5-8 yaş arasındaki öğrencinin ciddi bir kısmı okullarına bazen terliklerle, bazen de şeffaf, korumasız, yırtık ayakkabılarla gidiyor. Hem de kilometrelerce yol yürüyerek...
Köy öğretmenlerinden aldığımız destekle en zor durumdaki çocukları tespit ettik ve ayak numaralarını bize göndermelerini istedik. 110 köy okulunun okul müdüründen imzalı ve MEB onaylı talep formları fiziksel olarak toplanmıştır. Okul listesini projenin web sitesinde bulabilirsiniz. Bu proje için sizden bağış istemiyoruz. Günde en fazla 5 dakika ayırarak kara kış gelmeden projenin yayılmasına destek olacak gönüllüler arıyoruz.
Toplam talep 10 bin çift ayakkabının üzerinde olmasına rağmen biz yetişebildiğimiz kadarıyla projeyi hayata geçirmek istiyoruz.
Kasım sonuna kadar 10 bin ayakkabıyı sahiplerine ulaştırmak istiyoruz ki, kampanya bir işe yarasın.

Eğer gönüllü olarak “Bir Çift Mutluluk” projesine destek olmak isterseniz, lütfen konu başlığına “gönüllüyüm” yazarak sedadiren@insan-tr.com adresine e-mail atınız.
Projenin web sitesi: http://www.insaninternational.org/birciftmutluluk/
Projenin sosyal medya hesapları: www.facebook.com/insan.int, - www.twitter.com/insan_int
Sizi bu projeniz için gönülden kutluyorum. Umarım sesinizi buradan duyurabilir, vicdanlı ve merhametli kişilere ulaşabilirim.

X