"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Ayrılır ayrılmaz başkasıyla nişanlandı

Kendimden sekiz yaş küçük bir adamla aşk yaşıyordum. Ancak ilişkimiz sudan bir sebeple sona erdi. Sonra da sevdiğim adamın başkasıyla nişanlandığını öğrendim.

 Merhaba Güzin Abla ben 43 yaşında, sekiz sene önce eşinden boşanmış bir kadınım. Çok uzun zaman hayatımda kimse olmadı.
Geçen yaz benden sekiz yaş küçük biriyle tanıştım. 6 ay birlikte olduk, her şey çok güzeldi. Ayrı şehirlerdeydik ama her fırsatta birbirimize koştuk. Benimle evlenmek de istiyordu.
Bana bakarken gözleri dolardı, “Hayatımda olduğun için her gün şükrediyorum” derdi. Her şey o kadar güzeldi ki yaş farkına rağmen ona hayır diyemezdim.
Ancak beş ay önce sudan bir sebeple ayrıldık. Aptalca gurur yaptık. Ne o aradı, ne de ben... Ben hep bir ümit o arasın diye beklerken öğrendim ki ayrıldıktan 3,5 ay sonra biriyle nişanlanmış...
Nasıl üzüldüm anlatamam, bu yaştan sonra aşık olmak ne zormuş... Hiçbir şekilde aklımdan çıkaramıyorum onu... Lanet inadımdan da bir gün vazgeçmedim, ama o benden daha inatçı çıktı. Sonuç böyle oldu...
İkimiz de sevmeyi bilemedik, beceremedik. İçimden bir ses, “ona mesaj at, ara” diyor. Sonra “ses etme, araya girme” diyorum kendime.
Ben her şeye rağmen onun beni çok sevdiğinden eminim. Aslında çok da utanıyorum size böyle bir şeyi yazdığım için. Ama ileride pişman olmak, keşke demek istemiyorum.
Ömür gelip geçiyor ve ben belki bir daha kimseyi böyle sevmeyeceğim, onu arasam kötülük mü yapmış olurum sizce? Düşüncenizi söylerseniz çok mutlu olurum, sakın senden küçük diye kızmayın bana.
◊ Rumuz: Fikrinize ihtiyacım var

Ayrılır ayrılmaz başkasıyla nişanlandı

YANIT

Sevgili kızım, “hiç nedensiz ayrıldık, sudan bir sebeple” diyorsun. İnat yapmış olduğunuzu söylüyor, birbirinizi aramadığınızı anlatıyorsun.
Ama bence biraz hayal aleminde gibisin; eğer dediğin kadar seni sevseydi, seni mutlaka arardı. Ayrıca 3 buçuk ay içinde nişanlanmazdı. Demek ki, önceden bu nişan programı varmış yaşamında.
Belki ailesi ya da kendisi bu beraberliğin yürümeyeceğini fark etmiş, bu sudan sebebi bahane edip, ayrılmayı seçmiş olabilir. Sen ona olan sevgin nedeniyle, fark etmemiş olabilirsin, sevgisi bitmiştir belki de... Çünkü erkekler, kadınlar kadar duygusal ve sadık ruhlu değillerdir. İstisnalar dışında tabii.
Belki de bu nişanlandığı kızı tanımıştı, bu yüzden senden ayrılmak için planlar yapıyordu. Sonuçta kızım, eğer içinde ukde kalacaksa, pişmanlık duyacaksan, onu ara. Bir görüş, bir konuş bakalım.
Bence hayal kırıklığına uğrayacaksın, hatta çok üzüleceksin. Ama hiç değilse gerçeği öğrenebileceksin.

X