"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Annesi istemedi diye çocuğumu aldırttı

Sevdiğim adamla evlendikten sonra ailesini tanımaya başlayınca eşimden de uzaklaştım. Çok yalancı ve ikiyüzlüler. Eşimle aramı bozmak için yapmadıkları kalmadı. Eşim de sırf annesi istemiyor diye çocuğumu aldırttı.

Merhaba abla, 25 yaşındayım. 10 yıldır beraber olduğum sevdiğim adamla 1,5 yıl nişanlı kaldıktan sonra, 3 ay önce evlendik. 
Onu öyle çok seviyordum ki, ailesini gözüm görmüyordu. Fakat ailesini tanımaya başlayınca eşimden de uzaklaştım.
Çok yalancı ve ikiyüzlüler. Herkesin yüzüne gülüp arkalarından iş çeviriyorlar. 
Herkese manevi anlamda gösteriş yapıyorlar. Bana da “Elaleme karşı hep çok iyiymiş gibi görünelim” dediler, kabul etmedim. Ben ikiyüzlülük yapamam. 
Evlilik sürecinden sonra iyice zıtlaştılar, eşimle aramı bozmak için yapmadıkları kalmadı. Eşim sırf annesi istemiyor diye çocuğumu aldırttı. 
Annesi zaten boşanmamızı bekliyor. Böyle bir aile ile nasıl baş edebilirim, eşimi nasıl uzak tutabilirim onlardan?
Eşimi çok seviyorum. Biliyorum, boşanırsak o da mutsuz olacak. 
Bana bir yol gösterin, ne yapabilirim?
Rumuz: Ahenk

 

YANIT

Sevgili kızım, biraz karışık olsa da, anladığım kadarıyla eşinin ailesiyle aranız nikahtan sonra iyice açılmış. Sebebini anlatmamışsın ama sonuçta senin çocuğunu aldırtacak kadar ailenizin içine girmiş, eşini baskı altına almışlar. Burada sen ne kadar mücadele etmek istersen iste, her şey eşinde bitiyor. 
Ama bence sen de hatalısın, nasıl çocuğunu aldırtmayı kabul edebilmişsin? 
Bu insanlar belli ki, sizin evliliğinizi sürdürmenizi istemiyorlar. Bu durumda, eşinin bu kadar zayıf davranması gerçekten seni çok zorlayacak. 
Onlarla mücadele edebilmen için eşinin de seninle aynı safta yer alması gerekiyor, ki ben bunu göremedim. Evliliğini sürdürmek istiyorsan, eşini karşına alıp ciddi bir şekilde konuşmalısın. 
Ama ben bu evliliğin yürüyebileceğinden pek de umutlu değilim açıkçası...

 


Yıllar sonra onu gördüm ama evlendiğini öğrendim

Bundan 11 yıl önce bir adamı sevmiştim. O zaman çok gençtim. 3 yıla yakın bir beraberliğimiz oldu, ama sonra saçma sapan bir nedenden dolayı maalesef ayrıldık...
Ne yazık ki o 3 yıl önce evlenmiş. Ben evlenmedim. Şimdi tesadüfen karşılaştık ve birbirimizi unutamadığımızı anladık, tekrar görüşmeye başladık.
Ne kadar ayrı durmaya çalışsak da olmuyor, dayanamıyoruz. Ben çok acı çekiyorum, çünkü sevdiğim adamın başka bir kadınla evli olduğunu düşünmek beni çıldırtıyor. 
Bazen aklıma artık ölümden başka çarem olmadığı geliyor, bu duruma dayanamıyorum, içim yanıyor. Ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum. Bir çıkmazın içindeyim sanki. 
Zaten yıllardır onun için gözyaşı döküyorum, ama onu bana unutturacak kimse de çıkmadı karşıma... Ne yapabilirim?
Rumuz: Talihsizlik

 

YANIT

Ani ve saçma bir öfkeye kapılarak ayrılık kararı almanın bazen böyle acı sonuçları oluyor. Şimdi keşke demenin de anlamı yok. 
Ölümü düşünmek de neyin nesi? Hayattan vazgeçmek bu kadar kolay olabilir mi? Tamam, bir talihsizlik yaşıyor olabilirsin, ama hayatta ölümden başka her şeyin bir çaresi var. 
Anladığım kadarıyla sevdiğin adam da senden sonra laf olsun diye evlenmiş. 
Sana geri dönmeyi neden düşünmemiş sanki... Çocuğu yokmuş, o da önemli. Belki ayrılmayı düşünür, belki seninle evlenmeye karar verir. 
Ama tabii bütün bunlar için henüz erken. Sabırlı olmalısın. Ani kararlar vermemelisin, her şeyi zamana bırakmalısın. Eğer sevdiğin adam da seni gerçekten, her şeyi göze alacak kadar seviyorsa gereğini yapacaktır. 
Ya da belki de boşanmayı göze alamayacaktır. Ama bunları dert edip, kendini kahretmen gereksiz. Onsuz geçen yıllarda ne yaptın? Tekrar karşına çıkmasaydı ne yapacaktın?
Şimdi hayatını feda etmeyi düşünecek kadar saçmalaman anlamsız. Hiç kimse için ölmeye değmez, çünkü yıllar o kadar çabuk geçiyor ki, mutsuz olmak için zaman bile yok, inan bana.

 

Belediyenin hayvanlarla ilgili girişiminden haberiniz var mı?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sokaktaki yaralı hayvanlar için nakil aracı hizmeti veriyor. 
İstanbul genelinde bulunan 26 adet Hayvan Nakil Aracı ile yaralı ve sakat hayvanların tedavi merkezlerine nakli sağlanıyor. 
2015 yılında 10 binin üzerinde yaralı ve sakat hayvana müdahale edildi. Nakil araçları, vatandaşlardan gelen ihbarlar doğrultusunda yaralı hayvanların olduğu noktalara ulaşıyor. 
Yaralı hayvanlar uzman ekipler gözetiminde araçlara alınıyor. İlk müdahaleleri burada gerçekleşen hayvanlar, tedavileri yapılmak üzere İBB’ye ait Cebeci ve Tepeören tedavi ve bakım merkezlerine götürülüyor. 
Uzman veteriner ekiplerce tedavileri tamamlanan hayvanların aşı, bakım ve kısırlaştırmaları da yapılıyor.
7 gün 24 saat hizmet veren hayvan nakil aaraçlarına ALO 153 hattından ihbarda bulunmak mümkün. 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri, İstanbullu’lardan gelen ihbarlar doğrultusunda haftada 200’ün üzerinde yaralı hayvana anında müdahale ederek tedavilerini tamamlıyor. 
Bu gerçekten kutlanacak bir girişim. Yıllardır sokaklarda araba çarpmış ya da kişiler tarafından yaralanmış, bir kenara atılmış hayvancıklar karşısında çaresiz kalınıyordu. 
Umarım bu sadece kısa süreliğine uygulanıp, sonra bir kenara atılıp unutulacak bir eylem olmakla kalmaz.

X