"Gökhan Kimsesizcan" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Gökhan Kimsesizcan" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Gökhan Kimsesizcan

Yılın tasarımcıları

Dekorasyon dergisi Elle Decoration, uluslararası tasarım yarışması EDİDA’nın 10’uncusunu düzenledi. Kazananlar, ödüllerini Ferahfeza’daki törenle aldı.

Sektörün önde gelen marka, mimar, tasarımcı ve profesyonellerini buluşturan EDİDA 2014 töreni, UPM Profi’nin Türkiye distribütörü Etap Dış Ticaret AŞ sponsorluğunda Karaköy’deki Ferahfeza’da gerçekleşti.
25 ülkede ayrı ayrı düzenlenen, 13 kategorideki birincileri dergi editörlerinin belirlediği organizasyonda bu yıl en iyi tasarımcı ödülünü Zeynep Fadıllıoğlu aldı, yılın en başarılı genç tasarımcısı ise Merve Kahraman seçildi.
“Yatak odası” kategorisinde Koleksiyon Mobilya’nın kurucusu Faruk Malhan’ın ödül aldığı törende, “mobilya” kategorisinde Derin Design’ın ortaklarından Derin Sarıyer, “masaüstü aksesuvarları” kategorisinde ise Defne Koz ödüle layık görüldü.
Gece, Sibel Tüzün’ün şarkılarıyla renklendi.
Kategorilerin uluslararası birincilerinin ödüllerini Milano Tasarım Haftası’nda yapılacak büyük final gecesinde alacağını da belirteyim.

İŞTE EDİDA ÖDÜLLERİ

* Tasarımcı: Zeynep Fadıllıoğlu
* Genç tasarımcı:
Merve Kahraman
* Yatak odası: Faruk Malhan
* Oturma ünitesi: Mebrure Oral
* Mutfak: Patricia Urquiola
* Banyo: Sevil Acar
* Duvar kaplama: Selma-Erden Gülkan
* Zemin kaplama:
Yeşim Ketenci
* Dış mekan mobilya: Emre Evrenos
* Mobilya:
Derin Sarıyer
* Masaüstü aksesuvarları:
Defne Koz
* Kumaş: Meliha
Selen Öztürk
* Aydınlatma: Arık Levy

Michelin yıldızlı şeften yemek atölyesi

Raffles İstanbul Zorlu Center bünyesinde yer alan Arola Restoran’ın iki Michelin yıldızlı İspanyol şefi Sergi Arola, lezzet meraklılarına özel yemek atölyesi düzenliyor. Arola, bugün ve yarın 11.00-14.00 saatleri arasında gerçekleşecek atölyede Arola Restoran’ın mutfak şefi Omar Mosquera Mallen’le birlikte mutfak sırlarını paylaşacak.

Perşembe eğlencesi

Nişantaşı-Atiye Sokak’ın en eski adreslerinden Salomanje, yemekleriyle olduğu kadar eğlenceleriyle de adından söz ettiriyor. Kış sezonunda perşembe geceleri düzenlenen “Taş Plak Geceleri”nde Türk müziğine damgasını vurmuş sanatçıların unutulmaz şarkıları çalınıyor.

X